چال گونه چیست و چگونه انجام می شود؟

چال گونه

حتما تابحال افرادی را دیده اید که هنگام خندیدن، صحبت کردن و لبخند زدن بر روی گونه های آنها حالت فرو رفتگی ایجاد می شود. این حالت صورت در نظر اغلب افراد زیبا و دلنشین محسوب می شود. این حالت که در اثر برخی تغییرات در ساختار عضلات صورت افراد رخ می دهد، اگر چه غیر طبیعی است ولی منجر به زیبایی در چهره افراد می گردد. بنابراین افراد زیادی تمایل دارند که هنگام خنده لپ آنها چال داشته باشند. جراحی زیبایی چال گونه کار دشواری نیست. بر خلاف تصور برخی افراد که فکر می کنند ایجاد فرو رفتگی در گونه با ایجاد فلج عصبی در ناحیه مورد نظر به وجود می آید ولی اینکار یک روش جراحی ساده و سرپایی است که فرد را دارای گونه های زیبا و جذاب می نماید.

جراحی زیبایی چال گونه

 

چرا برخی افراد چال گونه دارند؟

در حالت عادی صورت افراد دارای ماهیچه بزرگی بنام عضله گونه ای بزرگ است که از نزدیکی گوش تا دهان کشیده می شود. هنگام خندیدن و صحبت کردن حرکت این عضله منجر به ایجاد تغییراتی در صورت افراد می شود. کشیده شدن گونه ها به سمت بالا، حالت خنده لبها و بالا رفتن گوشه لبها از جمله تغییرات صورت هنگام خنده است که توسط این عضله کنترل می شود. در حالت چال گونه این عضله به دو بخش تقسیم می شود. یک قسمت عضله به انتهای گوشه دهان متصل است و بخش دیگر عضله به قسمت پائینی گوشه دهان به پوست متصل می شود. بر اثر این تغییرات، فرد هنگام خندیدن و صحبت کردن منجر به حرکت عضلات و ایجاد فرو رفتگی در لپ می گردد. .

 

جراحی زیبایی چال گونه چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی چال گونه عمل سرپایی و ساده ای محسوب می شود. برای تعیین محل چال بر روی صورت معمولا یک خط افقی از گوشه دهان و یک خط عمودی از چشم ترسیم می کنند تا محل فرورفتگی بر روی صورت تعیین شود. فرد می تواند محل چال گونه را خود نیز تعیین کند. قبل از عمل برای بی حس کردن لپ از کرم های بی حسی و یا داروی بی حسی استفاده می شود. در مرحله بعد در محل مورد نظر بصورت دایره وار سوراخی ایجاد می شود. سوراخ از درون گونه ایجاد شده و پوست و چربی زیر پوست تخلیه می شود. پس از آن با جمع کردن پوست روی گونه به سمت سوراخ ایجاد شده، فرورفتگی مورد نظر را ایجاد می کنند. در مرحله بعد از درون سوراخ ایجاد شده بخیه جذبی زده می شود. در این حالت ظاهر گونه فرد حالت فرو رفته خواهد داشت.

عمل جراحی چال گونه چگونه انجام می شود

عمل جراحی چال گونه چگونه انجام می شود

قبل از انجام جراحی چال گونه چه اقداماتی باید انجام داد؟

جراحی زیبایی چال گونه یک عمل سرپایی بشمار می آید. با اینحال جهت عمل موفقیت آمیز و کاهش عوارض تا حد ممکن نیاز به رعایت برخی نکات قبل از عمل خواهد بود. اولین نکته این است که حداقل ۶ ساعت قبل از عمل خوردن و آشامیدن ممنوع است. رعایت بهداشت دهان و دندان حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل می تواند به کاهش خطر عفونت کمک نماید. شستشوی مرتب با دهانشویه می تواند موثر باشد. عدم استعمال دخانیات و مصرف الکل حداقل دو هفته قبل از عمل الزامی است. نکته دیگر عدم مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرین حداقل سه هفته قبل از عمل توصیه می شود. قبل از عمل جراحی چال گونه استحمام داشته باشید زیرا تا چند روز پس از عمل بهتر است که حمام نروید.

 

مراقبت های پس از جراحی زیبایی چال گونه چیست؟

پس از جراحی زیبایی چال گونه در روی لپ خود احساس درد، کبودی، ورم و التهاب خواهید داشت که طبیعی است. با مصرف مسکن می توان از درد محل جراحی کاست. همچنین استفاده از کمپرس یخ بر روی صورت می تواند کبودی و تورم را کاهش دهد. پس از عمل تا چندین ساعت فقط از غذاهای نرم که نیاز به جویدن ندارند استفاده کنید. خوردن غذاهای خیلی گرم و سرد تا زمان از بین رفتن کامل بی حسی ممنوع است زیرا منجر به وارد آمدن آسیب به بافت داخلی دهان می شود. مصرف آنتی بیوتیک به تجویز پزشک و استفاده مرتب از دهانشویه به جلوگیری از بروز عفونت و بهبود سریع زخم کمک می نماید.

تاثیرات جراحی چال گونه

تاثیرات جراحی چال گونه

آیا جراحی زیبایی چال گونه دارای عوارض است؟

جراحی زیبایی چال گونه یک عمل سرپایی و جزئی است. احساس درد، کبودی، تورم، التهاب و خونریزی از جمله عوارض عمل بشمار می آید. در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و مصرف آنتی بیوتیک ممکن است محل بخیه دچار عفونت و التهاب شود. عدم فشار آوردن به محل زخم هنگام جویدن و یا دست زدن می تواند موجب کاهش درد و خونریزی شود. البته در صورت رعایت نکات مراقبتی پس از عمل عوارض ناچیزی را مشاهده خواهید نمود.

 

چه افرادی می توانند جراحی زیبایی چال گونه انجام دهند؟

جراحی زیبایی چال گونه بر روی تمام صورتها در تمام سنین قابل اجرا خواهد بود. صورتهای لاغر می توانند جراحی را با برداشتن بافت عضلانی و پوست داخلی انجام دهند. افرادی که دارای صورتهای تپل هستند هنگام جراحی نیاز به تخلیه صورت از چربی و سپس بخیه دارند. البته صورتهای خیلی چاق و تپل عملکرد مطلوبی از این جراحی زیبایی نخواهند داشت.

 

مدت زمان ماندگاری چال گونه چقدر است؟

در روزهای پس از عمل جراحی زیبایی چال گونه شما یک فرو رفتگی دائمی بر روی گونه خود خواهید دید. به مرور زمان این فرو رفتگی حالت طبیعی پیدا کرده و تنها زمان خندیدن و صحبت کردن بر روی گونه ظاهر می شود. مدت زمان ماندگاری چال بر روی گونه از یک تا دو سال متغیر است. به مرور زمان امکان کم شدن فرو رفتگی وجود دارد.

چال گونه

مدت ماندگاری جراحی چال گونه

هزینه جراحی زیبایی چال گونه

هزینه جراحی زیبایی چال گونه به عوامل مختلفی همانند ایجاد چال بر روی یک و یا دو گونه، شرایط و وضعیت پوست، چاق و لاغر بودن و درخواست فرد برای فرورفتگی زیاد و یا کم بستگی دارد. از طرفی پزشک متخصص و مراجعه به کلینیک های معتبر و مجاز در هزینه تمام شده جراحی موثر است.

 

جراحی زیبایی چال گونه در کلینیک زیبایی روما

کلینیک زیبایی روما مرکز جراحی معتبر و دارای مجوز در ایران است. کلینیک سالها تجربه موفق در انجام جراحی های زیبایی داشته و از کادر درمانی متخصص و مجرب برخوردار است. برای جراحی زیبایی چال گونه با مشاوران مرکز تماس بگیرید. پزشک متخصص قبل از جراحی با مشاوره حضوری و بررسی درخواست فرد نسبت به برآورد هزینه و توصیه های لازم قبل از جراحی اقدام می نماید. کلینیک زیبایی روما در محیطی کاملا بهداشتی و با استفاده از لوازم یکبار مصرف و استاندارد بهترین محیط برای انجام جراحی زیبایی را برای شما فراهم می آورد.

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی  را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام  برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است