چطور با تزریق سرپایی مزوژل جالپرو و پروفایلو جوانتر شویم؟

چطور با تزریق سرپایی مزوژل جالپرو و پروفایلو جوانتر شویم؟

تزریق سرپایی مزوژل جالپرو

تزریق سرپایی مزوژل جالپرو

مزوژل جالپرو ترکیبی دارویی جوان کننده برای پوست است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. با تزریق سرپایی مزوژل جالپرو به زیر پوست این کوکتل فعال شده و پوست آسیب دیده را ترمیم خواهد کرد. همچنین اگر پوست خشک شده باشد با تزریق سرپایی مزوژل جالپرو می‌توان آبرسانی به پوست کرد.

با استفاده از چنین خدماتی از چروک، پیری پوست و آسیب در برابر نور خورشید می‌توان جلوگیری و حتی این آسیب ها را درمان کرد. در مرکز تخصصی روما کلینیک تزریق سرپایی مزوژل جالپرو زیر نظر متخصص با مواد درجه یک انجام می‌شود.

 

مزوژل جالپرو چیست؟

با پیشرفت های علم پزشکی، دارو های درمان کننده و ترمیمی پوست و مو در اختیار مردم و متخصصین قرار گرفت. یکی از موثرترین این دارو ها گروه مزوژل ها هستند. تاثیر تزریق سرپایی مزوژل جالپرو با تزریق فیلر با مزوتراپی برابری می‌کند. با این تفاوت که تمرکز این دارو ها روی جوانسازی پوست به صورت طبیعی است.

دو پروتئین کلاژن و الاستین در سلامت پوست تاثیر قابل توجهی دارند. در واقع الاستین بر خاصیت ارتجاعی پوست و کلاژن بر بافت های بدن تاثیر می‌گذارند. این دو پروتئین با حضور در لایه های سطحی پوست سبب تقویت آن می شوند. همچنین کلاژن با حفظ آب موجود در بافت پوست مانع از خشکی و بروز چین و چروک می‌گردد.

تزریق سرپایی مزوژل جالپرو

کوکتل های مزوژل جالپرو ترکیبی از مواد مختلف مانند آمینواسید ها، اسید آمینه پرولین، هیالورونیک اسید و … هستند. با تزریق سرپایی مزوژل جالپرو سلول های فیبرو بلاست شروع به تولید میزان بیشتری کلاژن و الاستین خواهند کرد. به همین واسطه الاستین و هیالورونیک اسید موجود در پوست افزایش می‌یابد.

با افزایش میزان این ترکیبات پروتئینی، بافت پوست شروع به ترمیم خود خواهد کرد. نتیجه این ترمیم را به نام جوان سازی شناخته می‌شود. همچنین تزریق سرپایی مزوژل جالپرو دارای تاثیری به نسبت طولانی مدت بر پوست است و تا مدت ها از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند.

 

مرتبط بخوانید : انواع جراحی های زیبایی محبوب در دنیا

 

انواع تزریق سرپایی مزوژل جالپرو

این دارو در دو نوع جالپرو کلاسیک و جالپرو HMW است. استفاده از این ترکیبات برای ترمیم پوست در نواحی مختلفی در بدن مانند پوست صورت، گردن، ناحیه شانه و کتف و حتی چین خوردگی پشت دست توصیه شده است.

نوع جالپرو کلاسیک برای افراد در سنین جوانی با نشانه های پیری زودرس در پوست به کار گرفته می‌شود. نوع دوم یعنی جالپرو HMW برای حالت خاص و شدیدی از خشکی پوست و افراد در سنین میان سالی و پیر توصیه می‌شود. در حقیقت تفاوت این دو دارو در میزان اسید هیالورونیک بیشتری است که در  جالپرو HMW وجود دارد.

معمولا تزریق جالپرو کلاسیک در سه جلسه با فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۴ روز از یکدیگر و تزریق جالپرو HMW در دو جلسه با فاصله زمانی ۲۰ انجام می‌گیرد. البته نکته حائز اهمیت وضعیت بیمار است که بر اساس آن پزشک زمان بندی و تعداد جلسات تزریق را تعیین خواهد کرد.

با تزریق هر یک از این دو دارو نتیجه یکسان است. به طور کلی تزریق مزوژل جالپرو سبب آبرسانی و فعال سازی کلاژن های پوست شده و پوستی درخشان، صاف و سلامت را به شما هدیه می‌دهد. حتی می‌تواند اثر جوش و اسکار ها را هم بپوشاند.

مزایای تزریق سرپایی مزوژل جالپرو

یکی از دلایلی که این دارو مورد استقبال بیماران و پزشکان قرار گرفته است، گستردگی در موارد مصرف آن است. برای ترمیم و درمان بسیاری از آسیب های پوستی مزوژل جالپرو تجویز می‌شود. برخی از این آسیب های شایع شامل موارد زیر است:

 • لک و آسیب پوستی ناشی از آفتاب سوختگی
 • جای زخم و اسکار
 • جای جوش و آکنه
 • افزایش حجم لب
 • بهبود پوست صورت و گردن
 • چروکیدگی پوست دست ها
 • بهبود شرایط پوست در بخش های زیر بغل، شکم، زانو ها و ران های داخلی

تزریق سرپایی مزوژل جالپرو

یکی دیگر از مزیت های این تزریق سرپایی مزوژل جالپرو طول مدت ماندگاری آن است. این دارو بسته به تعداد نقاط تزریق بین شش ماه تا یک سال ماندگاری قابل ملاحظه بر سلامت پوست دارد. البته تاثیر این تزریقات به به ویژگی های پوست فرد و فیزیولوژی او نیز وابسته هستند.

هزینه های مراقبت های پوستی چندان قابل گذشت نیست؛ در حالی که برخی از این موارد درمانی اثر بسیار کم یا کوتاه مدتی دارد. اما در مقایسه با دیگر روش ها مانند تزریق فیلر یا ژل پروفایلو باید گفت هزینه‌ی تزریق مزوژل جالپرو بسیار مقرون به صرفه است. به علاوه ماندگاری بیشتری هم دارد.

دیگر مزیت های این عمل درمانی – زیبایی پوست شامل:

 • لایه برداری
 • افزایش متابولیک سلول های فیبرو بلاست ها برای کلاژن سازی در پوست
 • آبرسانی به پوست
 • ساخت مولکول ‌های شبکه‌ای شده برای حفظ بافت پوست
 • سرپایی بودن و بدون نیاز به بستری شدن
 • از بین بردن نقاط قرمز پوست

مرتبط بخوانید : مادلینگ بینی با فیلر و نکات پیرامون آن

مراقبت، عوارض و موارد منع تزریق مزوژل جالپرو

باید پیش از انجام هر کاری بر روی بدن به ویژه پوست از معایب و مزایای آن روش درمانی بر بدن مطلع باشید. اگر چه تا کنون موارد ویژه‌ای از آسیب ها ناشی از تزریق سرپایی مزوژل جالپرو گزارش نشده است ولی امکان بروز عوارض زیر وجود دارد:

 • کبودی و ورم در ناحیه تزریق
 • بروز موارد نادر از آلرژی و حساسیت پوستی
 • ایجاد التهاب پوستی و عفونت

این روش توسط پزشکان و سازمان های بهداشتی تاییدیه های لازم را دریافت کرده است. اما در برخی موارد منع استفاده از آن جهت پیشگیری از رخداد های بعدی توصیه می‌شود:

 • افراد مبتلا به بیماری های مرتبط با ضعف سیستم ایمنی
 • افراد مبتلا به بیماری دیابت
 • افراد مبتلا به سرطان و لوپوس
 • بانوان باردار و مادران شیرده
 • افرادی که دچار مشکلات شدید پوستی مانند شل شدگی و افتادگی پوست هستند.

توجه داشته باشید که در صورتی که قصد انجام جراحی های سرپایی را دارید به مراکز معتبر مراجعه کنید. روش تزریق مزوژل جالپرو سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی است. همچنین مراقبت های خاصی را نیاز ندارد.

 • در ناحیه تزریق، پیش از تزریق می‌توانید از انواع کرم و پماد های بی حسی یا ضد درد استفاده کنید.
 • از ماساژ دادن منطقه تزریق خودداری کنید.
 • به مدت ۲۴ ساعت از انجام ورزش و فعالیت بدنی شدید پرهیز شود.

 

تفاوت مزوژل جالپرو و پروفایلو

تزریق ژل پروفایلو برای جوان سازی، رفع افتادگی پوست صورت و گردن، از بین بردن چروک پوست گردن و دست توصیه می‌شود. مزوژل یا مزوفیلر در واقع به داروهایی گفته می شوند که دارای مقدار زیادی هیالورونیک که غیر حجم دهنده است به همراه ترکیبات آمینو اسیدی می‌باشد.

این مواد به میزان کم و موضعی به بدن تزریق می‌شوند. تعداد محل های تزریق مزوژل جالپرو بیشتر از محل های تزریق پروفایلو است. معمولا پروفایلو در دو جلسه با فواصل چند ماهه تزریق انجام می‌شود اما در جلسه های تزریق مزوژل جالپرو می‌تواند بیشتر باشد.

 

در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

مشاوره در واتس اپ 

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

 

دیدگاه ها بسته شده است