روما کلینیک در این مطلب به شرح کامل جراحی زیبایی چال گونه پرداخته است. با ما همراه باشید!

مردم آسیا معتقدند که چال گونه نشان دهنده طالع، بخت و اقبال بلند است در حالی که در غرب معتقدند که چال گونه تنها یک زیبایی منحصر به فرد است.

چال گونه در صورتی نمایان می شود که عضلات صورت در حال حرکت باشند مثلا وقتی شخص در حال حرف زدن و یا خندیدن باشد.

جراحی زیبایی چال گونه + عکس

جراحی زیبایی چال گونه

اصلا چال گونه به چه دلیل تشکیل می شود؟ چال گونه در هر دو طرف صورت می تواند به وجود بیاید، این پدیده به دلیل یک نقص جزئی در عضلات صورت است.

در بیشتر مواقع این نقص در ماهیچه شیپوری صورت به وجود می آید. در هنگام حرکت عضلات صورت، پوستی که بر روی آن قسمت قرار دارد به طرف داخل کشیده می شود که به آسانی این بخش را از بخش های اطراف آن جدا می کند، این روند باعث ایجاد چال بر روی گونه  میشود و یک پدیده بسیار زیبا خلق می کند.

امروزه به دلیل علاقه مردم در سراسر دنیا به چال گونه و همچنین با توجه به پیشرفت علم پزشکی، متخصصان زیبایی میتوانند چال گونه را به کمک روش های مختلف مانند جراحی ایجاد کنند.

جراحی زیبایی چال گونه را میتوان به کمک بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام داد و نیاز به مدت زمان کوتاهی دارد.

مرتبط بخوانید : پلاسماجت بینی + مشاوره رایگان + عکس و نمونه کار حرفه ای

نکاتی که باید قبل از انجام جراحی زیبایی چال گونه رعایت کنید!

 • به مدت ۵الی ۶ ساعت قبل از انجام جراحی از خوردن و نوشیدن انواع خوراکی و مایعات خودداری کنید.
 • به مدت ۱ هفته قبل و بعد از جراحی از کشیدن سیگار ، قلیان و… خودداری کنید.
 • ۱ هفته پیش از انجام جراحی هیچگونه نوشیدنی الکلی مصرف نکنید.
 • در صورتی که قبل از انجام جراحی در ناحیه صورت خود درد دارید با مشورت پزشک معالج از مسکن استفاده کنید.
 • حتما پیش از عمل استحمام کنید.
 • در هنگام جراحی هیچگونه لنز، لاک، جواهرات، لوازم آرایشی و… استفاده نکنید که هیچ اختلالی در روند عمل ایجاد نشود.
 • پیش از انجام جراحی، در صورتی که به مواد بیهوشی و یا بی حسی و یا هر ماده دارویی دیگر حساسیت دارید به پزشک معالج خود اطلاع دهید تا ریسک استفاده از دارو های شیمیایی در حین جراحی پایین بیاید.

 

جراحی زیبایی چال گونه + عکس

جراحی زیبایی چال گونه

 • جراحی چال گونه

جراحی زیبایی چال گونه چگونه انجام می شود؟

در اکثر مواقع برای انجام جراحی زیبایی چال گونه از بی حسی موضعی استفاده می شود و تنها در موارد خاصی که نیاز به بیهوشی عمومی باشد باید هماهنگی های لازم انجام شود تا خطری فرد را تهدید نکند.

این جراحی یک عمل سرپایی و به نسبت آسان می باشد و فرد سختی و ناراحتی را در حین عمل متحمل نمی شود.

جراحی زیبایی چال گونه به صورتی است که در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و فرد بعد از اتمام عمل می تواند به راحتی و بلافاصله به خانه برگردد و نیازی به بستری شدن ندارد.

بعد از انجام عمل فرد می تواند همه اعمال روزانه خود را بدون سختی طبق روال گذشته انجام دهد.

در این نوع جراحی زیبایی چال گونه از پروتز استفاده نمیشود. برای انجام عمل در ابتدا ابزار نمونه گیری وارد بافت گونه می شود، به طور چرخشی از بافت گونه مقداری بافت چربی و بافت عضله خارج می شود.

بعد از خارج کردن ابزار از بافت گونه بدون آنکه آسیبی به پوست وارد شود سوراخ کوچکی و کم عمقی در زیر پوست ایجاد می شود. در اخر کار به کمک نخ های جذبی یک طرف شکاف ایجاد شده در عضله گونه زیر پوست، بخیه زده می شود و به مرور زمان توسط سیستم ایمنی بدن ترمیم می شود.

مرتبط بخوانید : لیزر خال و زگیل : یک روش واقعا کاربردی برای زیبایی + عکس

در پایان عمل جراحی یک چال بر روی گونه شما قرار دارد که حتی در مواقعی که عضلات صورت حرکتی ندارند نیز قابل روئیت است، اما به هر حال به مرور زمان و با گذشت حدودا یک یا دو هفته پوست به حالت اول باز میگردد و هموار میشود که دراین صورت چال گونه که با عمل جراحی ایجاد شده است مانند چال های طبیعی تنها در مواقعی که عضلات صورت حرکت دارند بر روی گونه نمایان میشود.

این نکته را در نظر بگیرید که برای انجام این عمل جراحی بهتر است گونه فرد زیاد چاق نباشد زیرا این مدل گونه ها نیاز به چال های بزرگتر دارند در نتیجه باید برای ایجاد چال از نمونه برداری های بزرگتری استفاده کرد و بافت نرم بیشتری خارج شود تا چال بر روی گونه نمایان شود.

جراحی زیبایی چال گونه + عکس

جراحی زیبایی چال گونه

نکاتی که بعد از جراحی باید رعایت کنید.

 • توجه داشته باشید که بعد از انجام جراحی از غذا یا نوشیدنی های خیلی سرد یا خیلی گرم، تا زمانی که حالت بی حسی موضعی شما به‌طور کامل از بین نرفته است، استفاده نکنید. اجازه دهید بعد تا بعد از ریکاوری حس لامسه خود در دهان را دوباره به دست آورید و بتوانید از وارد شدن آسیب به‌واسطه مصرف غذاها و نوشیدنی‌های بسیار داغ یا سرد جلوگیری کنید.
 • رعایت بهداشت بعد از عمل مهم ترین نکته است. بهداشت دهان خود را برای حداقل ۱۵ روز بعد از عمل جراحی زیبایی چال گونه به‌دقت رعایت کنید تا از ایجاد عفونت و بیماری جلوگیری کنید.
 • به مدت ۱۵ روز بعد عمل جراحی از دهان‌شویه «کلرهگزیدین» پس از مصرف هر وعده غذایی و یا نوشیدنی استفاده کنید.
 • بعد از انجام عمل طبق دستور پزشک معالج از داروی آنتی‌بیوتیک تجویزشده برای یک دوره کامل استفاده کنید.
 • برای کنترل درد احتمالی با مشورت پزشک میتوانید از مسکن استفاده کنید. درصورتی‌که با استفاده از مسکن نتوانستید درد خود را تسکین دهید، با پزشک متخصص تماس بگیرید.
 • چنانچه با درد، ورم، کبودی یا علائم نامطلوب دیگر پس از عمل چال‌خنده مواجه شدید سریعا با پزشک معالج خود تماس بگیرید و موارد را به او اطلاع دهید.
 • به مدت ۵ الی ۱۰ روز بعد از انجام جراحی برای کشیدن بخیه‌های احتمالی و معاینات لازم به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

مرتبط بخوانید : انواع جراحی های سرپایی در کلینیک تخصصی روما

در روما کلینیک تمام خدمات مربوط به جراحی زیبایی چال گونه توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام میشود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده میشود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و جراحی زیبایی چال گونه دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است