عمل پروتز سینه یا ایمپلنت سینه به چه صورت است؟

خانم های بسیار زیادی علاقه مند بزرگ کردن سینه هستند. زیرا بر این باور می باشند که جذابیت و زیبایی انها را افزایش می دهد. از این رو همیشه به دنبال راهکاری برای رسیدن به جذابیت بیشتر بوده اند. پروتز سینه یکی از بهترین روش های بزرگ کردن سینه در دنیا به شمار می رود.

برخی از زنان برای این که اعتماد به نفس خود را افزایش دهند، دست به جراحی های زیبایی بسیار زیادی می زنند. که یکی از این جراحی ها، پروتز سینه یا ایمپلنت سینه است. مسلما این روش می تواند در زیبایی بخشی به اندام تاثیر گذار باشد. اما باید این نکته را نیز بدانیم که هر جراحی حساسی در صورتی که توسط متخصص انجام نشود، می تواند عوارض بسیاری برای انسان به بار آورد.

البته هر شخصی برای این که اقدام به پروتز سینه نماید، دلایلی دارد. مثلا خانم های مسن به دلیل پیری ممکن است دچار افتادگی سینه گردند. از این رو برخی برای بازگرداندن زیبایی به اندام خود، اقدام به ایمپلنت سینه می نمایند.

یا در برخی دیگر از افراد چاق شدن و لاغر شدن پس از آن می تواند شکل ظاهری سینه را برهم بزند. از این رو ترجیح می دهند برای بزرگ کردن و بازگرداندن سینه به حالت اولیه، اقدام به پروتز سینه نمایند. خانم هایی دیگری نیز هستند که دارای سایز سینه کوچکی می باشند، یا در دوران حاملگی و شیردهی سینه های آنها شل و کوچک می شود. که برای آنها نیز ایمپلنت می تواند روشی عالی به شمار رود.

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه به چه صورت انجام می شود؟

اصولا برای بزرگ کردن سایز سینه ها، نیاز به انجام عمل جراحی وجود دارد. این عمل زیبایی ایمن بوده و با کمترین تهاجم بر بدن صورت می گیرد. می توان به راحتی در یک پروسه زمانی یک یا دو ساعته عمل بزرگ کردن سینه را به اتمام رساند.

البته بهتر است پیش از اقدام به هر نوع عمل زیبایی، همچون پروتز سینه حتما باید به کلینیک زیبایی مراجعه نموده و با پزشک متخصص خود جلسه مشاوره ای داشته باشید. در این جلسه تمام مراقبت های لازم را که باید پیش و پس از عمل انجام دهید، توسط پزشک برای شما بیان می گردد.

از سوی دیگر پزشک با بررسی دقیق سیستم بدن شما، بهترین نوع جراحی پروتز سینه را به شما معرفی می کند. زیرا جراحی های پروتز خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. این که بدن شما دارای چه فرمی می باشد، در انتخاب پروتز نمودن سینه حائز اهمیت است.

معمولا برای انتخاب پروتز، به پهنای سینه دقت ویژه ای می شود. پس از آن باید بافت سینه و نرم بودن سینه مورد بررسی قرار گیرد. برخی از افرادی که بیماری داشته اند و نیاز به پروتز سینه یافته اند، ممکن است حس خوبی به انجام این عمل نداشته باشند. زیرا به نوعی شکل طبیعی بدن خود را از دست می دهند.

اما این مسئله به مرور زمان و پس از انجام عمل عادی می شود. برای انجام این عمل لازم است پزشک در سه محل متفاوت برش هایی را در بدن ایجاد نماید. زیر بغل، دور ناف، دور سینه. پس از آن پروتز را از طریق برش های ایجاد شده در بالا و پایین عضلات سینه، وارد قفسه سینه می کند.

معمولا بدن پروتز سینه را در محل وارد شده حفظ می کند و به راحتی از جابجایی آن در زیر پوست جلوگیری به عمل میاورد. به همین دلیل پزشک زمان کافی برای بخیه زدن محل مورد نظر خواهد داشت. پروتز نیز در محل مورد نظر قرار می گیرد.

بزرگ کردن سینه با پروتز

چه کسانی قادر به انجام عمل پروتز می باشند؟

مسلما همه افراد قادر نخواهند بود اقدام به جراحی ایمپلنت سینه نمایند. تنها برخی از افراد شرایط مناسب برای پروتز سینه دارند که این دسته از افراد عبارتند از:

 • خانم هایی که به دلیل اختلالات مادرزادی دارای سینه هایی در ابعاد و سایز کوچک هستند.
 • خانم هایی که در اثر بیماری هایی همچون سرطان سینه تمامی بافت های سینه خود یا بخشی از آن را از دست داده باشند.
 • خانم هایی که در اثر افزایش سن با کاهش شدید وزن مواجه شده، یا در اثر حاملگی و شیردهی بافت سینه آنها کاهش یافته باشد.
 • برخی از خانم ها نیز به صورت مادرزادی دارای سینه های غیر قرینه هستند یا این که سینه های آنها دارای فرم غیر طبیعی می باشد. این دسته از افراد نیز می توانند اقدام به عمل پروتز سینه نمایند.
 • در انتها نیز باید به بانوانی اشاره نماییم که در اثر مشکلات هورمونی، ژنتیک، لاغری بیش از اندازه و دیگر عوامل به سینه هایی با سایز کوچک گرفتار هستند. این خانم ها نیز با انجام عمل پروتز سینه می توانند به راحتی سینه ای زیبا  داشته باشند.

معمولا انجام پروتز سینه در خانم ها بین ۱۰ تا ۱۵ سال طول عمر داشته و ماندگار است. پس از این مدت نیز باید حتما به بهترین کلینیک زیبایی تهران مراجعه نموده و زیر نظر متخصص معاینه شوید. تا در صورت بروز هر نوع مشکلی، پزشک بتواند آن را برطرف نماید.

انواع پروتز های سینه

انواع پروتز های سینه به چه صورت می باشد؟

پروتز سینه بر حسب برجستگی به سه دسته و بر حسب شکل ظاهری به دو دسته کلی تقسیم می شود. برخی از پروتز ها ممکن است با برجستگی کم همراه باشند. برخی دیگر برجستگی زیاد داشته یا در برخی موارد این برجستگی بسیار زیاد باشد.

اما پروتز ها بر حسب شکل ظاهری خود به دو دسته ی اشکی و گرد دسته بندی می شوند. پروتز های گرد معمولا برای افرادی که دوست دارند سینه های برجسته تری داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پروتز سینه دارای بافت نرم و خوش فرمی بوده و به همین دلیل از زیبایی بیشتری نیز برخوردار است.

از آنجایی که پروتز های گرد قابلیت جراحی اصلاحی( در مواردی که پروتز دچار پارگی، تغییر، چرخش و انقباض کپسولی شده باشد) دارند، از محبوبیت بالاتری نیز برخوردار می باشند. اما افرادی که به دنبال سینه های طبیعی هستند، بیشتر به سراغ پروتز سینه اشکی می روند.

افرادی که از بافت سینه کمی برخوردار هستند، یا اصلا بافت سینه ندارند، بهترین افراد برای عمل پروتز سینه اشکی می باشند. حتی افرادی که از عدم بافت نرم در سینه رنج می برند، یا مشکل عدم تقارن در سینه دارند، با این روش سینه های طبیعی و زیبایی بدست می آورند.

مرتبط بخوانید: پروتز اندام های مختلف بدن

پیش از اقدام به عمل ایمپلنت سینه چه مراقبت هایی باید صورت پذیرد؟

زمانی که برای انجام جراحی پروتز سینه به کلینیک های زیبایی تهران مراجعه می کنید، پزشک مربوطه در جلسه مشاوره برای شما مراقبت های خاصی را بیان می کند. این مراقبت ها عبارتند از:

 1. به هیچ عنوان نباید در روز جراحی هیچ گونه زیورآلات و وسایل فلزی به همراه داشته باشید.
 2. ۱۰ روز پیش از اقدام به عمل پروتز سینه باید از مصرف داروهای آسپرین، و داروهای ضد التهاب خودداری نمایید.
 3. در صورتی که به مصرف سیگار اعتیاد دارید، بهتر است به مدت ۲ هفته پیش از عمل مصرف ان را قطع کنید.
 4. حتما یک یا دو همراه در روز جراحی در کلینیک با خود به همراه داشته باشید.
 5. ۸ ساعت پیش از عمل باید از خوردن و آشامیدن غذا و نوشیدنی بپرهیزید.
 6. تمامی آزمایشاتی که پزشک از شما درخواست نموده است را پیش از پروتز سینه به پزشک تقدیم نمایید.
 7. در روز عمل استفاده از لاک و هرگونه مواد آرایشی ممنوع می باشد.
 • لیزر زیبایی چه کاربردی دارد
 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی و پروتز سینه  را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام پروتز سینه  انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام پروتز سینه  برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات مربوط به لیزر زیبایی توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام میشود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده میشود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است