پروتز و لیفت سینه توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

پروتز و لیفت سینه توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

پروتز و لیفت سینه توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

جراحی‌های زیبایی با هدف ایجاد تناسب در زوایای صورت و بدن انجام می‌شوند. بسیاری از مردم پس از یک دوره طولانی ورزش و رژیم‌های غذایی سخت برای رسیدن به اندام دلخواه خود اعتماد به نفسشان را از دست می‎دهند. از طرفی برخی از افراد به دلیل بیماری‌ها زمینه‌ای مانند سرطان مجبور به تخلیه برخی از اندام‌ها مانند سینه می‌شوند. پیشنهاد ما به بیماران پروتز و لیفت سینه توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما است.

پروتزها نوعی کاشت مصنوعی به جای اندام اصلی در بدن به شمار می‌روند. این پروتزها از  مواد زیست سازگار با بدن انسان ساخته می‌شوند که هیچ گونه آسیبی در طولانی مدت به بدن وارد نخواهند کرد. کلینیک تخصصی روما با در اختیار داشتن به‌روزترین تجهیزات و در حضور متخصصین زیبایی امکان انجام انواع جراحی‌های زیبای و درمانی مانند کاشت پروتز سینه و یا پیکر تراشی را دارد.

جراحی لیفت سینه چیست؟

یکی از عمل‌های جراحی که در سال‌های اخیر رواج پیدا کرده است، جراحی لیفت سینه می‌باشد. واژه لیفت به زبان انگلیسی است و بالا بردن معنی می‌دهد. این جراحی در واقعیت نیز همین معنا را در بر دارد. سینه‌ها به دلایل مختلفی از جمله بارداری، افزایش سن، بستن سوتین نامناسب، شیردهی، نوسان وزن و دلایل ژنتیکی شکل خود را از دست می‌دهند و حالت افتاده پیدا می‌کنند.

برای این که سینه‌ها شکل زیبای و حالت برجسته خود را به دست آورند، جراحی لیفت سینه توصیه می‌شود. زمانی که بافت اطراف سینه الاستیسیته خود را از دست می‌دهد، پوست دچار شل شدگی می‌شود. این جراحی که نام دیگرش ماستوپکسی است، با بی‌هوشی و دوره نقاهت همراه می‌باشد. همچنین انجام آن باید زیر نظر پزشک متخصص صورت گیرد.

مرتبط بخوانید :  لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

در جراحی لیفت سینه بافت آسیب دیده را با برش و بخیه زدن به سمت بالا هدایت می‌کنند. در نهایت بخشی از پوست اضافی بدن توسط جراح برداشته خواهد شد. نکته مهم این عمل این است که الزاما انجام لیفت سبب بزرگتر شدن سایز سینه‌ها نخواهد شد. اما نوک پستان‌ها شکل به سمت بالای خود را باز خواهند یافت.

هر بیماری مجاز به انجام جراحی‌هایی مانند پروتز و لیفت سینه توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما نیست. اغلب پزشکان به کسانی که دارای یکی از شرایط زیر باشند اجازه انجام لیفت سینه را می‌دهند:

 • فرد دچار بیماری زمینه‌ای نباشد.
 • نوسان وزنی فرد کم باشد.
 • بیمار مبتلا به سوءمصرف دارو نباشد.
 • فرد هیچ‌گونه دخانیاتی مصرف نکند.
 • بیمارانی که از افتادگی و کشیدگی سینه در رنج باشد.
 • بیمارانی که نوک سینه‌هایشان به زیر چین اطراف سینه کشیده شده باشد.
 • بیمارانی که نوک سینه‌هایشان به‌طرف پایین متمایل باشد.
 • بیمارانی که سینه‌هایی متقارن و هم اندازه نداشته باشند.

پروتز و لیفت سینه توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

عوارض و معایب لیفت سینه

لیفت سینه هم مانند هر جراحی دیگری نیاز به مراقبت‌های پس از عمل دارد. اگر بیماران نسبت به این موارد کم‌توجهی کنند دچار عارضه‌هایی خواهند شد که شاید تاثیر معکوس بر زیبایی و اعتماد به نفسشان داشته باشد. در بیشتر کسانی که تحت جراحی لیفت قرار گرفتند دیده شده است که برش‌های محل جراحت به طور یک دست محو نمی‌شود و یا زمانی طولانی برای محو  شدن نیاز دارند.

همچنین در موارد خاص گزارش شده که پس از این جراحی به علت بی‌هوشی عوارضی منفی بر روی تغییر نوک سینه و هاله نوک سینه دیده شده است. در نهایت امکان دارد عدم تقارن به علت مهارت جراح و شرایط خاص بیماران گزارش شود. این جراحی برای مادرانی که در دوران شیردهی به سر می‌برند، پیشنهاد نمی‌گردد. چرا که سبب کاهش حجم شیر مادر خواهد شد.

توجه داشته باشید که در اثر افزایش سن تاثیر عمل لیفت سینه ممکن است کمتر به چشم آید. به‌علاوه افزایش وزن و رسیدن به مرز چاقی هم می‌تواند تاثیر منفی داشته باشد. پس بیماران پس از جراحی‌هایی مانند پروتز و لیفت سینه توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما باید سبک زندگی سالمتری را در پیش بگیرند.

جراحی پروتز سینه چیست؟

یکی دیگر از عمل‌های زیبایی که برای تناسب اندام پیشنهاد می‌شود، پروتز سینه است. پروتز به ماده‌ای کاشتنی گفته می‌شود که جایگزین اندام‌های اصلی هستند. پروتز سینه می‌تواند از نظر حجم و برجستگی در سه گروه کم، متوسط و زیاد انتخاب شوند. این جراحی با ایجاد چند برش در زیر سینه، هاله اطراف سینه، زیر بغل و دور ناف شروع می‌شود. سپس پروتز را در محل خود قرار داده و بخیه می‌زنند.

پروتز سینه به شکل اشکی و گرد است. جنس این پروتزها هم شامل سیلیکونی، پروتزهای آب نمکی و پروتزهای ثابت می‌شود. کاندیداهای انجام پروتز در کلینیک روما باید تحت نظر پزشک متخصص معاینه گردند و اجازه انجام جراحی را دریافت کنند. بیمارانی که در یکی از گروه‌های زیر قرار بگیرند می‌توانند پروتز سینه بگذارند:

 • بیمارانی که سینه‌هایی نامتقارن و غیرطبیعی دارند.
 • بیمارانی که به علت مشکلات ژنتیکی و سبک زندگی نادرست سینه‌های کوچکی دارند.
 • بیمارانی که در اثر افزایش سن، شیردهی، ورزش نامناسب و… سینه‌هایشان از شکل عادی خود خارج شدند.
 • بیمارانی که در اثر بیماری سرطان مجبور شدند همه یا بخشی از سینه‌های خود را تخلیه کردند.

پروتز و لیفت سینه توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

انجام جراحی پروتز و لیفت سینه به طور هم زمان

نارضایتی از سایز و فرم سینه‌ها می‌تواند به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای، سبک زندگی و ژنتیک بر اعتماد به نفس افراد تاثیر منفی بگذارد. دو عمل جراحی پروتز و لیفت سینه توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما  با هدف حجم‌دهی و ایجاد تناسب اندام در افراد مختلف انجام می‌شود. در این میان اگر بیماری بخواهد سفت و محکم نمودن سینه‌ها و افزایش سایز را با هم تجربه کند، می‌تواند به صورت هم زمان این دو جراحی را انجام دهد.

این جراحی ترکیبی سبب بالا رفتن نوک سینه‌ها و کاهش اندازه هاله اطراف سینه می‌شود. این جراحی به طور هم زمان صرفا برای کسانی امکان پذیر است که دارای شرایط زیر باشند:

 • بیمارانی که از افتادگی سینه و سایز کوچک سینه ابراز ناخرسندی دارند.
 • بیمارانی که پس از انجام جراحی‌های پیکر تراشی و کاهش وزن شدید تغییر سایز شدید در سینه‌های خود داشتند.
 • بیمارانی که دچار اختلال سینه فشرده هستند.

توجه داشته باشید که بیمارانی که تحت جراحی پروتز سینه قرار می‌گیرند الزاما دچار افتادگی سینه نمی‌شوند. در نتیجه از ترس و نگرانی این مسئله نیازی با انجام دو جراحی به طور هم زمان نخواهد بود. همچنین در گذشته برخی از پزشکان از پروتزهای سایز بزرگ برای جلوگیری از افتادگی سینه استفاده می‌کردند. در حال حاضر با انتخاب سایز درست پروتز و انجام لیفت هم زان دیگر این کار لازم نیست و بیمار حس رضایت بیشتری از اندام خود خواهد داشت.

مشاوره در واتس اپ 

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

 

دیدگاه ها بسته شده است