معرفی جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا

لاپاراسکوپی کیسه صفرا چیست؟ ممکن است نام این عمل را شنیده باشید. عمل جراحی صفرا به دو شیوه باز و لاپاراسکوپی انجام می شود. لازم به ذکر است که بدانید عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا در بین خانم ها شایع تر است.

در روش جراحی لاپاراسکوپی کیسه‌ صفرا بر خلاف روش باز چند سوراخ کوچک با اندازه های ۱ تا ۱/۵ سانتی ایجاد کرده و عمل جراحی از این طریق انجام می گیرد.

در روش باز که در گذشته بیشتر مرسوم بود در سمت راست و در زیر دنده ها برشی ایجاد می شد که سنگ و کیسه صفرا از آن خارج می شد. که اثر به جای مانده از آن چندان جالب نبود.

لاپاراسکوپی کیسه صفرا

لاپاراسکوپی کیسه صفرا

مرتبط بخوانید : معرفی پلاسما جت : لاپاراسکوپی چیست؟

مزایا و معایب جراحی لاپاراسکوپی کیسه‌ صفرا را بشناسیم

معمولا بیماران هنگام مشاوره جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا سوالاتی دارند که بسیار معمول است آیا این عمل نسبت به عمل جراحی باز از عوارض کمتری برخوردار است. یکی از شایع ترین عوارض جراحی باز چسبندگی است که بعلت باز شدن شکم اتفاق می افتد. در حالی است که لاپاراسکوپی بعلت برش نخوردن شکم و عدم تماس با محیط اطراف و فضای باز چسبندگی کمتری ایجاد خواهد کرد.

لاپاراسکوپی کیسه صفرا

لاپاراسکوپی کیسه‌ صفرا

از دیگر مزیت های استفاده از جراحی لاپاراسکوپی کیسه‌ صفرا کوچک بود جای عمل و اسکار است. احتمال عفونت در عمل لاپاراسکوپی بسیار پایین تر است. بیمار بسیار سریع تر از روش باز می تواند فعالیت های روزانه را از سر بگیرد.

معایب جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا برای افرادبالای ۶۰ سال است زیرا دمیدن گازها برای افراد مسن و کسانی که بیماری های ریوی یا تنفسی دارند ممکن است خطرناک باشد.
در صورتی که فرد مشکل جسمی حادی نداشته باشد می تواند از این روش جراحی استفاده کند.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم درجراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا انتخاب یک پزشک متخصص و متبحر است که مهارت بالایی داشته باشد.

در روما کلینیک تمام خدمات مربوط به جراحی لاپاراسکوپی کیسه‌ صفرا توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام میشود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده میشود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و جراحی لاپاراسکوپی‌ کیسه صفرا دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است