پروتز سینه چیست؛ مزایا، معایب و مراقبت‌ لازم قبل و بعد از عمل

پروتز سینه جراحی برای افزایش سایز سینه است. این کار شامل قرار دادن پروتزهای سینه زیر پستان و یا ماهیچه‌های سینه است. برای برخی از زنان، پروتز سینه راهی برای ایجاد احساس اعتماد به نفس بیشتر است. برای برخی دیگر، این روش برای بازسازی سینه در شرایط مختلف استفاده می شود. اگر تمایل دارید پروتز سینه انجام دهید، با یک جراح پلاستیک صحبت کنید. دقت کنید که بدانید جراحی شامل چه چیزهایی می‌شود، از جمله ریسک‌ها، مشکلات و مراقبت‌های پیگیری.

پروتز سینه چرا انجام می شود؟

پروتز سینه می‌تواند به شما کمک کند:

۱- اگر فکر می‌کنید که پستان شما بیش از حد کوچک است یا سایز یکی کم تر از دیگری است می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد.

۲- بهبود تغییرات ایجاد شده در سایز سینه ها بعد از بارداری

۳- تصحیح سینه ها بعد از جراحی سینه در اهداف مختلف

۴- افزایش اعتماد به نفس

اهداف خود را برای جراح توضیح دهید تا بتوانید در مورد چیزی که پروتز سینه می تواند برای شما انجام دهد واقع گرایانه تصمیم گیری کنید.

پروتز سینه

پروتز سینه

خطرات پروتز سینه

پروتز سینه خطرات متعددی را به همراه دارد، از جمله:

محل التیام زخم که ممکن است شکل پروتز سینه را تغییر دهد.

درد سینه

عفونت

تغییر در حساسیت سینه و نوک سینه

نشت و یا تخریب پروتز

اصلاح این مشکلات ممکن است نیاز به جراحی بیشتری برای برداشتن یا تعویض پروتزها داشته باشد.

مرتبط بخوانید: پروتز اندام های مختلف بدن

چگونه باید خود را برای پروتز سینه آماده ‌کنید؟

با یک جراح پلاستیک درباره ترجیحات خودتان برای اندازه، احساس و ظاهر شما مشورت خواهید کرد. جراح انواع ویژه‌ای از پروتزها (گرد، قطره اشکی، آب نمکی و یا سیلیکونی ) را به عنوان گزینه‌هایی برای تکنیک‌های جراحی استفاده توضیح خواهد داد.

پروتز سینه

پروتز سینه

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که جراحی کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

پروتزهای سینه برای تمام طول عمر نیستند. میانگین طول عمر یک ایمپلنت ۱۰ سال است. تخریب پروتز ممکن است اتفاق بیفتد. هم چنین سن و سال، افزایش و یا کاهش وزن ممکن است باعث تغییر شکل ظاهری سینه‌ها شود. این مسائل ممکن است باعث شوند جراحی های بیشتری انجام دهید.

اگر پروتز سینه داشته باشید، علاوه بر ماموگرافی روتین، شما به معاینه های تخصصی نیز نیاز خواهید داشت.

پروتزهای سینه ممکن است به تغذیه از پستان آسیب برسانند.برخی از زنان پس از پروتز، قادر به شیردهی موفق هستند. با این حال برای برخی دیگر شیردهی یک چالش است.

بیمه ها هزینه های پروتز سینه را پوشش نمی‌دهند. مگر اینکه از لحاظ پزشکی ضروری باشد. بنابراین برای هزینه های عمل، از جمله جراحی‌های مرتبط یا تصویربرداری در آینده آماده باشید.

مرتبط بخوانید: تزریق بوتاکس : هر آنچه که باید بدانید!

ممکن است بعد از حذف پروتز های سینه، به جراحی دیگری نیاز داشته باشند. اگر تصمیم گرفتید که پروتز را حذف کنید، ممکن است به لیفت سینه یا جراحی اصلاحی دیگری برای کمک به بازیابی ظاهر سینه‌ها نیاز داشته باشید.

شما ممکن است که یک اسکن ام آر آی نیاز داشته باشید. پزشکان بررسی های روتین به همراه ام آر آی را بعد از سه سال توصیه می کنند.

دکتر شما ممکن است داروهای خاص مانند آسپرین و داروهایی که می توانند باعث خونریزی بیشتر شوند را قبل از جراحی منع کند.

اگر سیگار بکشید، جراح شما از شما خواهد خواست تا قبل از جراحی سیگار کشیدن را متوقف کنید.

یک همراه داشته باشید تا شما را بعد از جراحی به خانه برساند و حداقل برای اولین شب با شما بماند.

چیزی که شما می‌توانید انتظار داشته باشید

پروتز سینه می‌تواند در یک مرکز جراحی و یا در بیمارستان سرپایی انجام شود. شما احتمالا همان روز به خانه خواهید رفت. این روش به ندرت نیاز به ماندن در بیمارستان دارد.

گاهی اوقات، پروتز با کمک بی‌هوشی موضعی انجام می‌شود. شما بیدار هستید و منطقه سینه شما بی‌حس شده‌است. با این حال اغلب جراحی پروتز سینه در طول بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود، که در آن شما در طول جراحی خواب هستید.

پروتز سینه

پروتز سینه

در طول روند

برای قرار دادن پروتز های پستان، جراح شما در یکی از سه قسمت زیر یک برش ایجاد خواهد کرد:

زیر بافت سینه(inframammary)

در قسمت زیر بغل (axillary)

در اطراف نوک پستان شما (periareolar)

پس از ایجاد برش، جراح بافت سینه را از ماهیچه‌ها و بافت‌های ارتباطی جدا می‌کند. این کار در پشت یا جلو بیرونی‌ترین ماهیچه فضایی ایجاد می کند. جراح پروتز را وارد خواهد کرد و در این فضا قرار می دهد.

پروتزهای آب نمکی خالی گذاشته شده و سپس زمانی که سر جای خود قرار می‌گیرند با نمک استریل پر می‌شوند. پروتزهای سیلیکونی از قبل با ژل سیلیکون پر شده ‌است. زمانی که پروتز در محل خود قرار می‌گیرد، جراح محل برش با نوعی بخیه می بندد و بانداژ می کند.

مرتبط بخوانید: همه چیزهایی که باید از تزریق چربی به باسن بدانید!

بعد از عمل

تورم و کبودی احتمالا چند هفته بعد از جراحی ممکن است وجود داشته باشند. انتظار داشته باشید که جای زخم‌ها در طول زمان محو می‌شوند، اما به طور کامل ناپدید نمی‌شوند.

در حالی که تحت درمان هستید، ممکن است به پوشیدن بانداژ فشرده‌سازی و یا سینه بند ورزشی برای حمایت بیشتر پروتز سینه نیاز باشد. جراح شما هم ممکن است داروی مسکن تجویز کند.

دستورالعمل‌های جراح خود را در مورد بازگشت به فعالیت های عادی دنبال کنید. اگر شما شغلی دارید که نیاز به فعالیت جسمی زیاد ندارد، ممکن است بتوانید ظرف چند هفته به سر کار باز گردید. از فعالیت‌های شدید هر چیزی که بتواند ضربان قلب یا فشار خون شما را بالا ببرد برای حداقل دو هفته اجتناب کنید.

در حالی که کاملا درمان شدید، به یاد داشته باشید که پستان شما به حرکات فیزیکی یا حرکات پرسی حساس هستند. اگر جراح از بخیه استفاده نکند که خود به خود جذب می شوند، ممکن است برای باز کردن بخیه ها به مراجعه های بعدی نیاز داشته باشید.

اگر در سینه خود احساس گرما و قرمزی بکنید و یا تب داشته باشید، ممکن است عفونت داشته باشید. در اولین فرصت با جراح خود تماس بگیرید. همچنین اگر تنگی نفس یا درد سینه دارید، با جراح خود تماس بگیرید.

مرتبط بخوانید: لاغری غیر تهاجمی : همه نکاتی که باید بدانید!

نتایج

پروتز های سینه می‌توانند اندازه و شکل پستان های شما را تغییر دهد. جراحی ممکن است تصویر بدن شما را بهبود بخشد و باعث اعتماد به نفس شما شود. شما باید انتظارات واقعگرایانه ای داشته باشید. پستان شما با افزایش سن تغییر خواهد کرد. کاهش و یا افزایش وزن ممکن است باعث تغییر شکل سینه شما نیز شود. اگر از ظاهر سینه‌ها ناراضی هستید، ممکن است برای اصلاح این مسائل جراحی بیشتری لازم باشد.

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی رایگان در خصوص پروتز سینه  را دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید. آماده خدمات دهی به شما هستیم. شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است