لیزر مو؛ جذابیت و زیبایی پوست

لیزر مو؛ جذابیت و زیبایی پوست

یکی از مهمترین مسائلی که همیشه خانم ها را درگیر و آشفته می کند، وجود موهای زائد در بدن آنها است. البته برخی از اقایان نیز از این مسئله رنج می برند، اما خانم ها معمولا نسبت به این مسئله حساسیت بیشتری دارند. از این رو افراد زیادی به دنبال لیزر مو های زائد خود می روند. اما آیا می دانید لیزر موهای زائد به چه صورت انجام می شود؟ یا این که این روش درمانی چه مزایا و معایبی دارد؟

یکی از پرطرفدارترین روش هایی که امروزه انسان ها برای خلاص شدن از دست موهای زائد خود انتخاب می کنند، لیزر مو است. دیگر نیازی نیست خانم ها و اقایان ساعات زیادی را به انجام اپیلاسیون مشغول باشند. یا از تیغ، موبر، موم و … استفاده کنند تا پوستی زیبا داشته باشند.

علاوه بر آن افراد زیادی هستند که پس از استفاده تیغ، موبر و … بر روی پوست خود جوش های زیادی مشاهده می کنند. بهترین راهکار برای خلاص شدن از تمام این دردها و نارضایتی ها، لیزر مو در بهترین کلینیک زیبایی است.

بیشتر افرادی که هیچ اطلاعاتی در خصوص لیزر موهای زائد ندارد، ممکن است به سراغ افراد کم تجربه در این زمینه روند. که این مسئله نه تنها آنها را از شر موهای زائد بدنشان خلاص نمی کند، بلکه منجر می شود تمامی اقدامات مربوط به لیزر مو در بدن این دسته از افراد، بی نتیجه باقی بماند.

بهترین روش این است که پیش از اقدام به لیزر درمانی، اطلاعات لازم را در خصوص لیزر موهای زائد به دست آورید.

لیزر موهای زائد

انواع روش های لیزر درمانی موهای زائد

عوامل مختلفی وجود دارد که منجر می شود تا بر روی بدن موهای زائد بسیاری رشد کند. برخی از افراد به دلیل داشتن مشکلات هورمونی به این مشکل دچار می شوند، برخی دیگر به دلیل مسائل ژنتیکی و … . اما دلیل رشد موهای زائد هر چه باشد، می توان با دستگاه های مختلف آنها را از بین برد.

البته به خاطر داشته باشید که دستگاه های لیزر مو در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. که هر یک از این دستگاه ها، مناسب برای یک نوع بدن و جنس مو است. این که میزان ضخامت مو چقدر است، یا مو چه رنگی است، نوع پوست و ناحیه درمانی مناسب، همگی در انتخاب دستگاه لیزر، تاثیر گذار هستند.

از جمله مهمترین دستگاه های لیزر مو باید به موارد زیر اشاره نماییم:

 • دستگاه لیزر دایود

 • دستگاه لیزر الکساندرایت

 • دستگاه لیزر روبی( یاقوت)

 • دستگاه لیزر ND:YAG

 • دستگاه لیزر تور پالسی بالا

عملکرد دستگاه های لیزر مو به چه صورت است؟

تمامی این دستگاه های لیزر، با استفاده از نور و گرما به زیبایی پوست کمک می کنند. نور لیزری که از دستگاه های لیزر ساطع می شود، هر چیز تیره رنگی را می سوزاند. زمانی که حرارت زیادی به فولیکول های مو برخورد می کند، منجر می شود تا فولیکول مو آسیب دیده و پس از مدتی به کلی از بین برود.

تمامی موهایی که در بدن انسان رشد می کنند، دارای یک چرخه رشد و استراحت می باشند. برخی از مواقع که بیشتر موهای بدن در حال رشد هستند، می توان با نور لیزر مو فولیکول های این موها را نابود کرد. تا دیگر به هیچ عنوان رشد نکنند.

این نکته را بدانید که موهای در حال استراحت به هیچ عنوان با لیزر از بین نمی روند. یعنی اشعه لیزر بر روی این موها هیچ تاثیری ندارد. به همین دلیل برای لیزر مو لازم است چندین جلسه به کلینیک زیبایی مراجعه نمایید، تا بتوانید تمامی موهای زائد بدن را در زمان رشد نابود کنید.

البته این فاصله های زمانی که برای جلسات لیزر درمانی لازم است، توسط پزشک تعیین می شود. اصولا پزشک پس از دومین جلسه لیزر درمانی، تعیین می کند که فرد باید چند جلسه برای انجام این کار به کلینیک مراجعه کند. هر چه تعداد فولیکول های فعال بیشتری بر روی پوست بدن بسوزند، رشد موهای بیشتری بر روی بدن کاهش خواهد یافت.

دستگاه لیزر الکساندرایت

چگونه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم؟ 

مسئله مهمی که بیشتر افراد پیش از مراجعه به کلینیک های زیبایی با ان درگیر هستند، انتخاب دستگاه مناسب برای لیزر مو است. همه ما نمیدانیم که چه دستگاهی برای لیزر بدن ما مناسب است. اما اگر بدانیم چه ویژگی هایی باید در دستگاه های لیزر وجود داشته باشد، می توانیم بهتر دستگاه مناسب را شناسایی کنیم.

معمولا نوع برند و تکنولوژی که در دستگاه های لیزر مو به کار رفته است، دو فاکتور مهم برای شناخت دستگاه های معتبر به شمار می رود. در میان تمامی دستگاه های لیزری که در بازار وجود دارد، باید به دستگاه الکساندرایت، و دایود اشاره نماییم. این دو دستگاه از بهترین دستگاه های لیزر بدن به شمار می روند.

نوع برند دستگاه های الکساندرایت، دو برند معروف کمپانی های آمریکایی با نام های سایناشور و کندلا است. که هر دوی این دستگاه های لیزر مو از جمله قوی ترین دستگاه های عرضه شده در بازار به شمار می روند. البته برند های دیگری از دستگاه های الکساندرایت نیز وجود دارند که توسط شرکت های معتبر اروپایی و چینی و کره ای تولید می شوند. از جمله برند های الما، کو اتراو، دکا و نوبلکس.

هر کدام از این دستگاه های لیزر الکساندرایت که در بهترین کلینیک در تهران مورد استفاده قرار می گیرند، دارای ویژگی های خاصی هستند.

لیزر موهای زائد صورت

دستگاه الکساندرایت برای لیزر بهتر است یا دستگاه دایود؟

دستگاه لیزر مو دایود نمونه ای جدید از دستگاه های لیزر درمانی به شمار می رود. از این رو بسیاری از مردم دنیا هنوز به استفاده از این دستگاه ها اعتماد ندارند. اما دستگاه های الکساندرایت سالهای زیادی است که در دنیا برای لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجایی که استفاده از این دستگاه کمترین عوارض را برای بدن دارد، در میان مردم بسیار محبوب است. اما اجازه دهید با هم به مقایسه دستگاه های لیزر مو الکساندرایت و دایود بپردازیم. تا بدانیم از این میان، کدام یک از دستگاه ها انتخاب بهتری برای لیزر درمانی به شمار می روند.

 • دستگاه های دایود بر خلاف دستگاه های الکساندرایت از طول موج بیشتری برخوردار هستند. که این مسئله منجر می شود تا عمق نفوذ این دستگاه ها بیشتر باشد.

 • دستگاه های لیزر مو الکساندرایت بی درد هستند، سیستم خنک کننده قوی دارند، کار با آنها آسان است. همین ویژگی ها منجر شده است تا این دستگاه ها بر خلاق دستگاه های دایود از توان و جواب دهی بیشتری برخوردار شوند.

 • دستگاه های الکساندرایت برند کندلا، در زمان لیزر درمانی اقدام به پرتاب یخ بر روی پوست می کنند. که این امر منجر به بی دردی و بی حسی پوست بیمار می شود. در حالی که دستگاه های الکساندرایت برند سایناشور این قابلیت را ندارند.

 • دستگاه های لیزر مو دایود به دلیل داشتن طراحی جدید نسبت به دستگاه های الکساندرایت از تکنولوژی جدید تری برخوردار هستند. اما به علت آنکه عوارض استفاده از این دستگاه ها هنوز قابل مشاهده نیست، افراد کمی به استفاده از این دستگاه ها اعتماد می کنند.

لیزر مو های بدن

چه افرادی کاندید مناسبی برای لیزر درمانی نیستند؟

بدون شک همه مردم دنیا نمی توانند اقدام به لیزر مو های زائد خود با استفاده از دستگاه های لیزر درمانی نمایند. زیرا ممکن است به دلایل خاصی این افراد کاندید مناسبی برای لیزر درمانی به شمار نروند. از جمله این افراد باید به موارد زیر اشاره نماییم:

 • افراد باردار

 • افرادی که دارای پوست برنزه هستند

 • افرادی که از داروهای مختلف استفاده می کنند

 • اشخاصی که به بیماری های خاص مبتلا هستند

 • اشخاصی که در محل لیزر خال، تاتو یا کم و مک دارند

 • افرادی که اختلالات هورمونی دارند

 • و ….

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای کارتان انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام کارتان برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

ارتباط

در روما کلینیک تمام خدمات مربوط به زیبایی توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است