لیفت بازو یا جراحی زیبایی براکیوپلاستی

لیفت بازو

لیفت بازو که نام علمی آن براکیوپلاستی است در واقع به عملیات کشیدن و سفت کردن بازو و پوست های شل و افتاده در زیر آن گفته می شود. در این روش با جراحی نسبت به بریدن و سفت کردن عضلات بازوهای شل و آویزان اقدام می کنند. براکیوپلاستی یک جراحی زیبایی بشمار آمده و فرد دارای بازوهای خوش فرم، کشیده و جذاب خواهد شد. با توجه به مزیت های متعددی که براکیوپلاستی دارد، از آن به عنوان یک عمل موثر و پرکاربرد در فرم دهی عضلات بازو نام برده می شود. در ادامه به بررسی جوانب مختلف لیفت بازو خواهیم پرداخت.

جراحی زیبایی لیفت بازو

جراحی زیبایی لیفت بازو در چه مواقعی بکار می رود

برخی افراد بر اثر عوامل مختلف دچار بازوهای شل و افتاده می شوند. مواردی مانند افزایش سن، پیری پوست، افزایش وزن، نوسانات وزن شدید، چاقی و یا عوامل ژنتیکی در داشتن پوستهای شل و آویزان در ناحیه بازوها تاثیر زیادی دارد. در این میان برخی افراد با رژیم های غذایی شدید و یا ورزش موفق به آب کردن چربی های اضافی بازو و جمع شدن پوستهای اضافی می شوند. البته پوستهای خیلی شل و آویزان با این روشها نیز جمع نمی شوند. راه حل مفید در رفع این مشکل است. جراحی زیبایی لیفت با حذف چربی و پوستهای اضافی که در زیر بازوها جمع شده اند به حل این عارضه کمک می نماید.

 

براکیوپلاستی چگونه انجام می شود؟

برای جراحی زیبایی لیفت بازو نیاز به بیهوشی عمومی، بیهوشی موضعی و یا بی حسی است. تشخیص اینکه شما باید از کدام روش استفاده کنید بسته به وسعت ناحیه جراحی و نظر پزشک جراح دارد. پس از بیهوشی نیاز به ایجاد برش در ناحیه زیر و یا پشت بازو خواهد بود. محل برش از زیر بغل شروع و ممکن است تا آرنج ادامه یابد. پس از برش ناحیه بازو پوستهای اضافی و آویزان بریده می شوند. در این زمان چنانچه بازو دارای چربی های اضافی باشد با روشهای مختلفی مانند لیپوساکشن آنرا خارج می کنند. در مرحله بعدی بافت های داخلی که حالت خود را از دست داده و یا شل شده اند توسط بخیه های جذبی سفت و محکم می شوند.

براکیوپلاستی برای چه کسانی مناسب است

لیفت بازو مناسب چه افرادی است؟

کلیه افراد از سنین جوانی تا پیری می توانند عمل را انجام دهند. افرادی که نوسانات وزنی شدید ندارند و وزن آنها سالها است که ثابت مانده است، افرادی که دارای بازوهای شل و آویزان هستند، افرادی که با ورزش و رژیم غذایی قادر به لاغر کردن بازوهای خود نیستند، افرادی که مشکلات قلبی عروقی و یا دیابت ندارند، افرادی که در پوشیدن لباس در ناحیه بازو دارای مشکل هستند و کسانی که مشکلاتی مانند تاخیر در بهبود زخم و یا مشکلات انعقاد خونی ندارند می توانند از لیفت بازو برای داشتن بازوهای زیبا و سفت بهره مند شوند.

 

آیا لیفت بازو دارای عوارض است؟

لیفت بازو همانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است با عوارض و مشکلاتی همراه باشد. توجه به نکات و دستورالعمل های پزشک قبل و بعد از عمل جراحی، مراجعه به مراکز درمانی معتبر و انجام جراحی زیبایی توسط پزشک متخصص زیبایی در کاهش عوارض نقش مهمی بازی می کند. عوارض ممکن برای براکیوپلاستی شامل درد، خونریزی، آسیب به بافتهای داخلی، رگهای خونی و اعصاب، عفونت، خونریزی زیر پوست، خطرات بیهوشی، آسیب دیدگی پوست، عدم تقارن در شکل بازوها، ایجاد جای زخم، بی حسی در بازوها، کبودی و تورم و تجمع مایع در زیر پوست است.

مدت ماندگاری لیفت بازو

ماندگاری لیفت بازو چه مدت زمانی است؟

لیفت بازو یک عمل جراحی با دوام و طولانی مدت خواهد بود. اصلاحات ایجاد شده در این روش تا سالها پایدار بوده و تنها بر اثر روند پیری پوست ممکن است دستخوش تغییراتی شود. برای حفظ ماندگاری جراحی زیبایی انواع روشهای مراقبت و جوانسازی پوست را مورد توجه قرار دهید.

 

نکات قابل توجه قبل از جراحی زیبایی لیفت بازو

برای افزایش احتمال موفقیت جراحی باید نکاتی را قبل از عمل مد نظر قرار دهید. استعمال دخانیات و مصرف الکل اثرات منفی بر پوست دارند لذا مصرف آنها را حداقل سه هفته قبل از عمل متوقف کنید. عدم استفاده از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرین و برخی داروهای گیاهی رقیق کننده خون حداقل سه هفته قبل از جراحی توصیه می شود. انجام آزمایش خون و کنترل سلامت عمومی بدن از دیگر موارد مهم قبل از جراحی است.

مراقبت های پس از لیفت بازو

مراقبت های بعد از جراحی براکیوپلاستی

پس از اتمام جراحی ممکن است پزشک لوله باریکی بنام درن در محل جراحی قرار دهد. این لوله تا یک الی دو روز به تخلیه مایع و خون درون بازو کمک می کند. پس از جراحی ممکن است درد، تورم و خونریزی خفیف از محل درن دیده شود که موقتی است. پزشک شما برای پیشگیری از عفونت در محل جراحی اقدام به تجویز آنتی بیوتیک می کند لذا باید تمام داروهای توصیه شده را بطور کامل مصرف نمود.

جراحی های تکمیلی هنگام لیفت بازو کدامند

لیفت بازو ممکن است همراه با جراحی های زیبایی دیگری همراه باشد. لیپوساکشن، لیپوساکشن واسر و چربی سوزی با واترجت از جمله روشهای مختلف تخلیه چربی در محل بازو است. براکیوپلاستی در ترکیب با سایر جراحی های زیبایی نتایج محسوسی را به همراه دارد.

 

هزینه لیفت بازو چقدر است؟

لیفت بازو بسته به وسعت جراحی، حجم کار، نیاز به تخلیه چربی و سایر موارد از جمله یک بازو و یا دو بازو و میزان افتادگی پوست دارای هزینه متفاوتی است. از طرفی مراجعه به مراکز درمانی مجاز، جراح متخصص و استفاده از تجهیزات پزشکی استاندارد، لوازم پزشکی یکبار مصرف و خدمات مشاوره حضوری و انجام آزمایش های قبل از عمل در برآورد هزینه براکیوپلاستی موثر است.

جراحی لیفت بازو در کلینیک زیبایی روما

لیفت بازو در کلینیک زیبایی روما

کلینیک زیبایی روما سالها تجربه درخشان در جراحی زیبایی دارد. استفاده از تجهیزات پزشکی مدرن، کادر درمانی متخصص و مجرب در محیطی کاملا بهداشتی و استاندارد بهترین نتایج را برای بیماران در بر خواهد داشت. اگر تمایل به لیفت بازو دارید می توانید با کارشناسان و مشاوران کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید. پزشک متخصص قبل از جراحی زیبایی براکیوپلاستی اقدام به معاینه فرد و بررسی وضعیت بازوهای وی می نماید. سپس با بررسی نیازها و درخواستهای فرد بهترین روش را توصیه می نماید. کلیه بیماران قبل از عمل جراحی یکسری آزمایش های کامل انجام داده و وضعیت سلامتی عمومی آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

دیدگاه ها بسته شده است