جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی راهکاری عالی برای فرم دهی بازوها

جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی راهکاری عالی برای فرم دهی بازوها

جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی؛ راهکاری عالی برای فرم دهی بازوها

جراحی های زیبایی بسیار زیادی توسط پزشکان بر روی اعضای بدن انجام می شود. که تمامی آنها به نوعی زیبایی و تناسب اندام را به بار می آورند. از این میان باید به جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی اشاره نماییم. بیشتر کسانی به سراغ انجام این عمل جراحی می روند، که اطراف بازوی آنها دچار شل شدگی پوست، یا چربی های اضافه شده است.

عمل لیفت بازو بر روی بخش های تحتانی بازو که زیر بغل را نیز در بر می گیرد، انجام می شود. تا این قسمت از اندام را به حالت و شکل سابق خود بازگرداند. زمان های گذشته برای این که از شل شدگی پوست در ناحیه بازو خلاص شوند، به سراغ لیفت بازو با نخ و به صورت سنتی می رفتند.

که البته این روش درمانی چندان تاثیر خاصی بر روی بازو نداشت. به صراحت می توانیم بگوییم بعد از سختی بسیار، هیچ نتیجه مطلوبی از این روش سنتی برای زیبایی بازو ها به دست نمی آمد. اما با رونق جراحی لیفت بازو این مشکل به سادگی برطرف شد.

البته هنور افرادی هستند که معتقدند برای از بین بردن شل شدگی بازوها، نیازی به جراحی ندارند. اما برای برطرف کردن این مشکل هر کاری انجام می دهند، بی نتیجه است. بهترین راهکار جراحی براکیوپلاستی است.

لیفت بازو

علت شل شدگی عضلات بازو چیست؟

بدون شک دلایل مختلفی وجود دارد که منجر به شل شدگی پوست در ناحیه زیر بغل می شود. متداول ترین دلیل، افزایش و کاهش وزن است. زمانی که فرد به وزن بالایی دست می یابد، پس از آن که به شکل غیر طبیعی وزن خود را کم می کند، به شل شدگی پوست در بیشتر قسمتهای بدن خود دچار می شود.

در این حالت تنها لیفت بازو در بهترین کلینیک زیبایی تهران راهکار مناسب خواهد بود. برخی دیگر از افراد با افزایش سن، در پوست خود تغییرات زیادی را مشاهده می کنند. افتادگی پوست یکی از این مواردی است که فرد در اثر افزایش سن به آن دچار می شود.

بسیاری از افراد که اقدام به ورزش کردن می نمایند، می توانند به راحتی بازو های خود را تقویت کنند و به آن حجم دهند. اما به هیچ عنوان نمی توان شل شدگی پوست را با این روش از بین برد. لیفت بازو با جراحی تنها راهکار برای رهایی از این مشکل است.

لیفت بازو

از دیگر مواردی که منجر به شل شدگی عضلات در زیر بازو ها می شود، باید به انباشت چربی اشاره کنیم. برخی از افراد به دلیل ژنتیک و برخی دیگر به دلیل نداشتن رژیم غذایی مناسب به این مشکل دچار می شوند. از این رو به سراغ لیفت بازو یا براکیوپلاستی می روند تا زیبایی را به اندام خود بازگردانند.

البته برخی از افراد نیز در قسمت تحتانی عضلات بازوی خود، پوست اضافه می آورند. که این مشکل بیشتر در افرادی روز می نماید که یک بار افزایش وزن داشته و آن را کاهش داده اند. مثلا خانم ها بعد از دوران بارداری دچار چنین حالتی می شوند.

زیرا در دوران بارداری بیشتر خانم ها به اضافه وزن مبتلا شده و پس از زایمان که کمی لاغر میشوند، پوست آنها شل شده و دچار افتادگی می گردد. پوست معمولا به سادگی جمع نمی شود. از این رو نیاز به جراحی لیفت بازو در کلینیک زیبایی خواهد بود.

جراحی براکیوپلاستی

چه کسانی می توانند اقدام به جراحی لیفت بازو نمایند؟

اصولا همه مردم نمی توانند به انجام این عمل اقدام نمایند. از این رو مناسب ترین کاندیدای براکیوپلاستی تنها افرادی هستند که مشخصات زیر را داشته باشند.

 • افرادی که از انجام عمل جراحی براکیوپلاستی انتظار منطقی دارند.
 • بزرگسالانی که درگیر اضافه وزن نیستند و وزن آنها کاملا ثابت است.
 • افرادی که سیگار نمیکشند.
 • بزرگسالانی که سالم هستند. یعنی از بیماری خاصی برخوردار نیستند. زیرا بیماری ریسک عمل جراحی لیفت بازو را بالا می برد.

معمولا بعد از انجام این عمل یک زخم کوچک بر روی بافت داخلی بدن باقی می ماند. لازم است این زخم را به خوبی پانسمان نمود. زیرا در این حالت می توان تورم بعد از عمل را به راحتی از بین برد.

عوارض ناشی از انجام عمل براکیوپلاستی چیست؟

بدون شک هر عمل جراحی دارای مزایا و معایبی است. از جمله مهمترین عوارضی که می توانیم برای این عمل زیبایی بیان نماییم، عبارتند از:

 • ایجاد جای زخم
 • ایجاد برش بد
 • بروز درد که در برخی موارد به صورت پایدار باقی می ماند.
 • ایجاد ترم در دست ها و انگشت ها
 • ترمیم آهسته محل زخم
 • عدم تقارون در میان دو بازو بعد از لیفت بازو
 • نیاز به جراحی مجدد در برخی موارد خاص
 • ایجاد عفونت در محل جراحی
 • وارد شدن آسیب به رگ های خونی یا ماهیچه ها، بافت های عمیق همچون اعصاب و …
 • بروز نکروز چربی در محل، بعد از ازبین بردن بافت های چربی اطراف بازو
 • تجمع مایع یا سرم در محل جراحی لیفت بازو
 • خونریزی
 • بروز التهاب، قرمزی و سوزش در محل

رعایت مراقبت های قبل از عمل براکیوپلاستی 

پیش از انجام عمل لیفت بازو لازم است برخی مراقبت های لازم انجام شود. از جمله:

 1. ترک سیگار

استعمال هرگونه دخانیات و سیگار منجر به کاهش جریان خون در پوست می شود. که این عمل می تواند برای بهبود جراحی لیفت بازو مشکلاتی را به بار آورد. لازم است در طول دوران جراحی از مصرف هرگونه دخانیات و سیگار خودداری نمایید.

 1. به همراه داشتن یک نفر پس از عمل

رانندگی کردن بعد از جراحی لیفت بازو برای بیمار خطرناک است.از این رو بهتر است در زمان عمل یکی نفر به عنوان همراه به کلینیک زیبایی تهران مراجعه نماید و در کنار فرد متقاضی جراحی براکیوپلاستی باشد. تا زمانی که بهبودی فرد حاصل نشده است، نیاز به یک همراه خواهد بود.

 1. خودداری از مصرف برخی داروها

برخی از افراد به صورت ناخواسته اقدام به مصرف داروهای ضد التهابی، داروی آسپرین و دیگر داروهایی که منجر به افزایش خونریزی می شود، می نمایند. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که پیش از عمل لیفت بازو از مصرف هر گونه دارویی خودداری نمایید.

نحوه انجام عمل براکیوپلاستی به چه صورت است؟

برای انجام این عمل زیبایی لازم است ابتدا در محل مورد نظر یک شکاف ایجاد کرد. این که به چه میزان شکاف باید بر روی پوست ایجاد شود، یا دارای چه طولی باید باشد، به مقدار پوستی که باید برداشته شود وابسته است. پس از ایجاد شکاف توسط جراح پلاستیک در بافت های زیرین بازو، آنها را بخیه میزنند. این فرایند برای انجام لیفت بازو تنها در مدت یک ساعت و نیم تا دو ساعت صورت می پذیرد.

برطرف کردن پوست شل زیر بازو

مراقبت های بعد از عمل جراحی براکیوپلاستی

پس از این که فرد متقاضی اقدام به جراحی می نماید، باید برخی موارد را تا زمان بهبود کامل رعایت نمایید. مثلا در چند روز اول بعد از جراحی بهتر است از بلند کردن هر گونه احسام سنگین خود داری شود. انجام تمرین ها و فعالیت های سنگین بعد از عمل لیفت بازو به مدت ۶ هفته ممنوع می باشد.

پس از عمل می توان برای کاهش درد و عفونت ناشی از جراحی، اقدام به استفاده از داروهایی همچون مسکن و آنتی بیوتیک نمود. حتما این نکته را به خاطر داشته باشید که برای برداشتن بخیه ها بعد از عمل، به سراغ جراح متخصص خود روید. البته برخی از جراحان از بخیه های جذبی استفاده می کنند که نیازی به کشیدن آنها نخواهد بود.

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی و لیفت بازو را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام لیفت بازو انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام لیفت بازو برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

ارتباط

در روما کلینیک تمام خدمات مربوط به لیفت بازو توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

 

 

دیدگاه ها بسته شده است