جراحی بافت‌های ملتهب هموروئید، بیشترین رویکرد تهاجمی برای درمان این شرایط دردناک است، اما موثرترین راه نیز هست. در گذشته، تنها گزینه برای کسانی که از درد شدید و ناراحتی ناشی از این شرایط رنج می بردند، یک روش جراحی سنتی بود که نیازمند برش این بافت ها، سوزاندن رگ‌های خونی و بخیه زدن این بافت ها بود. با این حال، امروزه پیشرفت در تکنولوژی امکان عمل جراحی هموروئیدکتومی لیزری را فراهم کرده است. این روش لیزری به اندازه روش سنتی موثر است، و مزایایی نیز دارد. با این حال مهم است که توجه داشته باشید که همه بیماران برای روش‌ هموروئیدکتومی لیزری مناسب نیستند.

مرتبط بخوانید: شما از کدام روش جراحی زیبایی استفاده می کنید؟!

روش جراحی هموروئیدکتومی لیزری چگونه می باشد؟

هموروئیدکتومی لیزری از لیزر دقیق برای رسیدگی به وظایف برش با چاقوی جراحی، ابزار های سوزاندن و سایر ابزارها استفاده می کند. با استفاده از نور متمرکز می‌توان بافت مشکل‌ساز را برش داد و بدون آسیب زدن به بافت اطراف آن را از بین برد. در عین حال رگ‌های خونی را سوزاند و آن‌ها را بخیه زد.

این روش باعث می‌شود که دقیق‌تر و سریع‌تر از جراحی سنتی باشد. معمولا جراحی هموروئیدکتومی لیزری به طور سرپایی انجام می شود، اگر چه ممکن است به علت وجود عوارض دیگر برای برخی بیماران لازم باشد که شب را در بیمارستان بگذرانند.

هموروئیدکتومی لیزری

هموروئیدکتومی لیزری

مقایسه جراحی هموروئیدکتومی لیزری با جراحی سنتی

در روش هموروئیدکتومی لیزری می توان بافت های ملتهب هموروئید را از طریق یک لیزر حذف کرد. این روش به خاطر مزایای متعدد آن نسبت به سایر روش های جراحی هموروئید توصیه می شود.

شباهت‌ها:

هر دو جراحی سنتی و عمل هموروئیدکتومی لیزری برای درمان هموروئید و برداشتن آن در نظر گرفته می‌شود. هر دو هموروئید را به طور کلی حذف می‌کنند و تا حد زیادی احتمال بروز دوباره هموروئید را کاهش می‌دهد. هر دو روش در یک کلینیک، مرکز جراحی و یا بیمارستان انجام می شود. هر دو روش به نوعی بی‌هوشی نیاز دارند و بر حسب موقعیت از بی‌هوشی عمومی، اپیدورال اسپاینال و یا بی‌حسی موضعی استفاده می شود.

جراحی هموروئید لیزری یا سنتی ؟

برای جراحی هموروئیدکتومی لیزری برنامه ریزی می کنید؟ چند گزینه برای رهایی از هموروئید دردآور وجود دارد به خصوص زمانی که سن بیمار بالا باشد که عمل جراحی یکی از آن ها است. اگر تصمیم گرفته شود که جراحی گزینه مناسبی برای حل مشکل هموروئید است، می‌تواند منجر به کمی سردرگمی شود زیرا بیش از چند گزینه برای انتخاب وجود دارد. در بین

همه این روش ها، جراحی هموروئیدکتومی لیزری متداول شده‌ است چرا که مزایای قابل توجهی دارد و مضرات آن نیز کم می باشد.

مرتبط بخوانید: همه چیزهایی که درباره لیپوماتیک باید بدانید!

چرا باید از جراحی هموروئید لیزری استفاده کنید؟

این فرآیند برای بیمار بیش از حد دردناک نیست.

تقریبا در تمامی موارد بستری برای جراحی لیزری الزامی نیست؛ بیمار می تواند در همان روز مرخص شود.

استفاده از لیزر تضمین کند که خونریزی در حین عمل جراحی حداقل است. در واقع رگ‌های خونی توسط لیزر بلوکه می شوند.

همچنین آسیب به بافت های اطراف هموروئید نیز حداقل است. این به شما اطمینان می‌دهد

که هیچ نوع آسیب بافتی وجود ندارد، که وقتی اتفاق می‌افتد می‌تواند منجر به افزایش عوارض شود. بنابراین جراحی هموروئیدکتومی لیزری می‌تواند عوارض را به حداقل برساند.

با استفاده از اشعه نور گسترده، یک بافت ماهیچه‌ای بزرگ را می‌تواند از بین ببرد و اشعه نور باریک برای برش استفاده می‌شود.

عمل هموروئیدکتومی کار پزشکی که جراحی را انجام می دهد آسان می‌کند.

هموروئیدکتومی لیزری معمولا منجر به بهبود سریع زخم می‌شود.

هموروئیدکتومی لیزری

هموروئیدکتومی لیزری

مضرات جراحی هموروئیدکتومی لیزری

در حالی که هر روش جراحی عوارض خاص خود را دارد اما هموروئیدکتومی لیزری خطر آسیب‌های وارده به بافت سالم در اطراف رگ های ملتهب را کاهش می‌دهد. این امر به نوبه خود خطر مرگ بافت، عفونت و دیگر عوارض معمول را کاهش می‌دهد. لیزر همچنین رگ های خونی را بلوکه می‌کند و خطر خونریزی شدید را در حین و یا بعد از عمل جراحی کاهش می‌دهد.

تجهیزات لیزری که در عمل جراحی استفاده می‌شود بسیار پرهزینه است، از این رو این روش درمان ممکن است در اکثر مکان ها موجود نباشد.

پزشکان و افراد تیم جراحی نیاز به پوشش محافظ ویژه ای برای انجام جراحی‌ دارند.

در طی جراحی خونریزی وجود دارد و روش‌های جلوگیری از این خونریزی می‌تواند گران‌تر از سایر روش ها باشد.

جراحی هموروئید لیزری همچنین به عنوان هموروئیدکتومی شناخته می‌شود. اگرچه بسیاری از افراد می‌گویند که این روش چند مزیت وجود دارد، اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند که مشکلات هموروئید خود را با استفاده از یک محصول درمانی طبیعی موثر حل کنند.

آن‌ها تا حدودی حق دارند. اولین گزینه معمولا باید حل مشکلات بدون عمل جراحی باشد

چون عمل جراحی می‌تواند کمی تهاجمی باشد. گاهی اوقات، هموروئید با روش های طبیعی از بین نخواهد رفت، پس جراحی تنها گزینه باقی مانده خواهد ماند. در این حالت هموروئیدکتومی لیزری روش ایمن و مناسبی خواهد بود.

مرتبط بخوانید: همه چیز درباره لاپاراسکوپی کیسه صفرا

دوره ریکاوری بعد از عمل هموروئیدکتومی لیزری چگونه است؟

هر دو روش‌های حذف هموروئید سنتی و لیزری معمولا به طور سرپایی انجام می‌شوند و شما در عرض چند ساعت بعد از جراحی می توانید به خانه باز می‌گردید. با جراحی سنتی، ممکن است درد و حساسیت به مدت چندین هفته ادامه داشته باشد به این دلیل که این روش اغلب به بخیه در پوست بسیار حساس نیاز دارد.

بسیاری از بیمارانی تحت عمل لیزر قرار می‌گیرند بسیار سریع‌تر به عالت عادی باز می گردند. با حمام آب‌گرم، مصرف مقدار زیادی مایعات و رژیم غذایی با فیبر بالا، بسیاری از بیماران در عرض یک یا دو هفته احساس خوبی دارند. اگر هموروئید شدید یا مزمن دارید، و پزشکان بر این باورند که جراحی می‌تواند گام بعدی باشد، شما باید درباره روش جراحی هموروئید لیزری سوال کنید.این روش مزایای بیشتر و عوارض کمتری برای شما خواهد داشت.

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی رایگان در خصوص جراحی هموروئیدکتومی لیزری  را دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید. آماده خدمات دهی به شما هستیم. شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است