تا سال های اخیر، تنها راه رفع مشکلات ناشی از سستی پوست صورت، مانند چین و چروک و گونه‌های فرو افتاده عمل جراحی لیفت صورت بود. در حالی که درمان‌های بازسازی پوست می‌توانند به بازیابی ثبات و استحکام آن کمک کند، اما گاهی پوست چنان شل و سست است که فقط یک چاقوی جراحی می‌تواند آن را از بین ببرد. با این حال، روش های متکی بر تزریق ترکیبات و بازسازی پوست تا زمانی که جراحی پلاستیک ضروری نباشد، می تواند مشکل بسیاری از بیماران را که مایل و یا قادر به انجام عمل نیستند برطرف نماید. اگر شما جزء این افراد هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید نوع جدیدی از روش‌ها برای پر کردن خلاء بین بازسازی غیرتهاجمی پوست و  عمل جراحی لیفت ایجاد شده‌است. این روش نخ گذاری نام دارد.

نخ گذاری

نخ گذاری

نخ گذاری چیست؟

نخ گذاری نوعی از عمل زیبایی است که در آن بخیه های موقتی وجود دارد که برای ایجاد لیفت ظریف اما قابل‌مشاهده در پوست استفاده می‌شود. به جای از بین بردن پوست اضافی صورت با جراحی، متخصص زیبایی به سادگی با بخیه زدن قسمت‌هایی از صورت آن را از بین می برد. این باعث می شود پوست کشیده شود بنابراین پوست محکم و سفت می شود. این روش علاوه بر ایده‌آل بودن برای لیفت پوست،باعث تحریک کردن ترمیم پوست می‌شوند و منجر به تولید کلاژندر مناطق تحت درمان می‌شود. کلاژن نقش حیاتی در فرایند پیر شدن دارد.

کلاژن به حمایت از “عوامل رشد” کمک می‌کند که به شدت وضعیت پوست را تحت‌تاثیر قرار می دهند. علاوه بر این که برای التیام زخم به کار می‌رود، کلاژن به حفظ قدرت، حجم و نرمی پوست کمک می‌کند. همان طور که پیرتر می‌شویم، بدن ما به تدریج کلاژن کمتری تولید می‌کند که منجر به ۸۰ درصد کاهش در ضخامت پوست تا حدود سن ۷۰ سالگی می‌شود. این کاهش کلاژن یک عامل بزرگ در ایجاد پوست اضافی و چین و چروک است. وقتی پوست ضعیف‌تر می‌شود نمی‌تواند از بافت های پوست به اندازه کافلی حمایت کند و این باعث می شود که جاذبه زمین آن را پایین بکشد.

مرتبط بخوانید: لاغری غیر تهاجمی : همه نکاتی که باید بدانید!

بیمارانی که این روش را با هدف تحریک کلاژن انجام می دهند، بهبود تدریجی در ضخامت و استحکام پوست آن‌ها ایجاد می شود. در حالی که نخ‌ها در جای خود قرار دارند، پاسخ التیام بدن به طور مداوم به این دلیل فعال خواهد شد که بدن به دنبال “التیام” مناطق بخیه و ترمیم آن ها خواهد بود. بدن از لحاظ بیولوژیکی به گونه ای برنامه‌ریزی‌شده تا وقتی که هر شی خارجی را حس می‌کند به این شکل واکنش نشان دهد.

خوشبختانه، به این علت که نخ هایی که در لیف صورت با نخ گذاری استفاده می شوند خیلی کوچک هستند بیمار هیچ یک از اتفاقات را احساس نخواهد کرد. اکثر مردم نمی‌توانند زمانی که پوست اطراف نخ گذاری التیام پیدا کند، هیچ احساسی نخواهد کرد.

نخ گذاری

نخ گذاری

این روش مناسب چه کسانی است؟

کاندیداهای ایده‌آل برای این روش شامل افرادی با کم‌ترین نشانه‌هایی از پیری هستد که نیازمند لیفت صورت هستند. معمولا این زنان بین ۳۵ تا ۴۵ سال هستند.

نخ گذاری به این خاطر مورد استفاده قرار می گیرد که این بیماران نشانه هایی مانند برجستگی فک، حالت فرو رفتگی در صورت، پف در زیر چشم‌ها و یا روی  گردن می ببیند.

ممکن است به افراد مسن توصیه شود که در طول عمل جراحی کشیدن پوست برای فراهم آوردن حمایت بیشتر برای بافت نرم از نخ گذاری نیز استفاده کنند. سایر افراد مناسب برای نخ گذاری کسانی هستند که از روش قبلی مانند لیفت صورت و یا لیفت گردن استفاده کرده اند.

همچنین بیماران ایده آل کسانی هستند که احتمال ریسک ها و عوارض را درک می‌کنند و می‌پذیرند، کسانی که محدودیت‌های این نخ‌ها را می دانند و انتظارات واقع‌بینانه دارند.

مرتبط بخوانید: همه چیزهایی که درباره لیپوماتیک باید بدانید!

نخ گذاری برای آن بیمارانی که پوست بسیار کشیده در سن بالا دارند مناسب نیست چرا که بهبود بسیار محدودی را نشان خواهند داد.

آن بیمارانی که چاق هستند و یا پوست بسیار سنگین و ناهموار دارند هیچ پیشرفتی را نشان نمی‌دهند.

مزایای انجام نخ گذاری به جای لیفت صورت چیست؟

برای بسیاری از بیماران، بزرگ‌ترین مزیت نخ گذاری به جای عمل لیف صورت، کاهش زمان ریکاوری است. زمانی که یک بیمار عمل جراحی پلاستیک را انجام می‌دهد، باید یک نفر همراه داشته باشد تا او را از بیمارستان مرخص می‌کند. بیشتر افراد بعد از عمل نیاز به کمک ۲۴ ساعته برای حداقل سه روز دارند. بیماران بعد از عمل جراحی معمولا نیاز دارند که یک تا دو هفته مرخصی بگیرند.

نخ گذاری

نخ گذاری

از طرف دیگر زمان ریکاوری در نخ گذاری نسبتا خوب است. نخ گذاری می‌تواند به جای بی‌هوشی عمومی از بی حسی موضعی استفاده کند که به این معنی است که بیماران می‌توانند بلافاصله پس از عمل ترخیص شوند.

در حالی که برخی بیماران کمی درد و قرمزی را بعد از نخ گذاری تجربه می‌کنند و ترجیح می دهند استراحت کوتاه مدتی داشته باشند، اما بیشتر آن‌ها می‌توانند به سرعت به فعالیت های روزانه خود بازگردند. دارو های مسکن به ندرت بعد از نخ گذاری مورد نیاز هستند و این باعث می شود بیماران آسان تر به روال عادی خود باز گردند. بنابراین این روش برای افرادی که پرمشغله  هستند ایده‌آل است.

مرتبط بخوانید: زیبایی و جوانسازی پوست با تزریق ژل یا فیلر

این روش زیبایی ریسک پایینی دارد، به خاطر این که یک روش غیر تهاجمی است. عملا هیچ خطر زخم، کبودی شدید، خونریزی و یا آسیب های دیگر بعد از انجام نخ گذاری وجود ندارد. در موارد نادر، بیماران ممکن است سوزش و  عفونت را تجربه کنند و یا بخیه های زیر پوست آن ها قابل مشاهده شود. اگر این اتفاق رخ دهد، بخیه را می توان به سادگی حذف کرد و چهره بیمار به حالت قبلی خود باز خواهد گشت.

در نهایت، از آنجایی که انجام نخ گذاری بسیار آسان‌تر از عمل جراحی پلاستیک هستند، بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. از آنجا که نخ گذاری ریسک پایینی دارد و زمان بهبودی آن کوتاه است، ترکیب آن‌ها با روش‌های غیر جراحی دیگر برای ایجاد نتایج بهتر و قابل توجه امکان پذیر است.

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و بلفاروپلاستی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید. شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است