تاثیر سم بوتاکس در زیبایی چهره چقدر است؟

بدون تردید همه خانم ها و اقایان در دنیا به دنبال راهکاری هستند تا همیشه زیبا و جوان بمانند. از این رو به سراغ روش های جراحی مختلفی می روند. تزریق بوتاکس یکی از روش هایی است که می تواند به راحتی زیبایی و جذابیت را برای یه مدت خاص به چهره باز گرداند. 

سم بوتولینوم در ایران بیشتر با نام سم بوتاکس شناخته می شود. این سم به دلیل داشتن باکتری کلستریدیوم، به راحتی قادر است تمامی عضلات زیر پوست را فلج کرده و به جوانسازی پوست کمک کند. شاید یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش های زیبایی که در ایران و حتی دنیا می توانیم به ان اشاره نماییم، تزریق سم بوتولینوم است. 

در این روش نیازی نیست فرد اقدام به جراحی خاصی نماید. تنها با تزریق مقدار مشخصی از سم بوتاکس در زیر پوست، به سرعت می توان نتیجه مناسب را به دست آورد. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که تزریق این سم نتیجه کوتاه مدت دارد. یعنی تنها می تواند به مدت ۶ ماه تا یکسال باقی بماند. 

البته این که قبلا تزریق بوتاکس را در بهترین کلینیک زیبایی صورت انجام داده باشید، نیز می تواند در نتیجه این تزریق تاثیر گذار باشد. بهتر است هر ۳ تا ۶ ماه یکبار بوتولینوم تزریق شده در زیر پوست خود را تجدید نمایید. این روش درمانی تنها نیاز به ۱۰ الی ۲۰ دقیقه وقت دارد و بین ۴ تا ۷ روز بعد از تزریق نیز می توانید نتیجه آن را بر روی پوست خود مشاهده کنید. 

 

تاثیرات مهم و خاص تزریق بوتاکس بر روی بدن 

هر روش درمانی برای بدن نتیجه مناسبی دارد. پس افرادی که این سم را در زیر پوست خود تزریق می کنند نیز، می توانند انتظار یک نتیجه مطلوب را برای بدن خود داشته باشند. اما تزریق بوتولینوم دقیقا چه تاثیری بر بدن دارد؟ اجازه دهید به این مسئله بپردازیم. 

اولین مزیتی که می توانید بعد از تزریق سم بوتاکس بر روی بدن خود مشاهده کنید، کاهش چین و چروک و حتی از بین رفتن چین و چروک های روی پوست است. اما مسلما کسانی که اقدام به تزریق این سم می نمایند، دیگر قادر نیستند به خوبی احساسات خود را از طریق چهره به نمایش بگذارند. 

برخی از افراد پس از آنکه سم بوتولینوم را در کلینیک زیبایی تزریق میکنند، ممکن است کمی درد احساس کنند. که این مسئله امری طبیعی است و در مدتی کوتاه حالت کوفتگی و درد پس از تزریق سم بوتاکس از بین خواهد رفت. پس می توانیم بگوییم که این روش درمانی به هیچ عنوان عوارضی در بر ندارد. 

چه کسانی بهتر است اقدام به تزریق سم بوتولینوم نکنند؟

با این که تزریق این ماده می تواند زیبایی را به چهره انسان بازگرداند، اما همه افراد با شرایط مختلف نمی توانند از این سم در زیر پوست خود استفاده کنند. از آن دسته افراد که برای آنها تزریق بوتاکس ممنوع است، باید به موارد زیر اشاره نماییم:

 • افرادی که به شدت به پروتئین گاو حساسیت دارند.

 • افرادی که سنی زیر ۱۸ سال دارند. 

 • افرادی که از مشکلات قلبی عروقی رنج می برند. 

 • افرادی که به بیماری اختلالات انعقادی مبتلا هستند. 

 • افرادی که در دوراه حاملگی و شیردهی به کودک هستند.

 • افرادی که در بدن و صورت خود مشکلات التهابی و عفونی دارند. 

 • اشخاصی که از بیماری نارسایی کلیه و ام اس رنج می برند. 

 • اشخاصی که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است و در بدن خود عفونت های فعال دارند. 

 • کسانی که از قبل به داروهای مختلف آلرژی داشتند. 

 • افرادی که داروی های ضد انعقاد خون مصرف می کنند. 

 • اشخاصی که در طی دو هفته گذشته واکسیناسیون شده اند. 

همه این افراد لازم است از تزریق سم بوتاکس دوری کنند. زیرا در صورت استفاده از این سم می توانند به مشکلات بسیاری گرفتار شوند. پیش از این که اقدام به تزریق بوتولینوم نمایید، بهتر است در جلسه اول هر مشکلی دارید با پزشک خود در میان بگذارید. 

تاثیر بوتاکس در زیبایی

بیشترین کاربرد سم بوتولینوم در کدام قیمت از بدن است؟

اصولا افرادی که به سراغ پزشک های با تجربه می روند تا بوتاکس تزریق کنند، به دنبال آن هستند که چین و چروک نواحی پیشانی، اطراف چشم و .. موجود بر روی صورت خود را از بین ببرند. پس بیشترین محل هایی که تزریق این سم کاربرد دارد، در ناحیه پیشانی است. برای انکه خط اخم را از روی چهره پاک کنند. 

علاوه بر آن برخی دیگر از افراد نیز برای انکه چین و چروک اطراف چشم خود را از بین ببرند، به سراغ تزریق سم بوتاکس می روند. این نکته را به خاطر داشته باشید که تزریق این سم در صورتی که توسط پزشک متخصص و باتجربه صورت پذیرد، می تواند نتیجه بسیار مناسبی برای چهره به بار آورد. 

افرادی که در اطراف لب خود خط خنده دارند، یا زیر لب و کنار لب خطوطی خاص مشاهده می کنند نیز، می توانند سم بوتولینوم تزریق کنند. تا این خطوط از روی چهره آنها از بین رود. بسیاری از کلینیک های زیبایی در تهران از بوتاکس برای بالا بردن ابرو نیز استفاده می کنند. 

البته تزریق این سم در نواحی یاد شده، می تواند سخت تر بوده و عوارض بیشتری به همراه داشته باشد. پس اگر قصد دارید به غیر از پیشانی و کنار چشم خود تزریق بوتولینوم انجام دهید، حتما بهتر است با پزشک متخصص با تجربه مشورت نمایید. تا از کمترین عوارض برخوردار شده و نتیجه مناسبی به دست آورید. 

آیا تزریق بوتاکس کاربرد درمانی نیز دارد؟

بسیاری از مردم در ایران تصور می کنند که تنها استفاده از سم بوتولینوم برای زیبایی چهره است. در حالی که باید بگوییم این ماده را می توان حتی برای درمانی بیماری های بسیاری نیز مورد استفاده قرار داد. از جمله درمان بیماری میگرن، درمان غیر قرینگی صورت، درمان اسکارهای دردناک، درمان تعریق زیاد در قسمت های مختلف بدن و . .. .

در کنار این کاربردهای درمانی، باید بگوییم تزریق بوتاکس برای زیبایی نیز بسیار پرطرفدار است. کسانی که از چین و چروک های زیاد بر روی صورت خود رنج می برند، با استفاده از این سم می توانند این مشکلات صورت خود را برطرف کنند. 

علاوه بر آن با تزریق سم بوتولینوم در زیر پوست می تواند نوک بینی را بالا برد، ابرو ها را بالا برد، نمایش لثه ها در زمان خندیدن را کاهش داد، چین های موجود بر روی چانه را از بین برد، خطوط عرضی گردن را کاهش داد، چین های عمودی موجود بر روی گردن را کاهش داد و افتادگی قسمت تحتانی صورت را به میزان قابل توجهی از بین برد. تمامی این مشکلات را می توان با تزریق بوتاکس از چهره زدود. تا زیبایی و جوانی را مجددا به دست آورد.
زیبایی و جوانی چهره با بوتاکس

نکات مهمی که باید بعد از تزریق سم بوتولینوم رعایت کنید

برای این که مشکلاتی را بعد از تزریق سم در زیر پوست خود مشاهده نکنید، لازم است برخی نکات مهم را بدانید. به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه نباید بعد از تزریق بوتاکس محل مورد نظر را ماساژ دهید. به هیچ عنوان نباید به مدت ۴ ساعت بعد از تزریق بر روی زمین دراز بکشید. 

علاوه بر آن حتما بعد از تزریق سم بوتولینوم بر زیر پوست، تا چند ساعت از کیسه اب یخ بر روی محل استفاده کنید. تا کبودی و التهابی بر روی پوست ایجاد نشود. همیشه این مسئله را به خاطر داشته باشید که پس از تزریق عضلات و ماهیچه های شما باید به صورت ارادی منقبض شوند. رعایت این نکات میتواند شما را از عوارض بعد از تزریق بوتاکس دور کند. 

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی و بوتاکس را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام بوتاکس انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام بوتاکس برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

ارتباط

در روما کلینیک تمام خدمات مربوط به بوتاکس توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

 

دیدگاه ها بسته شده است