در این مطلب از روما کلینیک، لیزر خال و زگیل  را به طور کامل شرح می دهیم. با ما همراه باشید!

برای اکثر افراد، داشتن خال و زگیل روی پوست صورت و بدن خوشایند نمی باشد و زیبایی و ظاهر افراد را تحت تاثیر قرار  می دهد.

در بیشتر موارد نیز اعتماد به نفس شخص را به شدت پایین می آورد. سالیان سال است که محققان به دنبال کشف راه های جدید و کم دردسر برای حل این مشکل بوده اند و روش های متعددی را کشف کرده اند. یکی از این روش ها برداشتن خال و زگیل به کمک لیزر است. 

لیزر خال و زگیل

لیزر خال و زگیل

*انواع خال به شرح زیر است:

۱- خال هایی با زمینه ژنتیکی و ملانوسیتی اکتسابی

تعداد خال‌هایی که هر فرد در طول عمر خود دارد، ارثی است. اما اینکه چه زمانی این خال ها ظاهر شوند، در هر فرد متفاوت است. عوامل مختلفی می تواند بر زمان ظاهر شدن خال ها موثر باشد. به عنوان مثال از عواملی که بر زمان ظاهر شدن خال می توانند موثر باشند، به نور خورشید میتوان اشاره کرد. نور خورشید در به وجود آمدن خال های ملانوسیتی بسیار موثر است.

هرچه بیشتر در معرض نور خورشید قرار بگیرید سرعت بروز خال های ملانوسیتی نیز، بالاتر می رود. چنانچه میخواهید از این اتفاق جلوگیری کنید حتماً باید به موقع و به اندازه از ضد آفتاب های مناسب پوست خود استفاده کنید و از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید به مدت طولانی پرهیز کنید.

۲-خال‌های ملانوسیتی مادرزادی

غالبا خال های ملانوسیتی مادرزادی به صورت برجستگی های سیاه و یا قهوه ای از بدو تولد، بر روی صورت و بدن افراد وجود دارد. اکثر مردم با این نوع خال ها مشکل دارند و به دنبال راهی برای حذف آنها هستند. خال های ملانوسیتی مادر زادی از نظر اندازه به سه دسته تقسیم می شوند (کوچک، متوسط، بزرگ). خال هایی که اندازشان به ۲۰ سانتی متر میرسد، عموما بدخیم هستند و باید اشخاصی که این مشکل را دارند تحت نظر پزشک معالج باشند.

مرتبط بخوانید: برداشتن خال با پلاسما جت : در بهترین کلینیک زیبایی تهران

زگیل چیست چه انواعی دارد؟

زگیل یک بیماری شایع پوستی است. زگیل ضایعات برجسته ، گوشتی، سفت و گاها مسطح است که بر روی نواحی مختلف پوست ظاهر می شود. زگیل انواع مختلفی دارد که در ادامه نام می بریم. زگیل ها می توانند به صورت تکی و پراکنده و یا به صورت خوشه ای، متمرکز و بزرگ بر روی پوست ظاهر شوند. انواع زگیل به شرح زیر است: 

زگیل معمولی، زگیل تناسلی، زگیل کف پا، زگیل خوشه ای، زگیل رشته ای، زگیل مسطح

در کلینیک زیبایی روما خال ها و زگیل ها به کمک لیزر برداشته و درمان می شوند. این مرکز زیبایی توسط بهترین و مدرن ترین دستگاه لیزر این عمل را انجام میدهد. 

لیزر خال و زگیل موثرترین و قطعی ترین روش درمان  است . در این روش اشعه لیزر به زگیل و خال میتابد و آن را از بین می برد.

مکانیسم عمل لیزر برای از بین بردن خال

جالب است بدانید که برای انجام این عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود. اشعه لیزر به سطح خال تابانده می شود، اشعه لیزر باعث حذف رنگدانه های موجود در خال می شود. رنگدانه تخریب شده توسط فرایند های طبیعی بدن تحلیل و دفع می شود. بر روی سطح خال تخریب شده حباب ایجاد می شود که این حباب بعد از گذشت مدت زمان کمی کنده می شود.

 

لیزر خال و زگیل

لیزر خال و زگیل

 

مکانیسم عمل لیزر برای از بین بردن زگیل

برای برداشتن زگیل نیز مانند درمان خال، اشعه لیزر به آن تابیده می شود با این تفاوت که در درمان زگیل قرار نیست رنگدانه از بین برود بلکه باید بافت زگیل تخریب شود. بافت تخریب شده به مرور و در مدت کمی به طور کامل از بین می رود.

مرتبط بخوانید: انواع جراحی های سرپایی در کلینیک تخصصی روما

لیزر خال و زگیل چه مزایایی نسبت به بقیه روش ها دارد؟

مهم ترین و اصلی ترین مزیت لیزر نسبت به بقیه روش ها غیر تهاجمی بودن آن است و همچنین به دلیل آنکه در این روش درمانی هیچگونه برش یا زخمی ایجاد نمیشود، هم ظاهر پوست خراب نمی شود و هم از بروز عفونت جلوگیری میشود.

مزیت دیگر این روش نسبت به بقیه روش ها دسترسی آسان به تمام نقاط بدن است. از این روش برای درمان خال و زگیل در هر نقطه ای از بدن مانند بینی، صورت، دست یا پا میتوان استفاده کرد و محدودیت استفاده ندارد ولی در روش های دیگر درسترسی به تمام نقاط دشوار و گاهی غیر ممکن است.

نکته جالب توجه در این روش آن است که در هر یک جلسه تعداد زیادی از خال و زگیل را به طور همزمان می توان درمان کرد. هزینه لیزر خال و زگیل به تعداد و ابعاد خال ها و زگیل ها بستگی دارد و با توجه به آنها قیمت گذاری انجام می شود.

 

لیزر خال و زگیل

لیزر خال و زگیل

 

نکاتی که بعد لیزر خال و زگیل باید به آن توجه کنید:

۱- بعد از انجام لیزر، محل باید با یک لایه پماد و باند پوشیده شود.

۲- نواحی تحت درمان تا چند روز پس از لیزر تیره هستند ولی به مرور و در مدت زمان کمی به طور  کامل از بین می رود، پس جای هیچگونه نگرانی نیست.

۳- به مدت ۶ ماه از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری نمایید و در هنگام بیرون رفتن، از ضد آفتاب های قوی و مناسب پوست به همراه کلاه آفتابگیر استفاده کنید تا کمترین تماس بین پوست و نور خورشید اتفاق بی افتد.

۴- این روش بسیار ایمن و بی خطر است و هیچگونه برش یا زخمی ایجاد نمی شود.

۵- میزان دردی که هر شخص در این روش احساس می کند بستگی به آستانه درد فرد دارد. ممکن است برخی افراد درد کمتر و برخی دیگر درد بیشتری استفاده کنند.

۶- محل عمل را دو وعده در روز با پر اکسید هیدروژن شست و شو دهید.

 

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و لیزر خال و زگیل دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید. شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است