جوان سازی صورت : همه روش هایی که باید بدانید! با افزایش سن شما باید مبارزه با چین و چروک را شروع کنید. کارشناسان می‌گویند که برخی از روش های ضد چروک یا جوان سازی صورت می توانند از سن ۲۰ سالگی شروع شوند. این روش ها فقط به این دلیل نیست که افراد فقط بخواهند سالمندی را متوقف کنند بلکه می توانند پوست خود را از تغییر رنگ، تیرگی و سایر انواع مشکلات پوست حفظ کنند. این روزها، روش‌های بسیار پیچیده و جدید برای جوان سازی صورت وجود دارند. بهترین قسمت در مورد این تکنیک ها این است که برای استفاده از این روش ها نیازی نیست زیر چاقوی جراحی بروید! روش های غیر تهاجمی یا حداقل تهاجمی وجود دارند که می توانید از آن ها برای جوان سازی صورت استفاده کنید.

مرتبط بخوانید: زیبایی منحصر به فرد با کاشت نگین (پیرسینگ)

چه زمانی باید از جوان سازی صورت استفاده کنید؟

واکنش هر فرد به فرایند پیری می تواند متفاوت باشد. یک نفر می‌تواند به دنبال یک مراقبت های روتین از پوست باشد که شامل تمیز کردن، نرم کردن و مرطوب کردن پوست باشد. برخی از افراد می‌توانند علایم اولیه پیری خود را بعد از ۳۰ سالگی مشاهده کنند و چین و چروک بدون اطلاع قبلی ممکن است از راه برسد!
علاوه بر این ها، لکه‌های سیاه، تغییر رنگ دانه ها و خشکی پوست ممکن است اتفاق بیفتد. در این مورد، فرد می‌تواند تمایل به انتخاب روش غیر تهاجمی جوان سازی صورت داشته باشد تا علائم پیری زودرس را متوقف کند. بنابراین، در چنین مواردی می‌توانید با درمان‌های اولیه جوان سازی پوست از جمله جوان‌سازی با لیزر، تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک استفاده شوند. نخ گذاری غیر جراحی نیز می تواند برای کاهش غبغب و چین و چروک استفاده شود.

جوان سازی صورت

جوان سازی صورت

چهل سالگی زمانی است که فرد باید بیشتر مراقب پوست باشد و این مشکلات می‌توانند زنان را اذیت کنند. این سن دوره ای است که هورمون‌ها باعث آسیب به بدن و پوست شما می شوند و چین و چروک به خصوص در اطراف چشم‌ها و دهان بیشتر و بیشتر می‌شود. سپس ممکن است خشکی پوست، تغییر رنگدانه ها و همچنین لکه هایی در پوست ایجاد شوند.
علاوه بر مراقبت های معمول پوست، ممکن است یک شخص نیاز به مراقبت های بیشتری داشته باشد. سرم های هیدراته و آنتی اکسیدان ها نقش ویژه ای دارند. در این سن روش های زیبایی مانند تزریق neuro-toxin می تواند به رفع چروک های صورت کمک کنند.
تزریقات پوستی می‌توانند چین و چروک های عمیق‌تر را اصلاح کنند و باعث شوند که صورت جوانتر به نظر برسد. درمان‌های لیزری برای جوان سازی صورت و حذف چین و چروک ها نیز ممکن است انجام شود. هم چنین فرد می‌تواند از روش های جراحی مانند لیفت گردن و صورت، لیفت پیشانی، لیفت ابرو و بلفاروپلاستی را برای رهایی از پف چشم و پوست اضافی پلک استفاده کند.

مرتبط بخوانید: زیبایی و جوانسازی پوست با تزریق ژل یا فیلر

روش های رایج جوانسازی صورت

Dermabrasion : این روش بالاترین لایه پوست را با استفاده از ابزار مخصوص حذف می‌کند. این کار باید توسط متخصص آموزش‌دیده اجرا می‌شود. این روش به کاهش جای جوش‌های صورت، لکه‌های قهوه‌ای و آسیب های ناشی از آفتاب کمک می‌کند. این روش اگر به درستی انجام شود، علاوه بر جوان‌سازی پوست می‌تواند زیبایی و نرمی را برای شما به ارمغان آورد.

Microdermabrasion: این روشی غیر شیمیایی و غیر تهاجمی است که در از بین بردن لایه‌های مرده پوست موثر است. در این روش از یک اسپری میکروکریستال برای حذف بیرونی‌ترین لایه پوست و سلول های مرده استفاده میشود تا فرد جوانتر به نظر برسد.
با این حال، امروزه ما می‌توانیم آن را با روش هایی مانند تزریق چربی ترکیب کنیم تا نتایج بهتر و ماندگارتری ایجاد شود.

مرتبط بخوانید: جوانسازی پوست با تزریق چربی

Meso Therapy: این روش از مواد روشن کننده پوست مانند گلوتاتیون، اسید ترانسمیک و عوامل مرطوب کننده، ویتامین ها و مواد معدنی استفاده می‌کند.
مزوتراپی در ترکیب با درمان‌های دیگر، قطعا می‌تواند به شما کمک کند که درخشندگی پوست خود را به دست ‌آورید. به طور کلی در این روش از سیم‌ها و سوزن‌ها استفاده می‌شود و یکی از محبوب ترین درمان ها برای جوان

سازی صورت است. این روش زمانی که توسط شخص آموزش دیده اجرا ‌شود کاملا امن می باشد.
مزوتراپی نمی‌تواند برای درمان اختلال رنگ دانه‌ها و یا صرفا برای جوانسازی به کار رود؛ وقتی با روش های درمان دیگری ترکیب می‌شود، می‌تواند به طور حتم به جوانی و شادابی پوست شما کمک کند.

جوان سازی صورت

جوان سازی صورت

فیلر های صورت : این روش از ژل های تزریق کننده استفاده می‌کند که می‌تواند چین و چروک و سایر گودی های موجود بر روی سطح پوست را از بین ببرد.
فیلر های موقت با Hyaluronic acid (HA) ساخته می شوند که می‌تواند در حدود یک سال دوام بیاورد؛ آن‌ها ایمن هستند و می‌توانند به حفظ رطوبت طبیعی پوست کمک کنند. از طرف دیگر، فیلر های دائمی، مصنوعی هستند و طول عمر بیشتری دارند، اما احتمال کمی از ایجاد عفونت و یا گرانولوما وجود دارد.
فیلر های موقت بیشتر برای گودی چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن‌ها کمک می‌کنند که چشم‌ها خیلی جوانتر و شاداب تر به نظر برسند. این فیلر ها برای لیفت ابروها نیز به کار می‌روند و همچنین برای پر کردن گونه‌ها استفاده می شوند. آن‌ها به بازسازی استخوان‌های گونه‌ در زنان جوان کمک می‌کنند.
موارد استفاده دیگر از فیلر های HA شامل پر کردن لبهای نازک برای ایجاد لبهای پهن و پاک کردن خطوط خنده، احیای فک، پر کردن لاله گوش و حذف چین و چروک پوست دست می باشد. این روش از جهات مختلف بهتر از جراحی های زیبایی صورت است. اول از همه اینکه، نسبت به جراحی های زیبایی، ارزان‌تر است. دوم اینکه، اگر حالت چهره تان را پس از تزریق دوست نداشته باشید، می توان آن را با تزریق دیگری ظرف دو ساعت حل کرد.

مرتبط بخوانید: نخ گذاری مناسب چه کسانی است؟!

Ultherapy : این روش به عنوان یکHIFU (اولتراسوند با شدت بالا) توصیف می‌شود. یک روش سرپایی، یک عمل غیرتهاجمی است که سلول‌های مرده پوست را از بین می برد. متخصصین می‌گویند که این روش می تواند زمان را به عقب برگرداند. به عبارت دیگر، این روش غیر تهاجمی باعث می‌شود که پوست شما چندین سال جوان‌تر به نظر برسد. متخصصان می‌گویند که انرژی فراصوت می‌تواند به صورت عمیق‌تر وارد پوست شود و در نتیجه فرآیند جوان‌سازی به سرعت افزایش می‌یابد. اگر اطراف چشم‌ها و چانه تان پوست اضافی دارید این روش را استفاده کنید.

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی، لیزر، لاغری و جراحی جنرال دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید. شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است