فیلر و مادلینگ لب و انواع آن

فیلر و مادلینگ لب

فیلر و مادلینگ لب

 تزریق فیلر و مادلینگ لب یکی از روش های شکل و حجم دهی لب ها می باشد که باعث زیبایی بیشتر چهره شما میشود. تزریق فیلر لب شباهت زیادی به تزریق فیلر زیرچشم یا فیلر بینی دارد و به صورت تزریق به صورت مستقیم زیر پوست انجام میگیرد.

تزریق فیلر محدودیت سنی ندارد و در هر سنی که هستید ، میتوانید به لب های خودتان حجم وفرم دلخواه بدهید.عمل تزریق فیلر دائمی نیست و هر از ۶ تا ۹ ماه یک بار نیاز به تمدید دارد.در ادامه به توضیح چگونگی تزریق فیلر لب ، عوارض و فواید آن می پردازیم.

مدل های مختلف تزریق فیلر لب

تزریق فیلر به روش های مختلفی انجام میشود که هرکدام شکل خاصی به لب های شما میدهد. اینکه کدام نوع تزریق را انتخاب میکنید بستگی به فرم صورت شما تشخیص پزشکتان دارد. اما در حالت کلی تزریق ژل لب به صورت های زیر انجام میشود :

 •        مدل کمان
 •        مدل هالیوودی
 •        مدل کلاسیک
 •        مدل صدف
 •        مدل روسی

در این بین ، مدل های روسی و کلاسیک بیشترین محبوبیت را دارا هستند.

بی خطر ترین فیلر

یکی از بی خطر ترین و محبوب ترین فیلر لب ها ، ژل هیالورونیک اسید می باشد . این ماده به مقدار زیادی در بافت همبند، غضروف، مایع مفصلی و مایع اطراف چشم یافت میشود و طبیعی ترین فیلر قابل تزریق زیر پوست شما به شمار میرود. از جمله خصوصیات این اسید میتواند به موارد زیر اشاره کرد :

 •  ایجاد مکانیزم حمل مواد مغذى ضرورى از جریان خون به سلول‌هاى پوستى
 • با ترکیب شدن با مولکول های آب ، آبرسانی به پوست انجام می دهد.
 • همانند یک لایه محافظتی در مقابل آسیب های فیزیکی و شیمیایی می باشد.

 

 

فیلر و مادلینگ لب

فیلر و مادلینگ لب

 

 

تزریق فیلر به چه صورت انجام میشود؟

جلسه تزریق فیلر لب در کل مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به طول می انجامد. قبل از تزریق معمولا پزشک از بی حسی موضعی جهت جلوگیری درد های احتمالی استفاده میکند. لیدوکائین بی حسی رایجی است که در تزریق فیلر لب استفاده میشود ، همان ماده ای که برای بی حس کردن لثه در دندان پزشکی استفاده می شود. اگر به بی حسی خاصی تا کنون حساسیت داشته اید، پزشک خود را در جریان قرار دهید.

 تزریق به این صورت است که پزشک شما مقدار مناسبی از فیلر را توسط سوزن بسیار نازک از زاویه های مختلف به لب شما تزریق میکند.مهارت پزشک شما تاثیر بسیار زیادی بر فرم نهایی لب شما دارد! برای اطلاع از شرکت سازنده ژل تزریق شده، مارک ژل تزریق شده را از پزشک خود بپرسید.

تزریق فیلر لب چه عوارضی میتواند به همراه داشته باشد؟

در حالت کلی تزریق فیلر لب، روشی تقریبا بی خطر است که سال هاست در نقاط مختلف دنیا انجام میشود و تقریبا بدون عارضه میباشد.اما به هیچ عنوان نباید تزریق به صورت خانگی و پیش افراد غیر متخصص انجام داد، زیرا ممکن است دچار مشکلات جبران ناپذیری بعد از تزریق شوید .

هنگامی که تحت نظر پزشک تزریق فیلر را انجام دادید ، گاها در موارد خاصی ممکن است بعد از تزریق دچار یک یا چند تا از عوارض زیر شوید. در این صورت،  حتما پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید.

 

 •       بروز واکنش‌های آلرژیک
 •       ایجاد زخم در ناحیه تزریق ژل به علت خشک         
 •       آسیب به بافت لب از عوارض تزریق ژل لب
 •       ایجاد عفونت
 •       تورم و کبودی از عوارض تزریق ژل لب

مراقبت های لازم بعد از تزریق فیلر چیست؟

 1. بعد از جلسه تزریق فیلر لب ، لب شما کمی متورم می شود که این طبیعی است. برای کاهش تورم لب خود میتوانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 2. تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ، از انجام فعالیت های سنگین و فعالیت های ورزشی کاملا خودداری کنید . بالارفتن ضربان قلب و فشار خون میتواند منجر به افزایش درد و کبودی ناحیه لب شما شود ! همچنین از انجام فعالیت هایی مانند سونا یا حمام بخار هم پرهیز کنید چرا که گرمای زیاد میتواند میزان تورم را بیشتر کند .
 3. اگر دردتان تا یک روز بعد از جلسه تزریق ادامه داشت، تا رفع کامل تورم و درد می توانید به تشخیص پزشکتان از مسکن ها برای کاهش درد استفاده کنید.
 4. بعد از تزریق فیلر لب و یا هر فیلر دیگری روی صورتتان، از آرایش صورت خود تا ۲۴ ساعت به طور کامل خودداری کنید.
 5. برای بهبود هرچه زودتر ، آب و مایعات فراوان بنوشید.
 6. از مصرف مواد الکلی و سیگار پرهیز کنید.
 7. میوه جات و سبزیجات زیاد مصرف کنید. ویتامین ها کمک فراوانی به فرایند بهبود شما می کنند.

 

 

فیلر و مادلینگ لب

فیلر و مادلینگ لب

 

مدت زمان ماندگاری فیلر لب چقدر می باشد؟

این موضوع از شخص تا شخص و بسته به جنس پوست شما،مقدار فیلر تزریق شده، مارک ژل تزریقی و … متفاوت است. اما در حالت کلی فرم لب های شما بین ۶ تا ۱۲ ماه ثابت خواهد ماند و اثر ژل از بین نخواهد رفت. بعد از این مدت در صورت تمایل می توانید مجدد اقدام به تزریق فیلر لب کنید.در دفعات دوم به بعد با توجه به تجربه های قبلیتان می توانید مارک فیلر تزریقی را تعیین کنید.درصورت تمایل فیلر را خودتان تهیه و از پزشکتان بخواهید آن را برایتان تزریق کند. همینطور اگر از حجم دفعه های قبلی راضی نبودید میتوانید نظر به کاهش یا افزایش میزان تزریق ژل ، با پزشک خود مشورت کنید.

آیا بعد از جذب شدن فیلر ، لب ها حالت افتاده پیدا میکنند؟

در جواب باید بگوییم که خیر؛ لب های شما بعد از جذب کامل ژل ، به حالت طبیعی خود بازمیگردند. گاها اتفاقا بخاطر تزریقاتی که به لب های شما انجام شده ، کلاژن سازی پوست تحریک شده و لب های شما بزرگتر از حالت طبیعی هم به نظر برسد!

آیا تزریق ژل فرم لب هارا از حالت طبیعی و نچرال خود خارج میکند؟

این موضوع بستگی به این دارد که شما از پزشک خود چه فرم لبی را درخواست کنید. حجم نهایی لب های شما بسته به میزان تزریق و نوع تزریق فیلر متفاوت می باشد. اما به صورت نرمال میزان ژل تزریق شده یک سرنگ است. این مقدار ، فرم لب های شما را از حالت طبیعی و نچرال خارج نمی کند و اتفاقا ظاهر زیبا و جذاب تری به صورتتان می بخشد.

دیدگاه ها بسته شده است