جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

اگر شما به دنبال یک روش جوانسازی پوست هستید اما فکر نمی کنید که برای لیفت صورت یا سایر جراحی های زیبایی دیگر آماده باشید ممکن است تزریق چربی را انتخاب کنید. امروز در کلینیک زیبایی روما برای شما در مورد جوانسازی پوست مقاله ای تخصصی اما به زبان ساده آماده کرده ایم . همراه ما باشید.

مرتبط بخوانید: مادلینگ و زاویه سازی صورت چیست؟!

 با تزریق چربی روشی است که در آن چربی بدن خود فرد را برای چاق و فربه شدن مناطق آب رفته و لاغر مخصوصا در چهره و اضافه کردن حجم دلخواه به ناحیه مورد نظر اضافه می کنند. روش تزریق چربی می تواند برای گونه ها، زیر چشم، چانه، افزایش حجم لب و… مورد استفاده قرار گیرد. روش جوانسازی پوست با کمک تزریق چربی دارای سه گام اساسی می باشد. گام اول که لیپوساکشن بوده و چربی های مازاد موجود را از نقاطی که اغلب ران یا شکم هستند خارج خواهد ساخت. مرحله دوم به جدانمودن سلول های چربی مرتبط می شود. مرحله سوم که آخرین گام است دربردارنده تزریق سلول های چربی به نواحی مورد نظر خواهد بود.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای جوانسازی پوست به روش تزریق چربی می باشند؟

تزریق چربی صورت می تواند جنبه های “سایش و فرتوت شدن” صورت را که معمولا با افزایش سن دیده می شود، از جمله خطوط لبخند، خطوط اخم، خطوط ماریونیت (که از دو سوی دهان فرد تا نزدیکی چانه او ادامه دارد)، چروک، حفره ، و نقاط خالی صورت (برای مثال زیر چشم که گود می شود) را محو نماید. افرادی که در لب های خود با حجم ضعیفی روبرو هستند می توانند با استفاده از این متد آن ها را بسیار حجیم و زیبا نمایند. افراد که یکی یا چند مورد از موارد ذکر شده آن ها را می رنجاند به عنوان بهترین کاندیدای تزریق چربی شناخته خواهند شد. در اکثر موارد کاندیدا های تزریق چربی افرادی هستند که سن ۴۰ را رد کرده اند و قصد دارند با بهره مندی از این شیوه طعم مجدد زیبایی و جوانی را بچشند. اما تزریق چربی برای تقویت و حجیم نمودن لب در افراد جوان به وفور مشاهده می شود.

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

مراحل تزریق چربی

بد  نیست بدانید که فرآیند تزریق چربی به طور معمول با بیهوشی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. بعضی از پزشکان همچنین ممکن است آرام بخش دهانی را برای بیمارانی که دچار نگرانی هستند، ارائه دهند، اما این معمولا مورد نیاز نیست.

مرتبط بخوانید: لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

مرحله ۱) برداشت چربی

روش تزریق نمودن چربی در ابتدا با لیپوساکشن آغاز شده تا چربی های اضافی را از قسمت مورد نظر برای اهدا جدا نماید.  لیپوساکشن برای این عمل با مکش و قدرتی بسیار کم انجام می شود تا هیچگونه آسیب احتمالی به سلول های چربی وارد نشود و آن ها لطمه ای نبینند.

مرحله ۲) جداسازی و غربالگری سلول های چربی

هنگامی که مقدار مناسبی از چربی جمع آوری شده است، آن را با سرعت بسیار بالا در سانتریفیوژ برای جدا کردن سلول های چربی از مایعی که توسط لیپوساکشن با چربی ها استخراج شده است، می چرخانند. سلول های چربی که صدمه دیده اند مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. سپس برای انتقال چربی فقط از سلول هایی که عاری از نقص می باشند استفاده خواهد شد.

مرحله ۳) تزریق چربی

متد انتقال چربی با تزریق سلول های چربی به نقاطی که به آن نیاز داشته اند بر روی صورت فرد با مقصود اصلاح نواقص یا ایجاد یک نقش برجسته تازه، به اتمام می رسد. متخصص سلول های چربی را جهت پدید آوردن یک ظاهر زیبا و جذاب در عمقی که تشخیص می دهد تزریق خواهد کرد.

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

نتایج حاصل از تزریق چربی

هنگامی که تزریق چربی کامل انجام شد، ممکن است تورم و یا کبودی جزئی در ناحیه اهدا کننده یا محل هدف روی صورت فرد وجود داشته باشد. انتظار می رود که تورم در چند روز از بین برود و هر ناراحتی احتمالی با دارو کنترل شود. بسیاری از بیماران در عرض چند ساعت و یا نهایتا یک الی دو روز به فعالیت های روزمره خود باز می گردند. فرد می تواند نتایج حاصل از تزریق چربی را که بلافاصله آشکار است و یا بعد از اینکه تورم از بین رفت، به روشنی ببیند. مزیت قابل توجه این تکنیک این است که نتایج عموما بسیار طولانی تر از نتایج دیگر پرکننده های پوستی و روش هایی مانند تزریق کلاژن و… خواهد بود و می تواند برای سال ها یا حتی به طور دائمی ادامه یابد.


در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی، لیزر، لاغری و جراحی جنرال دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره تماس کلینیک: ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷

شماره پشتیبانی: ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.