جراحی ماموپلاستی چیست و چه کاربردهایی را در زمینه‌ی زیبایی دارد؟

جراحی ماموپلاستی چیست و چه کاربردهایی را در زمینه‌ی زیبایی دارد؟

ماموپلاستی چیست؟

زیبایی، تناسب و تقارن قسمت‌های مختلف بدن یکی از اصلی‌ترین معیار‌های زیبایی می‌باشد و امروزه تکنیک‌های متعددی برای افزایش زیبایی و تناسب اعضای مختلف بدن پدیدار شده‌اند. ماموپلاستی یکی از رایج‌ترین تکنیک‌های جراحی برای افزایش زیبایی و تغییر سایز سینه‌ها است و امروزه بطور گستره‌ای در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. در این روش، از جراحی برای کوچک و یا بزرگ‌تر کردن سایز سینه‌ها استفاده می‌شود و این تکنیک دارای کاربرد‌های متعددی است و می‌توان مشکلات مختلفی را با کمک آن برطرف کرد. اگرچه ممکن است در نگاه اول این تصور در شما ایجاد شود که این روش زیبایی دارای عوارض و خطرات متعددی است و ریسک بالای این روش موجب ایجاد شدن شک و تردید در شما شود ولی لازم به ذکر است که قسمت عمده‌ای از خطرات و مشکلات ناشی از این جراحی به ناکافی بودن مهارت و توانایی متخصصان زیبایی در انجام صحیح این تکنیک باز می‌گردد و این روش در صورت انجام شدن توسط جراحان کارکشته و توانا خطر چندانی را برای شما ایجاد نخواهد کرد. به منظور آشنایی با انواع جراحی‌های ماموپلاستی در ادامه با ما همراه باشید.

ماموپلاستی یا جراحی تغییر سایز سینه یکی از رایج‌ترین فرایند‌های زیبایی در جهان است

انواع جراحی‌های ماموپلاستی:

جراحی ماموپلاستی افزایشی:

متخصصان زیبایی در این جراحی از فیلر‌ها و یا پروتز‌ها برای افزایش سایز سینه‌ها و تغییر فرم آن‌ها استفاده می‌کنند.

 

جراحی ماموپلاستی کاهشی:

در این روش، از جراحی برای برداشتن بافت چربی سینه و کوچک کردن سایز سینه‌ها استفاده می‌شود.

 

 

کاربرد‌های این جراحی زیبایی:

ماموپلاستی افزایشی و کاهشی با دلایل مختلفی انجام می‌شوند که از جمله مهم‌ترین دلایل انجام جراحی افزایش سایز سینه‌ها می‌توان به مواردی همچون: افزایش سایز سینه‌ها به دلیل نامتناسب بودن اندازه‌ی آن‌ها با سایز بدن، ترمیم بافت سینه پس از ابتلا به سرطان سینه، برطرف کردن مشکل عدم تقارن سینه‌ها و افزایش سایز سینه به خاطر مسائل زیبایی اشاره کرد و در واقع، این موارد اصلی‌ترین دلایل انجام جراحی‌های بافت سینه محسوب می‌شوند و زیباجویان بسیاری از این روش‌ برای برطرف کردن مشکلات مطرح شده استفاده می‌کنند. از طرفی، جراحی کاهش سایز سینه معمولاً به خاطر بزرگ بودن بیش از حد این اندام‌ها صورت می‌گیرد زیرا تجمع بیش از حد بافت چربی در این ناحیه و بزرگ شدن بیش از حد سینه‌ها ضمن کاهش زیبایی بدن، می‌تواند بانوان را در معرض ابتلا به مشکلات مفصلی و استخوانی قرار دهد و وزن زیاد بافت سینه یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز مشکلات مختلفی همچون: آرتروز گردن، درد مفاصل شانه و انحراف ستون فقرات می‌باشد و این موارد اصلی‌ترین دلایل استفاده‌ی بانوان از این روش برای کوچک کردن سینه‌ها هستند.

می‌توان از این روش برای برطرف کردن عدم تقارن سینه‌ها استفاده کرد

آیا جراحی ماموپلاستی با کمک بیهوشی عمومی انجام می‌شود؟

بله، این جراحی زیبایی جزو پروسه‌های زیبایی تهاجمی محسوب می‌شود و متخصصان زیبایی این فرایند را تحت بیهوشی عمومی انجام می‌دهند زیرا امکان استفاده‌ی گسترده از داروهای بی حس کننده برای انجام آن میسر نیست و همان‌گونه که ممکن است اطّلاع داشته باشید، بیهوشی عمومی دارای عوارض مختلفی است و ممکن است سلامتی شما را با خطراتی جدی مواجهه نماید.

 

مزایای جراحی ماموپلاستی:

 

نتایج ماندگار و طولانی مدّت:

اگرچه جراحی‌های افزایش و یا کاهش سایز سینه جزو فرایند‌های تهاجمی می‌باشند و با ریسک بیشتری نسبت به روش‌های نیمه تهاجمی و یا غیر تهاجمی همراه هستند ولی باید این نکته در نظر گرفته شود که این تکنیک‌های زیبایی از نظر بازده کلی نتایج و میزان ماندگاری بسیار ایده‌آل هستند و قسمت عمده‌ای از مشکلات ذکر شده را برای مدّتی طولانی برطرف می‌کنند و این مورد یکی از دلایل محبوبیت بالای این روش در میان بانوان است.

 

امکان ترمیم بافت سینه بطور گسترده:

سرطان سینه یکی از شایع‌ترین دلایل مرگ و میر در بانوان است و بر اساس تحقیقات صورت گرفته ۱۲ درصد از زنان در دوره‌ای از زندگی خود با این بیماری مهلک دست و پنجه نرم می‌کنند. یکی از راهکار‌های پیشگیرانه و یا درمانی برای مقابله با این بیماری برداشتن بافت سینه است و این فرایند می‌توانند زیبایی بدن را با چالش‌هایی جدی مواجه کند. جراحی ماموپلاستی یکی از بهترین و رایج‌ترین درمان‌ها برای ترمیم بافت سینه در این شرایط است و هیچ تکنیکی در دنیای زیبایی وجود ندارد که بتواند با این روش از نظر میزان بازده نتایج رقابت کند و این مسئله باعث شده است تا امروزه بطور گسترده‌ای از جراحی افزایش سایز سینه‌ها برای برطرف این مشکل استفاده شود.

جراحی ماموپلاستی با کمک بیهوشی عمومی انجام می‌شود

امکان تغییر سایز سینه‌ها و ایجاد تقارن به صورت طولانی مدت:

اگرچه روش‌های دیگری همچون تزریق چربی نیز برای افزایش سایز سینه‌ها و یا ایجاد تقارن در اندازه‌ی این اندام‌ها وجود دارند ولی همچنان امکان ضعیف شدن نتایج این روش‌ها بالا است و در واقع، این فرایند‌های زیبایی از نظر ماندگاری نتایج جزو روش‌های دائمی طبقه بندی نمی‌شوند و تنها نتایج جراحی‌هایی که از فیلر‌ها و یا پروتز‌های مختلف برای افزایش سایز سینه استفاده می‌کنند دائمی می‌باشند و این ویژگی موجب برتری این روش در مقایسه با سایر تکنیک‌های زیبایی شده است.

 

عوارض و خطرات جانبی جراحی ماموپلاستی:

امکان عفونت و خونریزی زخم پس از جراحی:

همان‌گونه که قبلا به آن اشاره شد، این پروسه‌ی زیبایی جزو فرایند‌های تهاجمی دسته بندی می‌شود و جراحی بافت سینه به منظور افزایش و یا کاهش سایز سینه‌ها با خطر عفونت زخم پس از جراحی همراه است. با این حال، پزشکان معمولاً با تجویز دارو از عفونت زخم تا حدود بسیاری جلوگیری می‌کنند و این مورد جزو عوارض شایع این تکنیک زیبایی می‌باشد. همچنین، در صورت عدم رعایت برخی از نکات امکان باز شدن بخیه‌ها پس از جراحی وجود دارد و به همین علت، انجام فعالیت‌های فیزیکی سنگین تا زمان التیام کامل زخم‌ها ممنوع است.

 

اسکار‌های پوستی:

اسکار‌های پوستی جزو عوارض اجتناب ناپذیر انواع جراحی‌ها هستند و این فرایند زیبایی نیز از این قضیه مستثنی نیست و اسکار‌های متعددی را در قسمت‌های مختلف سینه به جای خواهد گذاشت. با این حال، لازم به ذکر است که این اسکار‌ها در جراحی‌های افزایش سایز سینه معمولاً در قسمت‌های زیرین پستان قرار می‌گیرند و در معرض دید نیستند.

بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها می‌تواند زمینه را برای بروز مشکلات مفصلی و استخوانی در بانوان فراهم کند

رضایت بخش نبودن نتایج و عدم تقارن سینه‌ها:

اگرچه درصد موفقیت جراحی‌های ماموپلاستی قابل قبول است ولی همچنان امکان بروز مشکلاتی همچون: نارضایتی زیباجویان از سایز سینه‌ها و نامتقارن بودن سینه‌ها وجود دارد و بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که بروز این مشکلات ارتباط مستقیمی را با میزان مهارت جراح دارد و بنابراین، بهتر است که این گونه خدمات زیبایی را از جراحان ماهر و شناخته شده دریافت نمایید تا ریسک بروز چنین مشکلاتی را کاهش دهید.

 

تجمع خون در زیر پوست و وارد شدن آسیب شدید به بافت‌های پشتیبان پوست:

تجمع خون در زیر پوست که با عبارت هماتوم نیز در میان متخصصان و پزشکان شناخته می‌شود یکی از رایج‌ترین عوارض جراحی‌های مختلف است و امکان بروز آن در این فرایند زیبایی نیز وجود دارد. جمع شدن خون در زیر پوست موجب کبود شدگی قسمت مورد نظر و کاهش زیبایی آن خواهد شد ولی جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد زیرا می‌توان لخته‌های ایجاد شده را با کمک روش‌های مختلفی خارج کرد. همچنین، جراحی سینه‌ها خطر وارد شدن آسیب جدی به بافت‌های پشتیبان زیر پوست و یا اعصاب محیطی این ناحیه را افزایش می‌دهد و می‌تواند مشکلات و عوارض گوناگونی همچون: بی حس شدن دائمی و یا موقت ناحیه سینه و یا تغییر ساختار پوست به صورت دائمی در ناحیه جراحی را ایجاد کند.

امروزه از فیلر‌ها و پروتز‌های مختلفی برای افزایش سایز سینه استفاده می‌شود

چه آزمایشاتی باید قبل از جراحی ماموپلاستی انجام شوند؟

آزمایشاتی همچون: CBC، PT، PTT، INR و میزان قند خون ناشتا جزو رایج‌ترین تست‌هایی هستند که باید قبل از جراحی انجام شوند و نتایج این آزمایشات در تصمیم جراح تاثیر گذار است.

 

مصرف چه داروهایی قبل از این جراحی ممنوع است؟

بطور کلّی، چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید باید آن را با پزشک خود در میان بگذارید و هرگونه دارویی را با مشورت پزشک مصرف کنید. ولی با این حال، مصرف برخی از داروها قبل از جراحی ممنوع است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌‌توان به مواردی همچون: آسپرین و سایر داروهای NSAID (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی همچون ایبوپروفن)،‌ وارفارین و آنتی هیستامین اشاره کرد. همچنین، برخی از بیماری‌ها همچون دیابت و بیماری‌های قلبی می‌توانند شرایط جراحی را تغییر دهند و به همین دلیل است که متخصصان زیبای باید حتماً در جریان ابتلای شما به این بیماری‌ها باشند تا تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز مشکلات متعدد صورت گیرد.

مصرف آسپرین و داروهای ضد انعقادی قبل از جراحی ماموپلاستی ممنوع است

آیا می‌توان پس از جراحی استحمام کرد؟

دوش گرفتن و استحمام تا ۷۲ ساعت پس از جراحی ماموپلاستی ممنوع است و می‌تواند میزان بازده نتایج بدست آمده را تحت تاثیر قرار دهد و بهتر است که در این رابطه با پزشک خود صحبت کنید.

ماموپلاستی در کلینیک زیبایی روما

کلینیک زیبایی روما با سالها تجربه در زمینه جراحی های زیبایی از مجرب ترین کادر درمانی بهره مند است. پزشکان متخصص زیبایی با سابقه و تجهیزات پیشرفته کلینیک بهترین عملکرد و نتایج در جراحی زیبایی ماموپلاستی را برای افراد به همراه دارد. برای جراحی لیفتینگ بازو و خدمات مشاوره تخصصی قبل از عمل با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی  را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام  برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

 

دیدگاه ها بسته شده است