انواع لیزر هموروئید و فیشر و کیست مویی در کلینیک روما

انواع لیزر هموروئید و فیشر

انواع لیزر هموروئید و فیشر

درمان برخی از بیماری ها مانند هموروئید در گذشته تنها به روش های جراحی محدود بود. اما با پیشرفت تکنولوژی در پزشکی انواع لیزر هموروئید و فیشر و کیست مویی جایگزین عمل های جراحی سخت و پر هزینه گشت.

انواع لیزر هموروئید و فیشر همچنین کیست های مویی با اطمینان از نتیجه بخشی دوره درمانی در کلینیک تخصصی روما برای درمان بیماران مبتلا به این بیماری ها در دسترس قرار دارد.

انواع لیزر هموروئید و فیشر  : انواع لیزر هموروئید

بیماری هموروئید یا بواسیر یکی از انواع بیماری های مشترک بین مردان و زنان است. در گذشته درمان این بیماری حتی در شروع ابتلا نیز تنها به عمل های جراحی وابسته بود. با وجود انواع لیزر هموروئید و فیشر دغدغه بیماران برای رفع مشکل های ناشی از هموروئید نیز کاهش چشمگیری یافت.

در حقیقت انواع لیزر هموروئید و فیشر یک روش غیر تهاجمی با دوره نقاهت کوتاه مدت و اثر بخشی مشابه روش های جراحی است. همچنین محل اسکار و زخمی نیز باقی نخواهد ماند. برای درمان هموروئید امکان استفاده از دو نوع لیزر کم توان و پر توان  با توجه به پیشرفت بیماری وجود دارد. ین نوع لیزر به اصطلاح بسیار نازک نامیده شده است؛ بنابراین به عنوان جایگزین کوتر و تیغ جراحی می‌تواند باشد.

در صورت ابتلا به هموروئید های خفیف امکان استفاده از لیزر کم توان بدون نیاز به برش بافت می‌توان استفاده کرد. اما در صورت پیشرفت بیماری جراحی و هموروئیدکتومی با لیزر پرتوان باید انجام بگیرد. تشخیص روش لیزر تنها با مشورت پزشک و توصیه متخصصین باید صورت بگیرد.

لیزر هموروئیدکتومی

لیزر هموروئیدکتومی یکی از روش های درمانی با کمک لیزر پر توان بدون آسیب به بافت های سالم است. در صورتی که از این روش درمانی استفاده شود امکان بازگشت و تشدید بیماری به پایینترین حد خود خواهد رسید.

مهمترین مزیت های این روش عدم تماس مستقیم با بافت در هنگام برش می‌باشد. این ویژگی مانع از انتقال و ابتلا به بیماری هایی عفونی و هپاتیت خواهد شد. همچنین پس از جراحی دوره نقاهت دردناکی را به همراه نخواهد داشت. پس از این جراحی خارش و سوزش وجود نخواهد داشت. به علاوه لیزر می‌تواند عروق را ترمیم کند.

انواع لیزر هموروئید و فیشر

مزیت های استفاده از انواع لیزر هموروئید

یکی از ویژگی های انواع لیزر هموروئید و فیشر این است که هزینه های درمانی و مراقبتی به شدت کاهش پیدا می‌کند. البته دیگر ویژگی های این روش جراحی عبارتند از:

 • بدون درد و خون ریزی
 • پدید نیامدن رد جراحی و اسکار
 • عدم انتقال هیچ گونه بیماری های عفونی
 • کاهش التهاب موضعی
 • دوره نقاهت کوتاه مدت
 • بدون نیاز به استفاده از پانسمان های جراحی
 • امکان درمان با انواع لیزر هموروئید و فیشر به طور هم زمان
 • بدون نیاز به بستری شدن و بیهوشی

انواع لیزر هموروئید و فیشر :  لیزر فیشر

فیشر یا شقاق از بیماری های گوارشی است که از نظر ظاهری به بیماری هموروئید شباهت های زیادی دارد. فیشر یا شقاق به ترک خوردگی یا خراشیدگی در قسمت های مختلف بدن گفته می‌شود. فیشر مقعدی یکی شایعترین فیشر های است که برای مردان و زنان در سنین مختلف به وجود می‌آید. البته با افزایش سن امکان ابتلا کاهش می‌یابد.

ولی در نهایت روش درمان متفاوتی را باید نسبت به هموروئید برای فیشر مقعدی اتخاذ کرد. اگر چه پیشگیری و درمان این بیماری با تغییر سبک زندگی، ورزش کردن، عدم رابطه جنسی مقعدی، مصرف مایعات، درمان یبوست و تغییر برنامه غذایی نیز امکان پذیر است، ولی گاهی به جراحی با انواع لیزر هموروئید و فیشر نیاز می‌باشد.

انواع لیزر هموروئید و فیشر جایگزینی برای روش های جراحی سنتی شامل دیلاتاسیون، فیشرکتومی و اسفنکتروتومی می‌تواند باشد. با تغییر سبک جراحی به لیزر برای درمان فیشر عوارض آزار دهنده مانند عدم کنترل دفع مدفوع و گاز های روده دیگر پیش نخواهد آمد.

 

مزیت های استفاده از انواع لیزر فیشر

بیماری فیشر در دو نوع حاد و مزمن بروز می‌کند. در نوع حاد با دارو درمانی و تغییر سبک زندگی و گاهی جراحی درمان امکان پذیر است. اما در نوع مزمن اسپاسم عضلات مقعد منجر به گسترش زخم شده و حتما باید درمان های شدیدی مانند جراحی با انواع لیزر هموروئید و فیشر را انتخاب کرد.

جراحی با لیزر مزیت های فراوانی دارد که نتیجه‌ی آن درمان قطعی است. از مهمترین ویژگی های این جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون نیاز به بیهوشی
 • نیاز به بی حسی موضعی
 • دوره نقاهت کوتاه مدت
 • ترمیم هم زمان عروق و اعصاب توسط لیزر
 • عدم انتقال بیماری های عفونی و خطرناک مانند هپاتیت و ایدز
 • عدم نیاز به پانسمان طولانی مدت
 • عدم بروز نکروز و پارگی عضله اسفنکتر مقعد
 • عدم آسیب به بافت های سالم

عوارض پس از جراحی فیشر

درمان بیماری مقعدی با انواع لیزر کمترین عوارض را دارد. اما به ازای هر ۱۰۰ نفر یک تا دو نفر می‌توانند درگیر عارضه هایی شوند که برای رفع آن ها باید درمان با آنتی بیوتیک زیر نظر پزشک متخصص پیگیری کنند.

این عارضه ها شامل التهاب های موضعی و احتمال ایجاد دمل کوچک نزدیک زخم می‌باشد.  هنگام نشستن یا باز شدن مقعد درد به وجود خواهد آمد. عارضه بعدی مشکل در کنترل مدفوع است که به دلیل کشیدگی ماهیچه ها به وجود می‌آید. این مشکل نیز با مشورت پزشک متخصص قابل رفع می‌باشد.

اگر پس از تخلیه ادرار دچار خون ریزی طولانی مدت به میزان زیادی شدید حتما پزشک جراح را در جریان قرار دهید.

 

انواع لیزر هموروئید و فیشر

 

انواع لیزر هموروئید و فیشر :  کیست مویی

یکی دیگر از انواع بیماری هایی که با انواع لیزر درمان می‌شود کیست مویی است. کیست مویی پایین کمر که همان سینوس پیلونیدال (sinus pilonidal) و پیلونیدال کیست (pilonidal cyst) نوعی بیماری درمان پذیر است. این بیماری تنها با جراحی با لیزر پر توان توسط جراح متخصص به طور کامل می‌تواند درمان شود و دیگر بازنگردد.

با استفاده از کیستکتومی لیزر پر توان بقایای کیست را از بین برده و در نهایت سوراخ های کوچک ایجاد شده را با لیزر بدون باقی گذاشتن ردی خواهد بست. تا دو ماه پس از جراحی باید مراقبت و پانسمان ادامه یابد.

 

 

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در واتس اپ 

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است