لیفت شقیقه چیست و چه کاربردهایی را در زمینه‌ی زیبایی دارد + مزایا و معایب این روش

لیفت شقیقه چیست و چه کاربردهایی را در زمینه‌ی زیبایی دارد + مزایا و معایب این روش

لیفت شقیقه چیست؟

افزایش سن زمینه‌های لازم برای پیری پوست و ظهور چین و چروک‌ها را فراهم می‌کند و امروزه روش‌های مختلفی برای از بین بردن این چین و چروک‌ها بوجود آمده‌اند. لیفت شقیقه یا همان Temporal Lift یکی از روش‌های نوین و پربازده برای از بین بردن خطوط پیری و برخی دیگر از مشکلات زیبایی در شقیقه و نواحی اطراف آن می‌باشد و از نظر میزان ماندگاری نتایج و تاثیرات قابل مشاهده در سطح بسیار خوبی در مقایسه با روش‌های دیگر قرار دارد و این عامل باعث شده است تا این تکنیک به عنوان یکی از پرکاربرد‌ترین فرایند‌های زیبایی در کلینیک‌های زیبایی سراسر جهان شناخته شود و زیباجویان بسیاری از آن برای افزایش زیبایی خود استفاده کنند. جالب است بدانید که روش‌های مختلفی برای لیفت شقیقه وجود دارند و در ادامه می‌توانید ضمن آشنایی بیشتر با این روش‌ها، اطّلاعاتی را نیز در رابطه با دیگر کاربرد‌های این تکنیک زیبایی کسب کنید.

لیفت شقیقه یکی از تکنیک‌های زیبایی نوظهور در جهان است

لیفت شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

روش‌های مختلفی برای لیفت شقیقه وجود دارند که هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب مشخصی هستند. از جمله مهم‌ترین روش‌های موجود برای این کار می‌توان به مواردی همچون: لیفت کردن شقیقه با نخ، لیفت کردن شقیقه با کمک پلاسما جت و لیفت کردن شقیقه با جراحی اشاره کرد که اساس تمامی این روش‌ها یکسان است و متخصصان زیبایی در این فرایند‌ها از تکنیک‌های مختلفی برای کشیدن پوست نواحی گوشه‌ی چشم به سمت بالا و رفع چین و چروک‌های این ناحیه استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که روش‌هایی همچنین لیفت کردن شقیقه با کمک نخ و یا پلاسما جت با استفاده از بی حسی موضعی انجام می‌شوند و نیازی به استفاده از بیهوشی در این موارد وجود ندارد ولی روش‌های مبتنی بر استفاده از جراحی معمولاً تحت بیهوشی عمومی صورت می‌گیرند ولی با این حال، همچنان لیفت شقیقه با کمک جراحی جزو فرایند‌های ساده و سبک در نظر گرفته می‌شود و ریسک این تکنیک زیبایی بسیار کم و قابل چشم پوشی است.

روش‌های مختلفی برای انجام این فرایند زیبایی وجود دارند

لیفت شقیقه چه کاربرد‌هایی را در زمینه‌ی زیبایی دارد؟

 

برطرف کردن چین و چروک‌های گوشه‌ی چشم:

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، افزایش سن موجب پدیدار شدن چین و چروک‌هایی در صورت می‌شود که می‌توانند زیبایی شما را با خطراتی جدی مواجه کنند. یکی از اصلی‌ترین کاربرد‌های این روش از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط پنجه کلاغی در این ناحیه است و این روش می‌تواند این خطوط را برای مدّتی طولانی محو کند.

 

تغییر فرم چشم و مادلینگ صورت:

چشم‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در زیبایی صورت شناخته می‌شوند و مناسب بودن اندازه‌‌ی این اعضا همواره یکی از دغدغه‌های اصلی زیباجویان بوده است. تغییر فرم چشم‌ها یکی دیگر از کاربرد‌های لیفت شقیقه می‌باشد و این تکنیک زیبایی با عناوین دیگری همچون: لیفت چشم گربه‌ای نیز در میان زیباجویان شناخته می‌شود زیرا این روش موجب کشیده‌تر شدن چشم‌ها می‌‌گردد و این مورد از جذابیت زیادی برای بانوان و زیباجویان برخوردار است.

 

برطرف کردن افتادگی چشم‌ها و پلک‌ها:

افتادگی چشم‌ها و پلک‌ها می‌تواند بر اثر عوامل مادرزادی و یا اکتسابی همچون افزایش سن پدیدار شود و زیبایی صورت و چشم‌های شما را به شدّت تحت تاثیر قرار دهد. اگرچه این روش زیبایی مختص لیفت کردن ابرو‌ها و چشم‌ها نیست ولی کشیده شدن پوست و ماهیچه‌های گوشه‌ی چشم به سمت بالا موجب باز‌تر شدن چهره و افزایش زیبایی این اعضا نیز می‌شود و به همین دلیل است که لیفت شقیقه از چنین محبوبیت بالایی برخوردار است.

این روش علاوه بر رفع چین و چروک‌های گوشه‌ی چشم مزیت‌های دیگری را نیز برای زیباجویان به همراه دارد

این روش علاوه بر رفع چین و چروک‌های گوشه‌ی چشم مزیت‌های دیگری را نیز برای زیباجویان به همراه دارد

مزایای لیفت شقیقه:

پیاده سازی آسان‌ و ساده:

این فرایند زیبایی برخلاف تصورات عموم بسیار ساده و آسان است و اجرا کردن آن به شرایط خاص و پیچیده‌ای نیاز ندارد و روش‌های همچون لیفت کردن شقیقه با کمک نخ در کم‌تر از ۱ ساعت و با کمک بی حسی موضعی انجام می‌شود و این ویژگی موجب برتری آن شده است.

 

مناسب بودن میزان ماندگاری نتایج کسب شده:

لیفت شقیقه با کمک جراحی موجب کسب شدن نتایج مادام العمر می‌شود و نتایج متد‌هایی دیگری همچون: استفاده از نخ و یا پلاسما جت برای لیفت کردن شقیقه در حدود ۲ تا ۵ سال ماندگار هستند و این ویژگی باعث شده است تا بسیاری از زیباجویان بدون نگرانی از بازگشت چین و چروک‌های گوشه‌ی چشم در مدّت زمانی کوتاه‌تر از حد انتظار برای انجام این تکنیک اقدام کنند و از مزایای آن بهره‌مند گردند.

 

عوارض جانبی ناچیز:

این پروسه‌ی زیبایی از نظر میزان عوارض جانبی بسیار ایده‌آل و مناسب است و مشکلات بسیار کمی را برای شما ایجاد خواهد کرد و تمامی عوارض جانبی این روش در کم‌تر از ۲ هفته ناپدید خواهند شد و این ویژگی باعث شده است تا قسمت عمده‌ای از نگرانی‌های زیباجویان در رابطه با این فرایند زیبایی برطرف شود.

 

قیمت مناسب:

لیفت شقیقه جزو فرایند‌های زیبایی ارزان قیمت کم هزینه در نظر گرفته می‌شود و عدم نیاز به تکرار کردن این پروسه در کوتاه مدت باعث شده است تا زیباجویان هزینه‌های کم‌تری را در مقایسه با سایر روش‌های زیبایی متحمل شوند و در عین حال، نتایج شگفت انگیزی را نیز کسب نمایند.

لیفت کردن شقیقه از نظر میزان ماندگاری نتایج بسیار مناسب و ایده‌آل است

معایب این فرایند زیبایی:

اگرچه این پروسه عوارض جانبی کمی را به زیباجویان تحمیل می‌کند ولی بطور کلّی، نمی‌توان این تکنیک را فاقد عوارض جانبی در نظر گرفت. از جمله مهم‌ترین عوارض جانبی لیفت شقیقه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • مشاهده شدن قرمزی، تورم و کبودی در ناحیه شقیقه

 

 • احتمال بی حس شدن شقیقه به صورت موقت

 

 • سردرد و سرگیجه

 

 • احتمال بروز حساسیت‌های جزئی

 

 

 

مراقبت‌های قبل از لیفت شقیقه:

 

 • چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا داروی خاصی را مصرف می‌کنید بهتر است که این موارد را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

 

 • پوست صورت شما در هنگام لیفت شقیقه باید تمیز و بدون آرایش باشد.

 

 • استفاده از داروهای رقیق کننده‌ی خون و یا وارفارین می‌تواند روند ترمیم زخم و یا لخته شدن خون در محل جراحی را تحت تاثیر قرار دهد و مصرف این داروها باید ۱ هفته قبل از جراحی متوقف شود.

 

 • مصرف دخانیات و مشروبات الکلی باید ۲ هفته قبل از لیفت کردن شقیقه متوقف شود.

 

 • زنان باردار و شیرده، بیماران دیابتی و بیماران قلبی ممکن است با خطراتی در صورت استفاده از این روش مواجه شوند و بهتر است که در این رابطه با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

استحمام و شستشوی صورت تا ۴۸ ساعت پس از لیفت شقیقه ممنوع است

مراقبت‌های پس از لیفت شقیقه:

 • تا ۴۸ ساعت پس از جراحی از شستشوی صورت و استحمام کردن خودداری کنید.

 

 • تا مدت ۱ ماه از خوابیدن بر روی صورت خود پرهیز نمایید زیرا این کار می‌تواند موجب از بین رفتن نتایج و بروز مشکلات متعددی شود.

 

 • استفاده از مواد آرایشی به مدت ۲ هفته پس از لیفت کردن شقیقه ممنوع است.

 

 • از مواجهه با نور خورشید تا ۱ هفته پس از انجام این فرایند خودداری کنید.

 

 • کمپرس آب سرد و داروهای ضد التهاب بهترین گزینه برای کاهش تورم و کبودی در این روش هستند و بدون مشورت پزشک خود از روش‌های دیگری برای این منظور استفاده نکنید.

 

 • ورزش کردن و استفاده از استخر، سونا و یا جکوزی را به حداقل یک ماه پس از لیفت کردن شقیقه موکول نمایید.

 

 • تا ۴۸ ساعت پس از لیفت شقیقه از لمس، خارش و یا ماساژ این ناحیه خودداری کنید.

 

 • آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط متخصص زیبایی برای پیشگیری از عفونت‌های احتمالی را تنها بر اساس برنامه و دستور پزشک مصرف کنید.

 

 • در صورت مشاهده‌ی علائمی همچون: ضعف شدید، سرگیجه و تورم بیش از حد در شقیقه سریعاً به پزشک خود مراجعه نمایید.

 

زنان باردار و شیرده بهتر است که انجام این روش را به زمان دیگری موکول نمایند

چه کسانی باید از لیفت شقیقه پرهیز کنند؟

مبتلایان به بیماری‌های پوستی مزمن، عفونت‌های پوستی، آکنه، لوپوس (SLE)، بیماران مبتلا به ایدز و یا سایر بیماری‌‌های نقص ایمنی باید از لیفت کردن شقیقه خودداری کنند زیرا انجام این فرایند با ریسک‌های بیشتری در این افراد همراه است. همچنین، به خاطر داشته باشید که پوست شقیقه نباید از قبل دچار آسیب‌ و یا جوش باشد و در این صورت بهتر است که انجام این پروسه‌ی زیبایی را به زمان دیگری موکول کنید زیرا این عوامل می‌توانند موجب طولانی‌تر شدن دوره‌ی نقاهت و یا کاهش بازده این پروسه‌ی زیبایی شوند و شما را با مشکلات بیشتری مواجه کنند.

لیفت شقیقه  در کلینیک زیبایی روما

کلینیک زیبایی روما با سالها تجربه در زمینه جراحی های زیبایی از مجرب ترین کادر درمانی بهره مند است. پزشکان متخصص زیبایی با سابقه و تجهیزات پیشرفته کلینیک بهترین عملکرد و نتایج در جراحی زیبایی لیفت شقیقه را برای افراد به همراه دارد. برای جراحی لیفتینگ بازو و خدمات مشاوره تخصصی قبل از عمل با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی  را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام  برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است