تزریق چربی به روش نانوفت کاربردها و مزایا

تزریق چربی، فیلر، بوتاکس و ژل از جمله روشهای جدید جراحی زیبایی محسوب می شوند. در تمام این روشها ماده خارجی در زیر پوست و نواحی مورد نظر تزریق شده و منجر به پر شدن، رفع چین و چروک، خطوط، کشیدگی پوست و حفظ حالت شادابی و زیبایی می گردد. یکی از روشهای نوین تزریق چربی نانوفت است. در این روش سلولهای چربی فرآوری شده و بصورت خالص و حاوی سلولهای بنیادین در نواحی مورد نظر تزریق می شوند. تکنولوژی تزریق چربی نانو دارای کاربردها و مزیت های متعددی است که در ادامه در مورد آن بحث خواهیم کرد.

تزریق چربی نانوفت

تزریق چربی به روش نانوفت چیست؟

همانطور که اشاره شد نانوفت تکنولوژی نانو در فرآوری و خالص سازی سلولهای چربی است. در این روش سلولهای حاصل از جمع آوری بافت چربی از نواحی مختلف بدن در دستگاه هایی بنام سانتریفوژ تفکیک می شوند. خون، مواد بی حسی، ناخالصی ها و مواد زاید توسط دستگاه تصفیه و سلولهای چربی خالص جداسازی می شوند. این سلولهای چربی حاوی مقادیر زیادی سلولهای بنیادین هستند. سلولهای بنیادین همانند سلولهای جنین بوده که قدرت تکثیر زیادی دارند. این سلولها می توانند با توجه به نیاز هر بخش و بافت از بدن به سلولهای تخصصی تبدیل شوند. نانوفت سلولهای بنیادین در اختیار نواحی مورد نظر قرار می دهد. بدین ترتیب عملیات ترمیم، بهبود جای زخم، تغییر و اصلاح رنگ پوست، جوانسازی پوست و بسیاری موارد دیگر با تزریق چربی نانوفت انجام می گیرد. چربی های بدست آمده از این طریق خالص سازی شده و هیچگونه عوارضی برای فرد ندارند.

 

در چه مناطقی می توان از نانوفت استفاده کرد؟

تزریق چربی به روش نانو را می توان برای نواحی مختلف صورت مانند اطراف چشم، پیشانی، دور دهان و لب، گونه ها، چانه، سینه، باسن، کتف و خط دکلته، چین و چروکهای گردن بکار برد. در واقع محدودیتی برای استفاده از تزریق چربی نانوفت در نقاط مختلف بدن وجود ندارد. شما می توانید در هر نقطه ای از بدن که نیاز به ترمیم، جوانسازی پوست و اصلاح و تغییرات دارید از این روش بهره مند شوید.

مزیت های جراحی زیبایی نانوفت

مزیت تزریق چربی با روش نانوفت

تزریق نانوفت دارای مزیت های متعددی نسبت به دیگر روشهای تزریق چربی و مواد پر کننده مانند بوتاکس و فیلر است. یکی از مزیت های مهم آن خالص سازی سلولهای چربی از بافت های چربی جدا شده است. سلولهای چربی دارای مقادیر زیادی سلولهای بنیادین با قابلیت تکثیر و تخصصی شدن هستند. این نوع چربی ها هیچ نوع ضرری برای بدن فرد ندارند لذا کمترین عوارض را در تزریق نانوفت مشاهده خواهیم کرد. ماندگاری جراحی زیبایی با تکنولوژی نانو همیشگی و دائمی است لذا برخلاف سایر روشهای جراحی زیبایی مانند فیلر، تزریق چربی و بوتاکس که دوام محدودی دارند می توان از آن بیشترین بهره را داشت. در فرآیند نانوفت کمترین آسیب و مرگ برای سلولهای چربی به وجود می آید در صورتیکه در تزریق چربی بیش از نیمی از سلولها از بین می روند. در نهایت این روش ایمن بوده و دوره نقاهت کوتاهی در حدود یک الی دو روز دارد.

چه افرادی می توانند از نانوفت بهره مند شوند؟

برای استفاده از تکنولوژی نانوفت فرد باید دارای بافت چربی برای استخراج باشد. بافت چربی معمولا از نواحی مانند شکم، پهلو، ران، بازو و یا سینه و باسن گرفته می شود. در این روش در محل هایی که دارای چربی اضافی هستند ابتدا با بی حسی موضعی آنرا بی حس نموده و سپس برشهای خیلی کوچکی در حد دو میلیمتر بر روی پوست ایجاد می کنند. در این مرحله لوله های باریکی بنام کانولا وارد زیر پوست شده و به شکستن و تخلیه چربی های زاید می پردازد. پس از آن با دستگاه ساکشن چربی های مایع از بدن خارج و در دستگاهی عملیات جداسازی و خالص سازی آن شروع می شود. در مرحله آخر چربی های بدست آمده توسط سرنگ های مخصوص در نواحی مورد نظر تزریق می شوند. همانطور که اشاره شد افرادی که دارای چربی های اضافی هستند می توانند از نانوفت برای جوانسازی و جراحی زیبایی نقاط دیگر بدن استفاده کنند. در این میان افرادی که دارای بافتهای عضلانی بدون چربی هستند مانند افراد ورزشکار و یا افراد خیلی لاغر برای اینکار مناسب نیستند. از طرفی افرادی که دارای پوستهای خیلی نازک، چین و چروک، جای زخم، بریدگی، خطوط و فرورفتگی هستند می توانند از نانوفت بهره مند گردند.

جوانسازی پوست با نانوفت

 

آیا تزریق چربی به روش نانوفت دارای عوارض است؟

نانوفت به دلیل استفاده از سلولهای چربی و بنیادین فرد بیشترین سازگاری را بدن دارد. از طرفی در این روش بیهوشی موضعی انجام می گیرد لذا خطرات  مشکلات بیهوشی کامل دیده نمی شود. از دیگر موارد قابل توجه عدم ایجاد برش، شکاف و جراحی در بدن افراد است. برای تخلیه چربی سوراخ و یا سوراخهای بسیار ریزی در پوست ایجاد می گردد که خیلی زود بهبود می یابند. از طرفی برای تزریق چربی به نواحی مورد نظر از سرنگ های باریک استفاده می شود. از اینرو عوارض جراحی زیبایی نانوفت ناچیز است. برخی افراد به مواد بی حسی حساسیت دارند و یا اینکه درد و در برخی موارد نادر عفونت در محل سوراخها به وجود می آید. خونریزی، تورم، کبودی و التهاب در محل تخلیه چربی و یا تزریق ممکن است مشاهده گردد. این عوارض زودگذر بوده و پس از دو الی سه روز برطرف می شوند.

 

کاربرد تزریق چربی با تکنولوژی نانو چیست؟

نانوفت را می توان در قسمتهای مختلف صورت، گردن، بازو، سینه، کتف و باسن استفاده نمود. نکته قابل توجه عدم مشکلات مربوط به جابجایی، تحلیل، عدم تقارن و از بین رفتن چربی های تزریق شده به روش نانو اشاره نمود. بر خلاف سایر روشهای تزریق مانند بوتاکس و فیلر که پس از مدتی تحلیل می روند و یا تزریق چربی که پس از مدتی تحلیل می رود، نانوفت جراحی زیبایی ماندگار و همیشگی بشمار می آید.

خالص سازی چربی در نانوفت

 

هزینه جراحی زیبایی نانوفت چقدر است

جراحی زیبایی نانوفت یک روش مدرن و نوین در جوانسازی پوست و جراحی زیبایی محسوب می شود. در این روش کمترین عوارض و مشکلات را شاهد بوده و ماندگاری و دوام زیادی وجود دارد. از طرفی استفاده از تکنولوژی نانو در تزریق چربی منجر به استفاده از تجهیزات پیشرفته و کادر درمانی متخصص دارد. بنابراین طبیعی است که هزینه آن نسبت به سایر روشهای جراحی زیبایی مانند تزریق بوتاکس و فیلر بالاتر باشد. در این میان با توجه به عدم نیاز به جراحی و سرعت عملی که در نانوفت وجود دارد افراد تنها نیاز به یک جلسه درمان دارند. افراد تنها با یک جلسه درمان می توانند به نتیجه مورد نظر خود برسند. برای جراحی زیبایی تزریق چربی نانو قبل از جلسه درمان خدمات مشاوره حضوری با پزشک متخصص صورت می گیرد. در این جلسه پزشک ضمن توجه به نیازهای بیمار و بررسی و معاینه وی نسبت به انجام آزمایش های مختلف جهت کنترل سلامتی و آمادگی وی برای جراحی زیبایی می پردازد. در این جلسه مشاوره هزینه جراحی برآورد و اعلام می گردد.

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی نانوفت

پس از جراحی زیبایی نانوفت نیاز به یک الی دو روز استراحت دارید. پس از آن می توانید به فعالیتهای روزمره خود ادامه دهید. عدم استفاده از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرین و عدم حضور در زیر نور مستقیم خورشید توصیه می شود. همچنین استخر، سونا و جکوزی تا دو هفته پس از جراحی ممنوع است. در صورت داشتن درد از قرص های مسکن استفاده نمائید. همچنین پزشک ممکن است از آنتی بیوتیک برای کنترل عفونت جای تزریق استفاده نماید. عدم استعمال دخانیات و مصرف الکل در کوتاه شدن دوره نقاهت تاثیر زیادی دارد. همچنین تا چند روز از فعالیتهای شدید بدنی اجتناب کنید.

نانوفت در کلینیک زیبایی روما

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی و لیفت سینه را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام لیفت سینه انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام لیفت سینه برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات مربوط به لیفت سینه توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است