ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه؛ زیبایی و جذابیت بیشتر اندام

ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه؛ زیبایی و جذابیت بیشتر اندام

ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه؛ زیبایی و جذابیت بیشتر اندام

همانطور که بسیاری از خانم ها درگیر بزرگ کردن سینه های خود هستند، برخی دیگر نیز با مشکل دیگری مواجه می باشند. آن هم بزرگ بودن سینه هایشان است. این دسته از افراد با روش ماموپلاستی به سراغ کوچک کردن سینه های خود می روند، تا از دست مشکلاتی که سینه های بزرگ برای آنها به بار آورده اند، خلاص شوند. 

می توانیم روش جراحی ماموپلاستی را به عنوان یکی دیگر از جراحی های پلاستیک و زیبایی به شمار آوریم، که برای کوچک کردن سینه های افتاده و بزرگ کاربرد دارد. با انجام این عمل میتوان فرم ظاهری سینه ها را بهبود بخشیده، و آنها را به حالت زیبایی بازگرداند. 

زیبایی و جذابیت بیشتر اندام

خانم ها به دلایل مختلفی به سراغ جراحی کوچک کردن سینه می روند.  برخی به دلیل داشتن سینه ها بزرگ، اعتماد به نفسشان کاهش می یابد. برخی دیگر فرم بدنشان بهم می خورد. برخی در زمان انجام فعالیت های بدنی با سختی مواجه می شوند، و افرادی نیز وجود دارند که داشتن سینه های بزرگ برای آنها در قسمت گردن، شانه ها و پشت درد ایجاد می کند.

تمامی این دسته از افراد ماموپلاستی را برای کاهش اندازه سینه و ایجاد تناسب فیزیکی بدن انتخاب می کنند. با این روند هم به زیبایی اندام دست می یابند، و هم از بسیاری از مشکلات داشتن سینه های بزرگ رها می شوند. 

ماموپلاستی

ماموپلاستی

نحوه انجام جراحی کوچک کردن سینه چگونه است؟

 برای آنکه بدانید جراحی ماموپلاستی به چه صورتی انجام می شود، لازم است حتما به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید. اما به طور کلی می توانید چند مرحله را برای انجام این روش بیان کنیم. بیمارانی که قصد دارند اقدام به کوچک کردن سینه های خود نمایند، لازم است مراحل زیر را طی کنند:

 • اولین مرحله: بیهوشی

از آنجایی که این عمل جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است، لازم است بیمار در حین جراحی بیهوش باشد. از این رو پزشک برای او داروهای مناسبی انتخاب می کند. این داروها شامل بیهوشی عمومی و تسکین وریدی هستند. مسلما پزشک جراح ماموپلاستی بهترین نوع داروی بیهوشی را برای بیمار خود استفاده خواهد نمود. 

 • دومین مرحله: برش زدن بافت

این مرحله از جراحی ماموپلاستی خود به سه دسته تقسیم می شود. اولین روش برش زدن الگوی دایره ای در اطراف پستان است. این نکته را به خاطر داشته باشید که خطوط برش زده شده بافت ها، به صورت دائمی بر روی بدن باقی می مانند و قابلیت مشاهده دارند. البته می توان این محل ها را در زیر سوتین یا مایو پنهان کرد.

دومین روش برش زدن بافت های سینه به شکل T یا برعکس آن می باشد. در انتها نیز برخی از پزشکان ممکن است برای برش زدن سینه ها از روش سوراخ کلید یا شبیه راکتی در اطراف پستان برش بزنند. هر یک از این روشها مزایای خاص خود را دارند و می توان توسط آنها اقدام به ماموپلاستی نمود. 

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

 • سومین مرحله: تغییر موقعیت و برداشتن بافت

پس از ان که بافت مورد نظر از سینه برداشته شد، نوک سینه دچار تغییر موقعیت خود می شود. از این و لازم است نوک سینه به همراه تمام پوست های اضافی اطراف آن برداشته شود. وقتی سینه کوچک می شود، لایه زیرین آن برداشته شده و این عمل منجر می شود تا به پستان شکل خاصی داده شود. 

گاهی نیز ممکن است که پس از جراحی ماموپلاستی، نوک پستان و هاله دور آن برداشته شده و بالاتر کشیده شود. 

 • چهارمین مرحله: بستن محل برش بافت ها

زمانی که تمامی مراحل برداشت بافت های اضافی به اتمام می رسد، لازم است محل برش ها بسته شود، تا سینه فرم کوچکی به خود گیرد. بخیه هایی که برای این شرایط استفاده می شوند، چسب های مخصوصی هستند که پوست را می بندند.

 اما لازم است این مسئله را در نظر داشته باشید که خط های ایجاد شده بر روی پستان در ماموپلاستی، دائمی هستند و برای همیشه بر روی پوست باقی می مانند. البته در بیشتر مواقع این خط ها کم رنگ شده و میتوان آنها را به طور چشمگیری بهبود بخشید.

 • مرحله نهایی: مشاهده نتیجه

پس از انجام تمامی این مراحل، به راحتی می توان نتیجه عمل را به خوبی مشاهده کرد. می توانید پس از مدت زمان مناسبی شاهد این مسئله باشید که تورم های بعد از جراحی به خوبی بهبود یافته، و خط های ایجاد شده بر روی بافت های سینه پس از ماموپلاستی به طور کامل محو شوند. 

البته برای این که نتیجه مطلوب این روش درمانی را مشاهده کنید، بهتر است از جراحی انجام شده رضایت داشته باشید و منتظر بمانید تا پس از مدتی بهبودی کامل خود را به دست آورید. 

کاهش سایز سینه

کاهش سایز سینه

چه کسانی کاندید مناسب برای جراحی ماموپلاستی هستند؟

بدون تردید همه افرادی که از مشکلات سینه بزرگ برخوردار می باشند، نمی توانند به عنوان کاندید مناسب این روش درمانی شناخته شوند. از این رو لازم است ابتدا برخی ویژگی های لازم را برای انجام این جراحی داشته باشید. تا پس از عمل موفق شوید نتیجه مطلوب را مشاهده کنید. از جمله مهمترین شرایط کاندیدای ماموپلاستی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افرادی که با مشکلات پوستی در ناحیه زیر چین های پوستی مواجه هستند.
 • افرادی که از فیزیک بدنی سالمی برخوردار هستند.
 • اشخاصی که به دلیل داشتن اضافه وزن سینه های خود، با درد در گردن و پشت خود مواجه می شوند. 
 • بیمارانی که از جراحی ماموپلاستی انتظارات واقع بینانه ای دارند. 

این دسته از افراد می توانند کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی کوچک کردن سینه به شمار روند. 

کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه

عوارض و خطرات ناشی از کوچک کردن سینه 

هر روش جراحی زیبایی به همان اندازه که از مزایا برخوردار است، از معایب نیز برخوردار می باشد. پس در صورتی که شخصی اقدام به انجام این روش درمانی نماید، ممکن است با خطرات و عوارض خاصی مواجه شود. از جمله:

 • آسیب رسیدن به ساختار های عمیق و بافت های بدن 
 • خطرات ناشی از بیهوشی عمومی
 • ایجاد بی حسی در ناحیه پستان
 • بروز عفونت
 • مشاهده خونریزی
 • واکنش نشان دادن به دارو های ماموپلاستی
 • سروما یا هماتوم که اصل نوعی تجمع خون یا مایعات در زیر پوست می باشد
 • اسکار جراحی
 • ایجاد عدم تقارن در پستان ها
 • و موارد دیگر

برای این که بیشتر مشکلات و عوارض ناشی از ماموپلاستی در بیمار مشاهده نشود، لازم است در انتخاب کلینیک زیبایی معتبر و پزشک متخصص خود بسیار دقت نمایید. 

جراحی ماموپلاستی

آمادگی های پیش از جراحی کوچک کردن سینه

 برای این که بتوانید از این جراحی نتیجه مناسب را به دست آورید، لازم است در انتخاب پزشک خود بسیار حساس عمل کنید. زیرا پزشک شما پس از بررسی سوابق شما، انجام تست های ماموگرافی و اولتراسوند، اقدام به انجام ماموپلاستی بر روی سینه های شما می کند. 

در صورتی که هر گونه دارو یا مکمل گیاهی مصرف می کنید، حتما پس از عمل پزشک خود را در جریان آن قرار دهید. لازم است این مسئله را در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان پیش از جراحی ماموپلاستی، داروهایی همچون آسپرین و پیشگیری از بارداری مصرف نکنید. این داروها می توانند مشکلاتی را برای بیمار به همراه آورند. بیمار پیش از عمل به مدت ۸ تا ۱۲ ساعت باید هیچ غذا و نوشیدنی ای میل نکرده باشد و ناشتا باشد. 

مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی

برای کسب نتیجه مطلوب پس از انجام جراحی، لازم است برخی از مراقبت های خاص را در نظر بگیرید. از جمله موارد زیر:

 • رژیم غذایی خود را با نوشیدن مایعات آغاز کنید

 • داشتن حالت گیجی و سنگینی بعد از جراحی امری طبیعی می باشد. این مشکل به دلیل استفاده از داروی بیهوشی است و پس از ۲۴ ساعت رفع خواهد شد.

 • می توانید پس از گذشت دو روز بعد از ماموپلاستی استحمام کنید.

 • حتما از سوتین های طبی که پزشک جراح تجویز کرده است استفاده نمایید.

 • بهتر است در این زمان استفاده از سدیم را به حداقل برسانید

 • از مصرف الکل و مواد مخدر به مدت یک ماه پرهیز کنید.

 • داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را در زمان معین مصرف کنید.

ماموپلاستی در کلینیک زیبایی روما

کلینیک زیبایی روما با سالها تجربه در زمینه جراحی های زیبایی از مجرب ترین کادر درمانی بهره مند است. پزشکان متخصص زیبایی با سابقه و تجهیزات پیشرفته کلینیک بهترین عملکرد و نتایج در جراحی زیبایی ماموپلاستی را برای افراد به همراه دارد. برای جراحی لیفتینگ بازو و خدمات مشاوره تخصصی قبل از عمل با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی  را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام  برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است