لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

تناسب اندام داشتن تنها به معنای زیباتر دیده شدن نیست. افرادی برای تناسب اندام داشتن دغدغه‌ دارند، به دنبال سلامتی و طول عمر خود هستند. چربی‌‌های دور شکم و پهلوها از جمله مشکلاتی هستند که با افزایش وزن می‌توانند سبب آسیب به ستون فقرات، قلب و بیماری‌هایی مانند دیابت شوند. یکی از راه‌های موثری که برای حل این مشکل به شما پیشنهاد داده می‌شود، لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما است.

لیپوماتیک به معنای برداشتن چربی‌های اضافی بدن به روش‌های تهاجمی و غیر تهاجمی است. مقاومت این چربی‌ها برای آب شدن به کمک ورزش کردن سبب شده که بیماران راه‌های دیگری را در پی بگیرند. یکی از راه‌های کم خطر و بدون درد و خون ریزی، پیکر تراشی لیزری است. خوشبختانه مجموعه تخصصی روما کلینیک با در اختیار داشتن به‌روزترین دستگاه‌ها و در حضور پزشکان متخصص امکان انجام عمل‌های زیبایی و درمانی مانند پیکر تراشی با لیزر را دارد.

 

پیکر تراشی لیزری چیست؟

سبک زندگی انسان مدرن و گاهی بیماری‌های خاص سبب شده است که مردم به چاقی مبتلا شوند. برای درمان چاقی راه‌های بسیاری وجود دارد مانند ورزش کردن. اما همیشه فعالیت‌های بدنی و یا رژیم‌های سختگیرانه پاسخگو نیستند. از همین رو لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما به بیماران توصیه شد. این جراحی در گذشته با خطر بالا به همراه دوره نقاهت طولانی بود. اما در سال‌های اخیر هم‌گام با پیشرفت فناوری راه‌های کم خطرتر و آسانتری برای از بین بردن چربی‌ها ابداع شد.

پیکر تراشی لیزری یکی از انواع راه‌هایی است که به بیماران مبتلا به اضافه وزن توصیه می‌شود. با کمک دستگاه‌های لیزری و در حضور جراح، بیماران بدون خون ریزی و درد ناشی از جراحی می‌توانند در کوته‌ترین زمان ممکن به تناسب اندام برسند. مراحل انجام این جراحی شامل از بین بردن چربی‌ها از طریق تابش پرتوهای پر انرژی به توده‌های چربی است. این پرتوهای هیچ گونه ضرری برای بدن ندارند و تنها تا عمق تعیین شده برای دسترسی به چربی‌ها به داخل بدن نفوذ خواهند کرد.

پیکر تراشی لیزری (LipoLaser) توسط جراح یک روش کاملا غیر تهاجمی با امکان به کارگیری به صورت موضعی شناخته می‌شود.  به این روش لیپولازر با تحریک سلول‌ها امکان آزاد کردن آب، اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول را فراهم می‌کند. همچنین امکان هدف گیری بر سلول‌های خاص نیز وجود دارد.  تابش لیزر بر سلول‌ها سبب ترشح ترکیبی به نام تری گلیسیرید در بدن خواهد شد که در نهایت منجر به کوچک شدن سلول‌های چربی می‌گردد.

مدت زمان مورد نیاز برای طی دوره‌‌ درمانی پیکر تراشی لیزری ۳۰ تا ۴۵ دقیقه است. تعداد جلسات مورد نیاز هم به تشخیص پزشک، پاسخگویی به شیوه درمان و شرایط بدنی بیمار بستگی دارد. معمولا تکرار درمان در  هر هفته ۲ جلسه باید باشد. همچنین در جلسه اول نتیجه به صورت نهفته خواهد بود.

امکان عمل لیپوماتیک با لیزر بدون توجه به جنسیت بیمار وجود دارد. سن بیماران هم در حدود ۲۵ تا ۵۰ سال می‌تواند باشد. بیمارانی که دارای سلولیت و بافت چربی دارند بیشتر از افراد دیگر اجازه انجام این جراحی را دارند. به هر صورت بیماران باید پس از انجام جراحی، سبک زندگی سالمتری را در پیش گیرند تا عواقب ناشی از چاقی دوباره باز نگردد.

لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

مزیت انجام پیکر تراشی لیزری

لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص در کلینیک روما یک فرصت دوباره برای بازیابی سلامتی است. در این روش درمانی هیچ آسیبی به بافت‌های بدن، سیستم عصبی، پوست و رگ‌ها وارد نمی‌شود. مهمتر از آن که هیچ ردی از جراحی مانند اسکار یا سوختگی هم بر بدن باقی نخواهد ماند.

از مزیت‌های لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما می‌توان موارد زیر اشاره کرد:

·       قطر کانولاها فقط ۱ تا ۱٫۴  میلیمتر برای ایجاد تهاجم کمتر

·       کمترین میزان خون ریزی

·       کاهش خطر بروز خون ریزی داخلی

·       بدون نیاز به دوره نقاهت طولانی مدت

·       امکان انجام جراحی به صورت موضعی

·       تحریک کلاژن پوستی و در نتیجه بهبود شرایط پوست

·       بدون آسیب به سلول‌های سطحی پوست پس از اتمام دوره درمانی

·       استفاده از دستگاه‌های لیزر به هیچ وجه سرطان زا نیستند.

·       بدون کبودی

·       بدون درد و تورم

همچنین تخلیه راحتتر مایعات به علت پایین بودن ویسکوزیته مایع که از تجزیه سلولی هم یکی از مزیت‌های این روش است. به علاوه بسته شدن راحت مویرگ‌های منطقه تحت تاثیر پرتوهای لیزر سبب از بین رفتن احتمال خون ریزی می‌شود. بیمارانی که مشکلاتی مانند شل شدن پوست گردن، چربی روی شکم و کمر، افتادگی بازوها، چربی در قسمت خارجی ران و… می‌توانند از این شیوه درمانی استفاده کنند.

 

خطرات لیپوماتیک

لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری اگر توسط جراح متخصص و دستگاه‌های به‌روز و دقیق انجام پذیرد معایبی در پی نخواهد داشت. همچنین تهدیدهایی که به علت بی‌هوشی و خون ریزی ناشی از روش‌های قدیمی امکان بروز دارند، دیگر در این روش دیده نمی‌شود. اما حتی این روش هم کاملا بدون عوارض نخواهد بود.

در برخی از موارد گزارش‌هایی ناشی از درد یا بی حسی در ناحیه تحت درمان دیده شده است. همچنین برخی از بیماران از شل شدن پوست، افتادگی پوست و تغییر رنگ پس از جراحی ابراز ناراحتی کردند. تعدادی از بیماران هم احساس سوزش در زیر پوست تا چند روز پس از انجام لیزر داشتند. علت این سوزش هم تجمع مایعات تشخیص داده شده است که راه درمان وجود دارد.

محدودیت این روش درمانی برای مادران شیرده و باردار را هم باید متذکر شد. به علت تزریق داروهای بی‌ حس کننده به بدن بیمار، امکان اختلاط آن با شیر مادر و آسیب به بدن نوزاد وجود دارد. همچنین استعمال دخانیات از یک ماه پیش از انجام جراحی باید متوقف شود تا آسیبی به بیمار در حین دوره‌ درمانی وارد نگردد.

لیپوماتیک و پیکر تراشی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

مراقبت‌های لازم برای پیکر تراشی لیزری

پیکر تراشی لیزری یک روش درمانی منطبق بر اصول علم پزشکی است. اگر چه به کار گرفتن لیزر از میزان شباهت این روش را به جراحی‌های معمول پیکر تراشی کاسته است ولی همچنان مراقبت‌هایی برای پیش از انجام جراحی و پس از آن هم رعایت شود. این مراقبت‌ها شامل:

·       بررسی داروهای بیماری‌های دیابت و قلبی با پزشک متخصص و جراح

·       عدم استعمال دخانیات

·       محدودیت در مصرف داروهای مربوط به افسردگی

·       بررسی بیماری‌های زمینه‌ای

·       پیشگیری از چاقی مجدد

·       انجام فعالیت‌ های ورزشی به صورت منظم

·       نپوشیدن گن

·       رعایت دستورات پزشک معالج

·       نوشیدن آب و مایعات

·       مصرف کمتر غذاهای دارای گوشت قرمز و چرب

مشاوره در واتس اپ 

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

 

دیدگاه ها بسته شده است