جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن چیست و مزایای آن کدامند؟

جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن چیست؟

پیری و افزایش سن به عنوان یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد شدن چین و چروک‌ها در پوست صورت و یا سایر قسمت‌های بدن در نظر گرفته می‌شود و این عامل می‌تواند باعث افتادگی پوست و کاهش زیبایی آن شود. جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توان از آن برای مقابله با اثرات پیری و افزایش سن استفاده کرد و این روش دارای مزایای قابل توجهی برای زیباجویان می‌باشد و این ویژگی باعث شده است تا امروزه بطور گسترده‌ای از آن برای اهداف مختلفی همچون: جوان سازی پوست، برطرف کردن افتادگی پوست صورت و سایر قسمت‌های بدن و از بین بردن چین و چروک‌های پوست استفاده شود. برای کسب اطّلاعات بیشتر در این رابطه در ادامه با ما همراه باشید.

جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن از بازده مناسبی برخوردار است

جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن چگونه انجام می‌شود؟

جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن بسیار ساده‌تر و آسان‌تر از تصورات زیباجویان قابل انجام است و جزو جراحی‌های سرپایی محسوب می‌شود. در این روش، متخصصان زیبایی از بی حسی موضعی استفاده می‌کنند و با کمک تکنیک‌های جراحی سوراخ‌هایی را در سطح پوست ایجاد می‌نمایند و نخ‌های مخصوص لیفت پوست را از این سوراخ‌ها عبور می‌دهند و این نخ‌ها که دارای زوائد و برجستگی‌هایی در سطح خود هستند با کشیدن پوست موجب از بین رفتن چین و چروک‌ها و خطوط پیری می‌شوند. لازم به ذکر است که این مورد تنها مکانیزم نخ‌های کلاژن ساز برای جوان سازی پوست نیست و این نخ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با ایجاد التهاب در پوست موجب فعال شدن سیستم‌های ترمیمی بدن می‌شوند و از این طریق، میزان تولید پروتئین‌های دخیل در بازسازی پوست همچون: کلاژن و الاستین افزایش می‌یابد و قوام و سفتی پوست بیشتر می‌شود.

نخ‌های کلاژن ساز با ایجاد التهاب جزئی در پوست موجب فعال شدن سیستم‌های ترمیمی بدن می‌شوند

جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن چه مزایایی را برای زیباجویان به همراه دارد؟

 

 • بازده بالا و امکان مشاهده‌ی نتایج بلافاصله پس از جراحی:

این فرایند زیبایی از نظر میزان بازده به عنوان یکی از بهترین فرایند‌های زیبایی شناخته می‌شود و جالب است بدانید که نتایج اولیه‌ی آن بلافاصله پس از اتمام این فرایند قابل مشاهده هستند و نتایج نهایی نیز معمولاً در کم‌تر از ۱ ماه آشکار می‌شوند و این عامل باعث محبوبیت این تکنیک در میان بانوان و زیباجویان شده است.

 

 • پیاده سازی آسان و بدون نیاز به بیهوشی:

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن جزو جراحی‌های سرپایی طبقه بندی می‌شود و متخصصان زیبایی معمولاً از بی حسی موضعی به جای بیهوشی عمومی برای انجام این پروسه‌‌ی زیبایی استفاده می‌کنند و این ویژگی باعث شده است تا نگرانی‌های بانوان در رابطه با عوارض ناشی از داروهای بیهوشی برطرف شود. همچنین، این فرایند زیبایی در کم‌تر از ۱ ساعت به اتمام می‌رسد و این مورد یکی از اصلی‌ترین دلایل تمایل بالای زیباجویان برای استفاده از این روش است.

 

 • کوتاه بودن طول دوره‌ی نقاهت:

طول دوره‌ی نقاهت افراد در روش جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن بسیار کوتاه است و زیباجویان می‌توانند پس از اتمام این پروسه به زندگی عادی خود بازگردند و تنها باید توصیه‌های پزشک خود را رعایت کنند تا احتمال بروز عوارض جانبی کاهش یابد.

طول دوره‌ی نقاهت این پروسه‌ی زیبایی بسیار کوتاه است و زیباجویان می‌توانند بلافاصله به زندگی عادی خود بازگردند

 • مناسب بودن قیمت و عدم نیاز به تکرار این پروسه برای تثبیت نتایج:

هزینه‌های پروسه‌های زیبایی به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در میزان محبوبیت آن‌ها در میان بانوان در نظر گرفته می‌شود و این تکنیک زیبایی از این نظر حرف‌های زیادی را برای گفتن دارد و بسیار کم هزینه و ارزان است. همچنین، بهتر است به این نکته توجه نمایید که نیازی به تکرار این پروسه در کوتاه مدّت برای تثبیت نتایج وجود ندارد و نتایج حاصل از این روش حداقل ۱ سال ماندگار خواهند بود.

 

 • عوارض جانبی ناچیز:

جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن از نظر میزان و شدّت عوارض جانبی نیز در سطح بسیار مناسبی قرار دارد و این ویژگی موجب شده است تا زیباجویان پس از انجام این پروسه با دردسر‌های کم‌تری مواجه شوند و لازم به ذکر است که قسمت عمده‌ای از عوارض جانبی و علائم آزار دهنده‌ی این روش پس از گذشت ۲ هفته ناپدید خواهند شد و رعایت نکاتی که در قسمت‌های بعدی به آن‌ها اشاره خواهیم کرد به شما در کنترل شرایط پس از جراحی کمک خواهد کرد.

 

 • معایب جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن:

اگرچه این فرایند زیبایی دارای مزایای بسیاری برای زیباجویان است ولی همچنان معایبی را نیز دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به امکان نامتقارن شدن اعضای صورت و کسب نتایج ضعیف و غیر قابل قبول اشاره کرد. همچنین، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که این فرایند‌های زیبایی نیازمند مهارت بالا و داشتن تخصص در زمینه‌ی پوست، مو و زیبایی هستند و به همین دلیل است شما باید وسواس بسیار زیادی را در رابطه با انتخاب بهترین متخصص زیبایی برای دریافت چنین خدماتی به خرج دهید تا بتوانید نتایج مناسب و ماندگاری را کسب کنید.

عوارض جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن بسیار کم و قابل چشم پوشی هستند

بهترین بازه‌ی سنی برای جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن کدام است؟

این پروسه‌ی زیبایی قابلیت اجرا در بازه‌های سنی مختلف را دارد و تمامی افراد بالای ۲۰ سال که دوره‌ی بلوغ آن‌ها به اتمام رسیده است می‌توانند از این روش برای افزایش زیبایی و طراوت پوست خود استفاده کنند. با این حال، با افزایش سن قدرت بازسازی و خاصیت کشسانی پوست دچار تغییر می‌شود و به همین دلیل، بهتر است که انجام این روش به سنین پیری موکول نشود زیرا این مسئله می‌تواند بازده کلّی این تکنیک زیبایی را کاهش دهد.

 

چه کسانی نباید برای جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن اقدام نمایند؟

مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای مختلف همچون: بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و بیماری‌های خود ایمنی همچون لوپوس بهتر است که تا حد امکان از انجام این تکنیک زیبایی پرهیز نمایند زیرا این کار می‌تواند سلامتی آن‌ها را با خطراتی جدی مواجه کند. همچنین، به زنان باردار و شیرده توصیه شده است که این پروسه‌ی زیبایی را به بعد از اتمام دوران بارداری و شیردهی موکول نمایند تا از بروز مشکلات احتمالی و یا ناشناخته برای نوزادان جلوگیری کنند. بطور کلّی، در صورتی که داروی خاصی را مصرف می‌کنید و یا اینکه به بیماری بخصوصی مبتلا هستید بهتر است که این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید تا تمهیدات لازم برای کاهش ریسک و خطرات احتمالی این فرایند سنجیده شوند.

مبتلایان به بیماری‌های قلبی و افراد دیابتی بهتر است که تا حد امکان از انجام این روش پرهیز کنند

توصیه‌ها و مراقبت‌های پس از جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن:

 • مصرف دخانیات و الکل به مدت ۱ ماه پس از جوانسازی پوست با کمک نخ‌های کلاژن ممنوع است.

 

 • شستشوی صورت و یا استحمام را به حداقل ۴۸ ساعت پس از انجام این فرایند موکول کنید.

 

 • از لمس کردن، ماساژ دادن و خارش بخیه‌ها جداً پرهیز کنید.

 

 • انجام ورزش‌های سنگین و یا استفاده از استخر، سونا و جکوزی تا ۱ ماه پس از جراحی ممنوع است و می‌تواند بازده کلّی این پروسه را به شدّت کاهش دهد.

 

 • تا ۱ ماه از خوابیدن بر روی صورت خود پرهیز کنید و سعی کنید که سر و شانه‌های خود را در هنگام خوابیدن با کمک بالش در سطح بالاتری نسبت به موقعیت بدن خود قرار دهید.

 

 • متخصصان زیبایی ممکن است از مسکن‌ها، آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضد التهاب برای کنترل عفونت‌های احتمالی و بهبود سریع‌تر محل جراحی استفاده کنند و شما نباید مصرف این داروها را بدون اطلاع از پزشک خود قطع کنید.

 

 • کمپرس آب سرد ابزار مناسبی برای کاهش ورم و قرمزی ناحیه جراحی است و استفاده از آن می‌تواند به روند بهبودی شما کمک کند.

 

استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، پماد‌ها، کرم‌های لایه بردار و لوسیون‌های آرایشی و بهداشتی تا ۱ هفته پس از جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن ممنوع است و شما در این دوره تنها باید از کرم‌های تجویز شده توسط متخصص زیبایی استفاده کنید.

این فرایند زیبایی در برخی از موارد موجب بی حس شدن پوست صورت می‌شود

آیا جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن می‌تواند موجب بی حس شدن پوست شود؟

اگرچه بی حس شدن پوست جزو عوارض بسیار نادر در این پروسه می‌باشد ولی در مواردی مشاهده شده است که برخی از زیباجویان با این مشکل مواجه گردیده‌اند و لازم به ذکر است که جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد و این مشکل بدون نیاز به مداخله‌ی پزشکی و داروی برطرف خواهد شد.

جوان سازی صورت در کلینیک زیبایی روما

کلینیک زیبایی روما با سالها تجربه در زمینه جراحی های زیبایی از مجرب ترین کادر درمانی بهره مند است. پزشکان متخصص زیبایی با سابقه و تجهیزات پیشرفته کلینیک بهترین عملکرد و نتایج در جراحی زیبایی جوان سازی صورت و بدن با نخ کلاژن را برای افراد به همراه دارد. برای جراحی لیفتینگ بازو و خدمات مشاوره تخصصی قبل از عمل با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی  را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام  برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است