بدن‌ ما برای کمک به خنک کردن در زمانی که بیش از حد گرم هستیم، عرق تولید می‌کند. عرق زیر بغل از طریق دو نوع غدد عرق  که درست زیر سطح پوست قرار گرفته‌است تولید می‌شود. غددeccrine  مایع شفاف و بی‌بو برای کمک به خنک کردن بدن ترشح می‌کنند. غدد apocrine مایع غلیظ‌تری را تولید می‌کند که بوی خاصی را به عرق می دهد. برخی افراد دارای غدد تعریق فعال هستند به این معنا که اغلب وقتی که باید استراحت کنند، فعال هستند و بیشتر از چیزی که برای خنک کردن بدن لازم است عرق تولید می کنند. غدد عرق بعضی از افراد می‌توانند چهار یا پنج برابر بیشتر از حد نرمال عرق تولید کنند. عرق کردن بیش از حد به هیچ وجه عادی نیست و باید از روش های درمان تعریق زیر بغل استفاده شود. این شرایطی است که زندگی میلیون ها نفر را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد

درمان تعریق زیر بغل

درمان تعریق زیر بغل

چگونه باید بدانید که به درمان تعریق زیر بغل نیاز دارید؟

اگر پاسخ شما به سوالات زیر “بله” است به احتمال زیاد شما به درمان تعریق زیر بغل نیاز دارید.

آیا عرق زیر بغل شما باعث می‌شود که احساس شرمندگی بکنید؟

آیا عرق زیر بغل شما در فعالیت‌های روزمره تان تاثیر منفی می گذارد؟

مرتبط بخوانید: تزریق بوتاکس : هر آنچه که باید بدانید!

آیا اغلب از محصولات ضد تعریق استفاده می‌کنید؟

آیا نگران می‌شوید که کسی متوجه لکه‌های عرق شما شود؟

آیا لباس خود را بیش از یک‌بار در روز به خاطر عرق زیر بغل عوض می‌کنید؟

آیا رنگ و سبک لباسی می‌پوشید که به راحتی عرق را نشان نمی دهند؟

آیا از اینکه به طور مداوم لباس‌ها را عوض کنید ناامید شده‌اید؟

درمان تعریق زیر بغل

درمان تعریق زیر بغل

درمان تعریق زیر بغل با لیزر

شما ممکن است با درمان لیزر برای واریکوس، انجام عمل جراحی چشم ظریف و حذف ضایعات پوست آشنا باشید. اما آیا می‌دانید که لیزرها برای درمان تعریق شدید (hyperhidrosis) از زیر بغل نیز استفاده می‌شوند؟

لیزر می‌تواند روی یک پرتو بسیار باریک متمرکز شود و پزشکان را قادر می‌سازد تا ساختارهای خاص بدن را بدون آسیب زدن به بافت اطراف مورد هدف قرار دهند. این ویژگی باعث می شود که  لیزر درمانی لیزر هم قدرتمند و دقیق باشد.در واقع این روش بسیار دقیق‌تر از ابزارهای جراحی سنتی است. حرارت ناشی از لیزر نیز به کاهش خطرات عفونت و بلوکه کردن رگ‌های خونی برای جلوگیری از خونریزی کمک می‌کند.

در نتیجه، روش‌های لیزری می‌توانند سریع‌تر از روش‌های دیگر انجام شده و دوره ریکاوری کوتاهتری داشته باشند و بیشتر آن‌ها در مطب دکتر در یک کلینیک سرپایی اجرا می‌شوند. به این معنی که شما می‌توانید پس از تمام شدن مراحل درمان به خانه بروید و یا حتی به سرکار خود برگردید.

برای درمان تعریق زیر بغل ، لیزرها به این علت مفید هستند که می‌توانند به طور دقیق، غدد تعریق را هدف قرار دهند و آن ها را نابود کنند. برش‌های کوچک (که اغلب به قدری کوچک هستند که حتی نیازی به بخیه زدن ندارند) در ناحیه زیر بغل ایجاد می‌شود تا به ابزار لیزر اجازه داده شود که زیر پوست وارد شود. این روش معمولا کم‌تر از یک ساعت برای کامل شدن زمان نیاز دارد.

درمان تعریق زیر بغل

درمان تعریق زیر بغل

مزایا و معایب روش درمان لیزری تعریق بیش از حد

همانطور که باید اطلاعات زیر را در نظر بگیرید، مهم است که بدانید مطالعات تا کنون در مورد درمان لیزری برای عرق کردن بیش از حد هنوز ثابت نشده است. به این معنی  که اثربخشی لیزر برای درمان تعریق زیر بغل به طور کامل ثابت نشده و مانند درمان های دیگر مستند نشده است.

در دو مطالعه، که در مجموع ۳۳ بیمار در طی شش ماه بررسی شده اند نشان داده شده است که یک جلسه درمانی به میزان قابل‌توجهی تعریق زیر بغل را کاهش می دهد. بیماران در این مطالعه برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول فرآیند لیزر درمانی بی‌حسی موضعی دریافت کردند. عوارض جانبی شامل تورم، کبودی، و بی‌حسی بود که این نشانه‌ها پس از ۱ تا ۲ هفته حل شدند. معاینه های پی‌گیری نشان داد که هم غدد eccrine  و هم غدد apocrine با استفاده از روش درمانی لیزر می توانند تخریب و نابود شوند. اندازه‌گیری‌ها شش ماه بعد از درمان نشان داد که تعریق زیر بغل تقریبا به میزان ۷۸ %. کاهش‌یافته است. به نظر نمی‌رسد که غدد تعریق، پس از این که تخریب می شوند، دوباره تولید شوند یا رشد کنند. به همین دلیل مزایای درمان لیزری برای عرق کردن بیش از حد به عنوان درمان دایمی در نظر گرفته می‌شود.

مرتبط بخوانید:  همه چیز درباره میکرونیدلینگ

درمان تعریق زیر بغل لیزر می‌تواند گران‌قیمت باشد و بیمه ممکن است آن را پوشش ندهد. همچنین پزشکان و پرستاران آموزش دیده باید این کار را انجام دهند. بنابراین، اگر شما فکر می‌کنید که دوست دارید درمان لیزری را انجام دهید، به دنبال یک کلینیک مجهز به تکنولوژی لیزر با کادر مجرب باشید. شما متوجه خواهید شد که برند بیشماری مرتبط با لیزر وجود دارد و این درمان‌ها ممکن است کمی متفاوت باشند. از پزشک خود درباره روش درمان و  تجربه او با لیزر و نحوه جزئیات درمان را بپرسید. درباره اقدامات ایمنی که شما می‌توانید انتظار داشته باشید ( برای مثال از  پوشش چشم استفاده خواهد شد ( و همچنین عوارض جانبی (مانند تورم، کبودی و درد) که ممکن است تجربه کنید و هر وقت که می‌توانید به فعالیت‌های نرمال، از جمله ورزش بپردازید پرس و جو کنید. اغلب لیزر درمانی به تنهایی روش درمانی برای تعریق شدید استفاده می‌شود اما پزشکان می‌توانند از لیزر در ترکیب روش های ساکشن استفاده کنند. از پزشک خودتان درباره روش درمان بپرسید.

جراحی زیر بغل یکی از روش‌های درمانی متعدد برای درمان تعریق شدید (hyperhidrosis)است. به طور معمول، متخصصان توصیه می‌کنند که بیماران ابتدا محصولات ضد تعریق را امتحان کنند و سپس، در صورت نیاز، از درمان های تهاجمی استفاده کنند. روما کلینیک با استفاده از روش های به روز و کادر مجرب از لیزر برای درمان تعریق زیر بغل استفاده می کند.

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی رایگان در خصوص درمان تعریق زیر بغل را دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید. آماده خدمات دهی به شما هستیم. شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است