مزوتراپی یک روش زیبایی غیرتهاجمی است که شامل انواع مختلفی از داروها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی است تا پوست را احیا و سفت کرده  و همچنین چربی اضافی را حذف کند. برخی از این مواد مورد تایید FDA / EMA  و برخی از آن‌ها نیستند. از کاربردهای مزوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نشانه‌های سالخوردگی مثل چین و چین و چروک را کمرنگ کند.

چربی را در مناطقی چون شکم، ران، کفل، باسن، پاها، بازوها و صورت حذف می کند.

سلولیت را کاهش می‌دهد.

درمان و یا کاهش اثر زخم و استرچ مارک ها

درمان مشکلاتی از قبیل هایپرپیگمنشن

محکم و سفت کردن پوست

فرم دادن به بدن

این تکنیک از سوزن‌های خیلی خوب برای تزریق یک سری آمپول به لایه میانی (مزودرم) پوست استفاده می‌کند. روش کار این تکنیک این است که مسایل اساسی مانند گردش ضعیف و التهاب را که باعث آسیب پوست می‌شود اصلاح ‌کند.

کاربردهای مزوتراپی

کاربردهای مزوتراپی

یکی از کاربردهای مزوتراپی درمان چین و چروک است.

مزوتراپی برای صورت یک روش غیر جراحی است که از طریق تزریق فرمول‌های غنی از مواد مغذی به مزودرم (که حدود ۴ تا ۶ میلی متر پایین‌تر از سطح پوست است) و یا در قسمت های عمیق‌تر درم (که توسط متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مجاز انجام می‌شود) بر روی جوانسازی تمرکز می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهند که مزوتراپی صورت نتایج خوبی برای افزایش تولید کلاژن، کاهش چین و چروک و نشانه‌های دیگر پیری از طریق یک سری از مواد شامل هیالورونیک اسید، ویتامین‌ها، آمینو اسیدها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها به منظور کمک به بازیابی پوست ایجاد می کند.

مرتبط بخوانید:مزوتراپی برای لاغری موضعی : ران ها ، پهلو ، پشت

روش درمان و مراقبت های بعد از آن

یک بی‌حسی موضعی خفیف معمولا در نواحی درمان بسته به تحمل رنج بیماران نسبت به درد اعمال می‌شود. یک پزشک با استفاده از سوزن های میکرو، این مناطق را چندین بار مورد هدف قرار می‌دهد. هنگامی که سوزن‌ها تنها به ۴ تا ۶ میلی متر زیر سطح پوست می‌رسند، احساس درد و ناراحتی معمولا کم است و اغلب به عنوان احساس گاز پشه توصیف می‌شود.

بسته به شدت مشکلات موجود، ۳-۵ جلسه به فاصله ۱۰ تا ۱۴ روز معمولا مورد نیاز هستند. به منظور توسعه طول عمر نتایج یک جلسه هر ۱ – ۳ ماه به طور کلی بعد از مجموعه اولیه درمان مزوتراپی صورت توصیه می‌شود. با نگهداری منظم انتظار می‌رود که نتایج ۱ تا ۲ سال یا بیشتر باقی بمانند.

کاربردهای مزوتراپی

کاربردهای مزوتراپی

از دیگر کاربردهای مزوتراپی درمان ملاسما و پیگمنشن است.

درمان مزوتراپی برای ملاسما و دیگر اختلالات بافت پوست به وسیله تزریق های کوچک مستقیما به مناطق از پوست که دارای مشکل هستند اعمال می‌شود. این موثرترین راه برای هدف قرار دادن مشکل است و سریع‌ترین نتیجه را به وجود می آورد.

یکی از راه‌حل‌ها ترکیبی از گلوتاتیون و ویتامین C  است که آسیب به سلول‌های اپیدرمال را کاهش می‌دهد و تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود پوست روشن‌تر به نظر برسد.

مواد لازم:

Retinyl palmitate: این ماده به رتینول (یا ویتامین  (Aتبدیل می‌شود که به نوبه خود به اسید رتینوئیک توسط آنزیم‌های ویژه در پوست تبدیل می‌شود. اسید رتینوئیک ارتباط بین سلول‌ها را تسهیل می‌کند، سلول‌های پیری را تشویق می‌کند تا فرآیند تجدید خود را ادامه دهند، و کلاژن و الاستین می‌تواند از پیر شدن پوست، چین و چروک و خطوط صورت جلوگیری کند.

گلوتاتیون: منع کننده های سنتز ملانین در واکنش به تیروزیناز رادیکال‌های آزاد را خنثی سازی می کنند و آنتی اکسیدهای خارجی مثل ویتامین C و E  در فرم‌های فعال آن‌ها حفظ می کند که نوسازی سلول را بهبود می‌بخشد. این ماده هم چنین به توانایی آن برای روشن‌شدن پوست مشهور است.

مرتبط بخوانید: درمان جای جوش با لیزر : ایده آل برای انواع پوست

کاربردهای مزوتراپی برای استرچ مارک ها، اسکار ها و جای جوش

استرچ مارک ها، اسکارهایی در زیر پوست هستند که به طور مکرر ناشی از بارداری یا از دست دادن و یا به دست آوردن وزن هستند. آن‌ها هم در زنان و هم مردان از انواع نژادها و انواع پوست رخ می‌دهند. ترک‌خوردگی پوست می‌تواند اثر ظاهری ناخوشایند داشته باشد و باعث شود که بسیاری از مبتلایان احساس ناراحتی کنند و باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها شود. اسکارها می توانند در نتیجه یک روش درمانی یا تصادف ایجاد شوند. اثر آکنه پس از التهاب آکنه بعد از زمانی که پوست درمان می شود روی می‌دهد و اغلب باعث ظاهر نامناسب پوست می شود.

مزوتراپی یک روش سریع و موثر برای بهبود ظاهر آثار ترک‌خوردگی و زخم‌ها و به دست آوردن اعتماد به نفس است. مزوتراپی آثار ترک‌خوردگی و زخم‌ها را با معجونی از مواد تشکیل‌دهنده که عمدتا به طور طبیعی در بدن تولید می شوند، درمان می‌کند تا التیام و جوان شدن پوست را ارتقا دهد. مواد اصلی Pennywort هستند که باعث بهبود و ترمیم پوست می شوند، Dexpanthenol و elastin  که به جوان‌سازی پوست کمک می‌کنند و سیلیکون ارگانیک که پوست نیاز به تشکیل و تقویت فیبرهای کلاژن دارد.

مرتبط بخوانید:زیبایی و جوانسازی پوست با تزریق ژل یا فیلر

مثال‌هایی از مواد اولیه:

آسکوربیک اسید: آنتی اکسیدان هایی هستند که تولید کلاژن را از بسیاری از اشکال مفید ویتامین C تحریک می‌کند، آسکوربیک اسید یک سوپر استار برای ویژگی‌های آنتی‌اکسیدان ثابت شده که باعث سفتی و استحکام پوست می شود.

Proteoglycans: مولکول‌هایی که ساختار سلول‌ها را شکل می‌دهند و به غشا سلولی و ماتریکس خارج سلولی متصل می‌شوند.

کاربردهای مزوتراپی

کاربردهای مزوتراپی

کاربرد مزوتراپی برای سلولیت

سلولیت یک بیماری نیست، بلکه یک اختلال کارکردی مزمن است و دلایل وجود آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. از کاربردهای مزوتراپی درمان موثر برای سلولیت است و بیش از ۵۰ سال است که مورد استفاده قرار گرفته‌است. نتایج می‌تواند خوشایند باشد، با این حال اغلب ترکیب آن با درمان‌های دیگر مثل درمان فرکانس رادیویی، برای رسیدن به بهترین نتایج ضروری است. این درمان با تزریق مقادیر میکروسکوپیک این ترکیب‌ها انجام می‌شود که برای مقابله با سه عامل بسیار مهم که باعث ایجاد سلولیت می‌شوند کار می‌کنند:  چربی، اختلال در گردش و آسیب به بافت. این موارد بر حسب هر بیمار و دانش و منابع در اختیار پزشک ا انتخاب می‌شود. اجرای مزوتراپی نیازمند تکنیک دقیق است و فرد انجام دهنده باید به طور کامل این روش را درک کند. ضروری است که بیمار شیوه زندگی سالم را حفظ کند، در فعالیت فیزیکی منظم شرکت کند و یک رژیم غذایی متعادل را به منظور دستیابی به نتایج بهینه دنبال کند.

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و استفاده از کاربردهای مزوتراپی را دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید. شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

 

دیدگاه ها بسته شده است