واژینوپلاستی و جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

واژینوپلاستی و جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

واژینوپلاستی و جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

واژینوپلاستی و جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

برخی از عمل‌های جراحی‌‌ که با لفظ زیبایی شناخته می‌شوند، بیشتر از آن که با چنین هدفی باشند جنبه درمانی دارند. بسیاری از بانوان به دلایل مختلفی از جمله بی‌اختیاری ادرار مجبور به جراحی‌هایی در نواحی تناسلی بدن می‌شوند. واژینوپلاستی و جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما با تجهیزات به‌روز انجام می‌گیرد.

آشنایی با جراحی زیبایی نواحی تناسلی

جراحی زیبایی ناحیه تناسلی در زنان را نمی‌توان صرفا یک عمل زیبایی دانست. با افزایش سن، یائسگی، زایمان، بارداری، ژنتیک و… آسیب‌هایی جدی به بدن یک زن می‌توان وارد شود. یکی از این آسیب‌ها بی‌اختیاری در ادرار است. این گروه از بیماران به دلیل از دست دادن استقامت اولیه مجرای ادرار و عضلات و بافت واژن دچار مشکلاتی خواهند شد. در نهایت با افزایش فشارهای داخلی شکم، سرفه و عطسه ناراحتی هایی به وجود خواهد آمد.

این مشکلات دیگر غیر قابل حل و باعث بروز حس شرمندگی نیستند. چرا که با انجام جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن در کلینیک روما می‌توان این بیماری‌ها را برای همیشه درمان کرد. این جراحی باید با تشخیص پزشک زنان انجام گیرد. این جراحی ها با تکنیک‌های تهاجمی و غیر تهاجمی مانند عمل با لیزر انجام پذیر هستند.

بیشتر بانوان پس از دوره یائسگی دچار مشکل بی‌اختیاری ادرار می‌شوند. بافت واژن از چهار لایه سوپر فیشیال، اینترمدیت، پارابازالیس و بازالیس  تشکیل شده است. با افزایش سن دو بافت سوپر فیشیال و اینترمدیت تقریبا از بین می‌روند و لایه‌های بالاتر باقی خواهند ماند. به همین دلیل سطح واژن الاستیسیته خود را از دست می‌دهد و حالتی شکننده پیدا می‌کند. به همین دلیل بیمار دچار خون ریزی، سوزش و خارش می‌شود.

این تغییرات بر روی بدن تاثیرات منفی بسیاری خواهد داشت و در نهایت منجر به بی‌اختیاری ادرار می‌گردد. در حال حاضر به روش درمانی لیزر می‌توان بدن را به کلاژن سازی تشویق کرد. به علاوه از این روش می‌توان پیش از تشدید بیماری، چروک شدگی و آتروفی کمک گرفت و بروز بیماری را به تعویق انداخت. عموما این ردمان در ۳ تا ۴ جلسه به فواصل ۳۰ روزه توصیه می‌گردد.

به جز یائسگی، بیماران به دلایل دیگری هم نیاز به واژینوپلاستی و جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما پیدا می‌کنند. یکی از آن‌ها گشادی واژن است. در این موارد کمتر پیش می‌آید که از روش‌های مبتنی بر لیزر درمانی استفاده شود. البته دوره نقاهت این جراحی چندان طولانی نخواهد بود و بیمار کافی است مراقبت‌های پس از عمل را به خوبی رعایت کند.

واژینوپلاستی و جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن یکی از رایجترین جراحی‌های مرتبط با اندام تناسلی زنان است. این عمل با هدف زیبایی و رفع گشادی کانال واژن انجام می‌گیرد. بیمارانی که تونیسیته و خاصیت الاستیسیته دیواره و عضلات واژنشان دچار مشکل شده است کاندیدای انجام این جراحی هستند. بی‌اختیاری ادرار و کاهش لذت جنسی از تبعات این مشکل به شمار می‌روند. به طور کلی واژینوپلاستی راه حلی دائمی برای بیماری‌های مرتبط به زنان و زایمان شناخته می‌شود.

عموما بانوانی که زایمان طبیعی را تجربه کردند دچار کشیدگی و شل شدگی در بافت‌های عضلانی واژن می‌شوند. منظور از کشیدگی افزایش قطر واژن پس از زایمان و عدم بازگشت آن به ابعاد طبیعی خود است. این تغییرات در ابعاد دهانه واژن با دفعات زایمان رابطه مستقیم دارد. البته این بیماری در گروه دیگری از زنان که چاقی و لاغری های متعدد را تجربه کردند و یا این که روابط جنسی مکرر داشتند هم دیده می‌شود.

مرتبط بخوانید :  لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

یکی از شکایت‌های اصلی زنان مبتلا به شل شدگی و گشادی واژن این است که در رسیدن به حالت ارگاسم و سختی ایجاد رابطه با همسران خود و عفونت‌های مکرر اذیت می‌شوند. از طرفی کنترل عضلات واژن نیز کاهش می‌یابد. با انجام واژینوپلاستی عضلات واژن سفت‌تر و قطر دهانه آن تنگ‌تر خواهد شد.

واژینوپلاستی و جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما به‌روزترین تجهیزات انجام می‌گردد. طول مدت جراحی در حدود ۲ ساعت می‌باشد. مراحل انجام آن هم شامل ایجاد برش‌هایی در واژن و اطراف آن است. سپس بافت اضافی را برداشته و بخیه‌هایی ظریف در محل‌‌های بریدگی زده می‌شود. در این عمل ۲ تا ۳ سانتیمتر از ابتدای واژن تنگ خواهد شد.

افرادی مجاز به انجام این جراحی هستند که یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • بیمار دچار نقص رشد در کانال واژن در بدو تولد باشد.
 • بیمار سابقه زایمان طبیعی داشته باشد.
 • بیمارانی که به عفونت واژن مبتلا می‌شوند.
 • ابتلای فرد به بی‌اختیاری ادرار

واژینوپلاستی در صورتی موفقیت‌آمیز خواهد بود که بیمار مراقبت‌های پس از عمل را به خوبی رعایت نماید. این مراقبت‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • بهداشت ناحیه عمل را رعایت شود
 • استفاده از کیسه یخ در محل عمل در صورت بروز تورم و سوزش ناحیه عمل
 • نپوشیدن لباس‌های تنگ پس از عمل
 • فعالیت‌های روزمره را سه روز پس از جراحی باید در پی گرفت.
 • عدم برقراری رابطه جنسی بین ۶ تا ۸ هفته پس از جراحی
 • عدم استحمام در وان و استخر تا ۶ هفته پس از جراحی
 • انجام ندادن فعالیت‌های سنگین از جمله ورزش‌های سنگین، دوچرخه سواری و موتورسواری تا ۶ هفته پس از جراحی

واژینوپلاستی و جراحی زیبایی نواحی تناسلی و واژن توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

مزیت و عوارض واژینوپلاستی

انجام جراحی واژینوپلاستی برای کسانی که سال‌هاست با مشکل گشادی و عفونت دست و پنجه نرم می‌کند یک راه حل تضمینی به شمار می‌رود. مزیت‌های این جراحی شامل دوره نقاهت کوتاه و امکان انجام جراحی با  بی‌حسی از کمر به جای بی‌هوشی است. همچنین نیاز به بستری شدن و خون ریزی و درد شدید در پی نخواهد داشت. به علاوه هزینه انجام این جراحی به مراتب کمتر از روش‌های قدیمی و یا تحمل بیماری خواهد بود.

اگر واژینوپلاستی با استفاده از دستگاه لیزر با پرتوهای co2  انجام شود، بافت مخاطی واژن تحریک به کلاژن سازی خواهد شد. همچنین فیبروبلاست‌های بافت همبند شروع به بازسازی مجدد بافت اطراف واژن می‌کنند. به این فرایند به اصطلاح جوان سازی بافت و عضلات واژن می‌گویند. تا مدتی پس از جراحی جای اسکار بخیه‌ها و برش‌های آن باقی می‌ماند. اما این اثرات با گذشت زمان محو خواهند شد.

نکته دیگری که پیش از انجام جراحی بادی از آن آگاه بود، خطرات احتمالی واژینوپلاستی است. اگر مراقبت‌های پس از جراحی به درستی انجام نشود و یا مهارت جراح کم باشد؛ خطر عفونت، خونریزی، بروز زخم شدید و لختگی خون ناگزیر است. احتمال آسیب رسیدن به عصب واژن هم در صورت پایین بودن مهارت جراح وجود دارد.

 

مشاوره در واتس اپ 

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است