جراحی سانترال لب چیست و چه کاربردها و مزایایی را دارد؟

جراحی سانترال لب چیست؟

جراحی سانترال لب که با نام‌های دیگری همچون لیفت سانترال نیز در میان زیباجویان و متخصصان زیبایی شناخته می‌شود تکنیکی است که در آن قسمت میانی لب بالایی با کمک جراحی به سمت بالا کشیده می‌شود و از این طریق فاصله میان لب بالایی و بینی کم‌تر شده و ضخامت لب بالایی به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. لب‌ها اعضای مهمی از صورت هستند و نقش بسیار زیادی را در زیبایی و جذابیت چهره افراد ایفا می‌کنند و نامناسب بودن فرم و ضخامت لب‌ها می‌تواند زیبایی و طراوت چهره شما را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. این تکنیک زیبایی دارای کاربردهای مختلفی است و امروزه از آن برای ایجاد تغییراتی همچون: جوان سازی لب بالایی، افزایش ضخامت لب‌، نمایان شدن دندان‌‌های بالایی در هنگام لبخند زدن، تغییر زاویه میان لب بالایی و بینی، برطرف کردن اسکار‌ها و بدشکلی‌های قسمت زیرین بینی و کاهش فاصله میان لب و بینی استفاده می‌شود و کاربردهای گسترده این روش باعث شده است تا امروزه زیباجویان بسیاری از سراسر جهان برای انجام جراحی سانترال لب به کلینیک‌های زیبایی مراجعه نمایند و از مزایای فراوان آن بهره‌مند شوند. این تکنیک زیبایی جزو فرایند‌های نیمه تهاجمی محسوب می‌شود و متخصصان زیبایی معمولاً از بیهوشی عمومی برای انجام این جراحی استفاده می‌کنند و در مواقعی که تغییرات مورد نظر زیباجویان محدود هستند می‌‌توان از بی حسی موضعی به جای بیهوشی عمومی برای انجام این پروسه استفاده کرد و از بروز عوارض ناشی از داروهای بیهوشی جلوگیری نمود. بطور کلی، لیفت سانترال لب از نظر بازده، کارایی و انعطاف پذیری یکی از بهترین تکنیک‌ها برای تغییر فرم و ضخامت لب بالایی محسوب می‌شود و این ویژگی‌ها تاثیر بسزایی را در محبوبیت آن در میان زیباجویان و بانوان ایفا کرده است.

جراحی سانترال لب یکی از تکنیک‌های زیبایی پرطرفدار در جهان است

سانترال لب چگونه انجام می‌شود؟

همان‌گونه که در قسمت قبلی نیز به آن اشاره گردید، جراحی سانترال لب جزو روش‌های نیمه تهاجمی محسوب می‌شود و بر حسب شرایط می‌توان از داروهای بیهوشی و یا بی حسی موضعی برای پیاده سازی آن استفاده کرد. در این تکنیک، متخصص زیبایی قسمتی از پوست میان لب بالایی و بینی را با کمک برش‌های ایجاد شده برداشت می‌کند و قسمت میانی لب بالایی را کمی به سمت بالا می‌کشد و از این طریق باعث کاهش فاصله میان لب بالایی و بینی و افزایش حجم لب بالایی می‌شود. لازم به ذکر است که در این تکنیک هیچگونه آسیبی به بافت‌های پشتیبان، سیستم اعصاب محیطی و ماهیچه‌های ظریف ناحیه صورت وارد نمی‌شود و تنها قسمتی از پوست صورت با کمک تکنیک‌های جراحی برداشته می‌شود و این مورد باعث شده است تا احتمال بروز عوارض جانبی مختلفی همچون: بی حس شدن لب و نامتقارن شدن لبخند در اثر وارد شدن آسیب به اعصاب محیطی و ماهیچه‌های صورت به میزان قابل توجهی کاهش یابد و دوره نقاهت جراحی سانترال لب کوتاه‌تر شود. همچنین، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که این تکنیک زیبایی در عین ساده بودن بسیار حساس و ظریف می‌باشد و میزان مهارت و تجربه متخصص زیبایی تاثیر فراوانی را بر روی کیفیت و بازده نتایج می‌گذارد و به همین دلیل است که این جراحی باید توسط متخصصان کارکشته و شناخته شده و در کلینیک‌های زیبایی مجهز انجام شود. بنابراین، به منظور جلوگیری از بروز عوارض جانبی مختلفی همچون: بوجود آمدن اسکار‌های پوستی بزرگ و ماندگار در حدفاصل میان لب بالایی و بینی بهتر است که اینگونه خدمات زیبایی را تنها از کلینیک‌های معتبر و شناخته شده دریافت نمایید.

این فرایند زیبایی جزو تکنیک‌های نیمه تهاجمی دسته بندی می‌شود

عوارض جانبی لیفت سانترال لب کدامند؟

جراحی سانترال لب برخلاف تصورات زیباجویان از سایر فرایند‌های زیبایی نیمه تهاجمی با عوارض جانبی شدیدی همراه نیست و ایجاد شدن اسکار‌های پوستی در ناحیه جراحی تنها موردی است که می‌تواند باعث نگرانی شما شود و جالب است بدانید که وقوع این عارضه بیشتر به میزان مهارت و تجربه جراح وابسته است و در صورت نیاز می‌توان از روش‌های ترمیمی برای برطرف کردن اسکار‌های پوستی استفاده کرد. از دیگر عوارض جانبی این فرایند زیبایی می‌توان به مواردی همچون: عفونت‌های پوستی، متورم شدن لب بالایی و قرمز شد ناحیه جراحی اشاره کرد که معمولاً با مصرف داروهای ضد التهاب و آنتی بیوتیک‌ها پس از گذشت ۱ هفته ناپدید می‌شوند و جای نگرانی در رابطه با آن‌ها وجود ندارد.

این جراحی دارای کاربردهای مختلفی است

مزایای جراحی سانترال لب:

همان‌گونه که قبلاً نیز به آن اشاره گردید، این جراحی دارای مزایای فراوانی است و این مورد یکی از دلایل محبوبیت آن در میان زیباجویان می‌باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای لیفت سانترال لب می‌توان به موارد مختلفی همچون: بالا بودن میزان ماندگاری نتایج کسب شده، کم بودن احتمال بروز عوارض جانبی خطرناک و دردسرساز، کوتاه بودن طول دوره نقاهت، قیمت مناسب در مقایسه با سایر فرایند‌های زیبایی، امکان پیاده سازی این جراحی در کم‌تر از ۱ ساعت و بازده مناسب اشاره کرد و همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، این تکنیک زیبایی پکیج کاملی از مزایا و ویژگی‌های مثبت را به زیباجویان ارائه می‌دهد و آسان بودن پیاده سازی این روش باعث شده است تا امروزه بطور گسترده‌ای از آن برای افزایش زیبایی لب بالایی استفاده شود.

این جراحی با عوارض جانبی محدودی همراه است

مراقبت‌های لازم پس از انجام لیفت سانترال لب:

 • تا حداقل یک هفته پس از جراحی از لمس کردن و ماساژ دادن ناحیه جراحی جداً خودداری نمایید.

 • استفاده از کمپرس آب سرد می‌تواند التهاب و ورم لب‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

 • تا حداقل ۲ هفته پس از اجرای این روش از خوابیدن بر روی صورت خود پرهیز کنید.

 • حمام کردن تا ۴۸ ساعت پس از جراحی ممنوع است و بهتر است که این کار را به زمان دیگری موکول کنید.

 • انجام ورزش‌های سنگین تا ۱ ماه پس از جراحی ممنوع می‌باشد.

 • تماس یافتن لوازم آرایشی، لوسیون‌ها، کرم‌های زیبایی و هرگونه ترکیب شیمیایی با ناحیه جراحی تا زمان بهبودی کامل زخم ممنوع است و عدم رعایت این مورد می‌تواند باعث التهاب زخم و طولانی‌تر شدن دوره نقاهت شما شود.

 • تعریق بیش از حد باعث خارش و التهاب بخیه‌ها خواهد شد و بهتر است که در طول دوره نقاهت از حضور در مکان‌های گرم پرهیز کنید.

 • بدون اطلاع پزشک خود مصرف آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضد التهابی تجویز شده را قطع نکنید.

 • در صورت عود کردن عوارض جانبی و مشاهده علائمی همچون: تب شدید، کبود شدن محل بخیه‌ها، افزایش ترشحات زخم و … سریعاً پزشک خود را در جریان بگذارید.

 • تا زمان بهبودی کامل زخم از مصرف غذاهای جویدنی و خندیدن خودداری کنید زیرا این کار می‌تواند باعث وارد شدن فشار به بخیه‌ها شود و بازده نتایج کسب شده را دچار کاهش نماید.

نتایج حاصل از لیفت سانترال لب دائمی هستند

سوالات رایج در رابطه با لیفت سانترال لب:

 

آیا این فرایند زیبایی دارای محدودیت سنی است؟

خیر، تمامی افراد می‌توانند بدون در نظر گرفتن سن خود برای انجام این تکنیک زیبایی اقدام کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند. با این حال، احتمال کسب نتایج درخشان در افراد بالای ۵۰ سال به دلیل کاهش قدرت بازسازی و خاصیت کشسانی پوست کم‌تر است.

 

آیا بانوان باردار و شیرده می‌توانند برای انجام لیفت سانترال لب اقدام کنند؟

خیر، این پروسه زیبایی با استفاده از داروهای بیهوشی و بی حسی انجام می‌شود و موجب وارد شدن استرس به زیباجویان خواهد شد و بانوان باردار و شیرده بهتر است که انجام آن را به زمان دیگری موکول کنند.

 

آیا آقایان نیز می‌توانند برای انجام لیفت لب بالایی اقدام کنند؟

بله، آقایان نیز می‌توانند از این روش برای برطرف کردن ایرادات لب بالایی استفاده کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

آیا این جراحی خطرناک است؟

خیر، این فرایند زیبایی بسیار کم ریسک است و خطری را برای سلامتی شما ایجاد نخواهد کرد.

 

آیا مصرف سیگار و مشروبات الکلی پس از انجام این عمل ممنوع است؟

بله، مصرف سیگار و مشروبات الکلی تا حداقل ۲ ماه پس از انجام لیفت سانترال لب ممنوع است و می‌تواند بازده نتایج کسب شده را کاهش دهد.

 

آیا امکان افتادگی لب بالایی پس از جراحی وجود دارد؟

نتایج کسب شده از این روش در بیشتر مواقع دائمی هستند ولی با این حال، احتمال کم رنگ شدن نتایج بدست آمده پس از گذشت چندین سال وجود دارد.

 

آیا اسکار‌های پوستی ناشی از این جراحی بزرگ هستند؟

خیر، در جراحی سانترال لب از کوچک‌ترین سایز بخیه استفاده می‌شود و اسکار‌های ایجاد شده بسیار کوچک هستند و در اکثر مواقع غیر قابل رویت می‌باشند.

میزان مهارت و تجربه پزشک نقش مهمی را در کیفیت نتایج کسب شده ایفا می‌کند

سانترال لب در کلینیک زیبایی روما

کلینیک زیبایی روما با سالها تجربه در زمینه جراحی های زیبایی از مجرب ترین کادر درمانی بهره مند است. پزشکان متخصص زیبایی با سابقه و تجهیزات پیشرفته کلینیک بهترین عملکرد و نتایج در جراحی زیبایی سانترال لب را برای افراد به همراه دارد. برای جراحی لیفتینگ بازو و خدمات مشاوره تخصصی قبل از عمل با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی  را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام  برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است