ماموپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی یک تکنیک جراحی برای تغییر سایز و فرم سینه‌ها می‌باشد و در دو نوع افزایشی و کاهشی وجود دارد. متخصصان زیبایی در نوع افزایشی از فیلر‌ها و پروتز‌ها برای افزایش سایز سینه استفاده می‌کنند و در نوع کاهشی پوست سینه به همراه چربی‌های اضافی توسط جراح برداشته می‌شود و نوک و قوس سینه به سمت بالا کشیده می‌شوند و از این طریق فرم سینه تغییر می‌کند و جذابیت و زیبایی آن افزایش می‌یابد. این جراحی دارای کاربردهای مختلفی است و امروزه از آن برای رفع مشکلات گوناگونی همچون: یکسان نبودن سایز سینه‌ها، انحراف نوک سینه، ترمیم بافت سینه در مبتلایان به سرطان سینه و یا حتی جلوگیری از بروز بیماری‌های مفصلی مختلفی همچون: آرتروز گردن، درد مزمن شانه‌ها و … که به علت سنگین بودن بافت سینه‌ها ایجاد می‌گردند استفاده می‌شود و این مورد نشان دهنده انعطاف پذیری بالای این روش در مقایسه با سایر فرایند‌های زیبایی می‌باشد و مزایای فراوان آن باعث شده‌اند تا زیباجویان بسیاری از سراسر جهان برای انجام ماموپلاستی به کلینیک‌هایی زیبایی مراجعه نمایند و از ویژگی‌های بارز این روش زیبایی بهره‌مند شوند.

ماموپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

لازم به ذکر است که این جراحی دارای حساسیت بسیاری است و کوچک‌ترین اشتباه توسط جراح باعث بروز مشکلات متعددی همچون: یکسان نبودن فرم و شکل سینه‌ها پس از انجام جراحی خواهد شد و به همین دلیل است که این پروسه زیبایی باید توسط متخصصان زیبایی مجرب و در کلینیک‌های زیبایی مجهز و شناخته شده انجام شود تا احتمال بروز چنین مشکلاتی کاهش یابد. در قسمت‌های بعدی می‌توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با این جراحی زیبایی کسب نمایید.

جراحی ماموپلاستی یکی از بهترین روش‌ها برای تغییر سایز سینه است

مراحل جراحی

در ماموپلاستی کاهشی متخصصان زیبایی از بیهوشی عمومی استفاده می‌کنند و قسمتی از پوست، غدد شیری و چربی اضافی بافت سینه توسط برش‌های ایجاد شده در سطح پوست این ناحیه برداشته می‌شوند و نوک و قوس سینه به مناطق بالایی انتقال می‌یابند. این فرایند زیبایی جزو روش‌های تهاجمی می‌باشد و مدت زمان مورد نیاز برای انجام آن بر اساس حجم سینه‌ها و میزان مهارت پزشک در حدود ۲ تا ۴ ساعت است. در نوع افزایشی جراح از پروتز‌های سینه برای افزایش سایز و تغییر فرم سینه‌ها استفاده می‌کند و می‌توان با کمک این روش انحرافات نوک سینه‌ها و یا یکسان نبودن سایز آن‌ها را برطرف کرد. همچنین، لازم به ذکر است که نوع دیگری از ماموپلاستی وجود دارد که در آن از فیلر‌ها برای افزایش جزئی حجم بافت سینه و تغییر فرم آن‌ها استفاده می‌شود و این فرایند زیبایی برخلاف موارد قبلی جزو جراحی‌های سرپایی محسوب می‌شود و نیازی به استفاده از بیهوشی عمومی برای پیاده سازی آن وجود ندارد. این روش نیز همچون روش جراحی دارای کاربردهای مختلفی است و معمولاً کسانی که قصد ایجاد تغییرات گسترده در بافت سینه خود را ندارند از آن استفاده می‌کنند. بطور کلی، جراحی بافت سینه جزو فرایند‌های سنگین در نظر گرفته می‌شود و همان‌گونه که قبلاً نیز به آن اشاره شد، میزان مهارت پزشک نقش بسزایی را در کیفیت نتایج بدست آمده ایفا می‌کند. به منظور آشنایی با مزایا و معایب اصلی این روش در ادامه با ما همراه باشید.

در ماموپلاستی افزایشی از پروتز‌های سینه برای افزایش سایز سینه‌ها استفاده می‌شود

مزایای ماموپلاستی:

بالا بودن میزان ماندگاری نتایج در مقایسه با سایر فرایند‌های زیبایی:

این روش زیبایی از نظر بازده نتایج بهترین روش برای تغییر سایز و فرم سینه‌ها می‌باشد و نتایج آن در شرایط ایده‌آل تا چندین سال ماندگار هستند و این میزان در صورت ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی می‌تواند تا بیش از ۵ سال افزایش یابد. لازم است به این مورد توجه داشته باشید که در این روش امکان ایجاد تغییرات گسترده در ساختار و بافت سینه وجود دارد و میزان رضایت زیباجویان از نتایج این روش بسیار زیاد است.

 

طبیعی بودن نتایج بدست آمده:

جالب است بدانید که بیش از ۵ روش مختلف برای اصلاح و بهبود بافت سینه‌ها وجود دارند و ماموپلاستی در میان این روش‌ها از نظر طبیعی بودن نتایج بدست آمده حرف اول را می‌زند. همچنین، اسکار‌های ناشی از این جراحی معمولاً در قسمت زیرین بافت سینه قرار می‌گیرند و به راحتی قابل مشاهده نیستند و این عامل باعث شده است تا امکان تشخیص استفاده و یا عدم استفاده از جراحی برای دستکاری سینه‌ها در نگاه اول غیر ممکن باشد و اعتماد به نفس بانوانی که از این روش استفاده کرده‌اند به میزان قابل توجهی افزایش یابد. بنابراین، چنانچه از بزرگ بودن و یا کوچک بودن سینه‌های خود خسته شده‌اید و به دنبال روشی مطمئن برای تغییر سایز و فرم آن‌ها هستید، این جراحی بهترین و پربازده‌ترین روش برای این منظور می‌باشد و نتایج آن باعث شگفتی شما خواهند شد و اعتماد به نفس شما را به میزان فراوانی افزایش خواهد داد.

این فرایند زیبایی با مزایای بسیاری همراه است

ترمیم بافت سینه در مبتلایان به سرطان سینه:

بسیاری از مبتلایان به سرطان سینه مجبور به تخلیه بافت سینه برای اطمینان از ریشه کن شدن سلول‌های سرطانی از بدن هستند و این مسئله می‌تواند زیبایی بدن آن‌ها را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد و موجب کاهش اعتماد به نفس آن‌ها شود و ماموپلاستی تنها روش مطمئنی است که برای ترمیم بافت سینه در مبتلایان به سرطان استفاده می‌شود و در مواردی که پزشک متخصص از توانایی و تبحر بالایی برخوردار است، امکان تشخیص طبیعی نبودن بافت سینه ممکن نخواهد بود. بنابراین، این جراحی راه حل نهایی برای مبتلایان به سرطان سینه برای بازیابی زیبایی سینه‌ها است و امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی پروتز‌های جدید‌تر و کم‌ خطر‌تری برای ترمیم بافت سینه به بازار عرضه شده‌اند.

 

معایب ماموپلاستی:

باقی ماندن اسکار‌های پوستی گسترده:

همان‌گونه که قبلاً نیز به آن اشاره گردید، این فرایند زیبایی جزو جراحی‌های تهاجمی محسوب می‌شود و با تشکیل اسکار‌های پوستی گسترده همراه است. اگرچه این اسکار‌ها در قسمت زیرین بافت سینه قرار می‌گیرند و معمولاً در دیدرس نیستند ولی بهتر است به این مورد توجه داشته باشید که این اسکار‌ها به دلیل شدت آسیب‌های وارد شده به ساختار پوست معمولاً با گذر زمان محو نمی‌شوند و باید از جراحی‌های ترمیمی برای برطرف کردن آن‌ها استفاده کرد. بنابراین، بهتر است که قبل از اقدام برای انجام این جراحی تمامی زوایای آن را با دقت بررسی نمایید تا اینگونه مشکلات باعث پشیمانی شما نشوند.

اسکار‌های پوستی ناشی از این جراحی بدون درمان‌های ترمیمی از بین نمی‌روند

احتمال وقوع عفونت‌های پوستی شدید:

عفونت زخم یکی از دیگر مواردی است که می‌تواند پس از انجام ماموپلاستی گریبانگیر زیباجویان شود و مشکلات متعددی را برای آن‌ها ایجاد کند. نزدیک بودن غدد لنفاوی زیر بغل به بافت سینه و ارتباط مستقیم این دو بافت به یکدیگر باعث شده است تا شدت عفونت‌های پوستی پس از انجام این جراحی افزایش یابد و مشکلاتی همچون: التهاب، خونریزی، چرک کردن بخیه‌ها و تب گریبانگیر افراد شود. با این حال، استفاده از داروهای ضد التهابی و آنتی بیوتیک‌ها برای کنترل این عوارض از وخیم‌تر شدن شرایط جلوگیری خواهد کرد و قسمت عمده‌ای از این علائم پس از گذشت ۲ هفته ناپدید خواهند شد.

 

احتمال کسب نتایج نامطلوب:

قرینه نبودن نتایج بدست آمده بزرگ‌ترین نگرانی زیباجویانی است که قصد انجام این فرایند زیبایی را دارند و در این رابطه لازم به ذکر است که این مورد تنها در موارد معدودی مشاهده می‌شود و امکان اصلاح فرم و سایز سینه‌ها با کمک فیلر‌ها و یا جراحی‌های جبرانی همچنان وجود دارد.

این پروسه زیبایی باید توسط افراد متخصص و باتجربه انجام شود

سوالات رایج در رابطه با جراحی ماموپلاستی:

آیا این پروسه زیبایی دارای محدودیت سنی است؟

خیر، این جراحی فاقد محدودیت سنی می‌باشد ولی نتایج آن در سنین کم‌تر از ۴۵ سال بهتر و ماندگار‌تر هستند زیرا با افزایش سن خاصیت الاستیکی و کشسانی پوست کاهش می‌یابد و میزان ماندگاری و کیفیت نتایج تحت تاثیر این مورد قرار خواهد گرفت.

آیا امکان شیردهی به نوزاد پس از انجام این جراحی وجود دارد؟

خیر، در این جراحی غدد شیری نیز به همراه بافت چربی و پوست اضافی برداشته می‌شوند و امکان شیردهی به نوزادان پس از انجام این پروسه وجود نخواهد داشت.

 

آیا این فرایند زیبایی باعث بی حس شدن بافت سینه می‌شود؟

احتمال وارد شدن آسیب به اعصاب محیطی سینه و سایر بافت‌های این عضو در حین جراحی وجود دارد و شدت این حالت به میزان مهارت متخصص زیبایی وابسته است. با این حال، بی حسی بافت سینه پس از جراحی در اکثر مواقع به صورت موقت است و جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

آیا می‌توان پس از جراحی ماموپلاستی ورزش کرد؟

انجام ورزش‌های هوازی و بلند کردن اجسام سنگین تا ۶ ماه پس از انجام این جراحی ممنوع است و انجام فعالیت‌های فیزیکی در این بازه زمانی باید محدود شود.

 

ماموپلاستی در کلینیک زیبایی روما

کلینیک زیبایی روما با سالها تجربه در زمینه جراحی های زیبایی از مجرب ترین کادر درمانی بهره مند است. پزشکان متخصص زیبایی با سابقه و تجهیزات پیشرفته کلینیک بهترین عملکرد و نتایج در جراحی زیبایی ماموپلاستی را برای افراد به همراه دارد. برای جراحی لیفتینگ بازو و خدمات مشاوره تخصصی قبل از عمل با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی  را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام  برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است