بلفاروپلاستی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

بلفاروپلاستی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

بلفاروپلاستی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

بلفاروپلاستی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

داشتن زیبایی در چهره به انسان حس اعتماد به نفس می‌دهد و سبب زنده شدن حال جوانی و حس طراوت می‌گردد. اولین عنصری که در صورت شخص به آن توجه می‌شود، چشمان او است. اصل اول بر قراری ارتباط نیز بر مبنای ایجاد ارتباط چشمی است. در چنین شرایطی کسانی که افتادگی پلک دارند چهره هایشان خسته به نظر می‌رسد. به افرادی که از چنین مشکلاتی رنج می‌برند، بلفاروپلاستی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما پیشنهاد می‌شود.

در گذشته بسیاری از بیماران که بر اثر ژنتیک و یا افزایش سن دچار افتادگی پلک می‌شدند تنها مجبور به جراحی‌های سخت بودند. این در حالی بود که برخی از افراد از نظر متخصصین توانایی انجام این جراحی را هم نداشتند و تا پایان عمر باید از این مشکل رنج می‌بردند. در حال حاضر در کلینیک روما تجهیزات لازم برای انجام این جراحی با استفاده از تکنیک لیزر در حضور پزشک متخصص فراهم شده است.

افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک بیشتر از آن که برای افراد به چشم یک مسئله در زیبایی آن‌ها مطرح شود، به نام یک بیماری شناخته شده است. چرا که مشکلاتی را در دید به وجود می‌آورد. همچنین برخی از بیماران از سردردهای ناشی از این مشکل هم شکایت می‌کنند. افتادگی پلک به عنوان یکی از نشانه‌های پیری و افزایش سن هم شناخته می‌شود. به همین خاطر پزشکان به دنبال روش‌هایی با عوارض کمتر برای رفع این مشکل بودند.

پتوز در پلک بالایی چشم یا همان افتادگی پلک، به پوست اضافی گفته می‌شود که به علت از دست دادن الاستیسیته خود و شل شدگی بر روی چشم افراد قرار می‌گیرد. این عضله به دلیل چربی اضافی که دارد تداعی کننده حس سنگینی بر چشم بیماران خواهد بود. بسیاری از بیماران به نوع حادی از این مشکل مبتلا هستند. در درجات شدیدتر این بیماری به پتوز پیشانی ابتلا پیدا می‌کنند.

در اثر این بیماری در زیر پلک‌های پایینی کیسه‌هایی پدید می‌آیند که سبب پف زیر چشم و شل شدن پوست در این ناحیه خواهند شد. درون کیسه‌ها ماده‌ای از نوع چربی طبیعی کاسه چشم قرار دارد. عموما بیمارانی پس از دهه سوم زندگی خود دچار این مشکلات می‌شوند.

 

مرتبط بخوانید: انواع فیلر در کلینیک روما

 

برای رفع این مشکلات راه هایی نیز توصیه شده است. روش جراحی پلک قدیمی‌ترین روش درمانی است که عوارض و میزان اثر بخشی آن همواره مورد بحث بود. در حال حاضر بلفاروپلاستی لیزری جدیدترین روش درمانی است که برای از بین بردن اثر افتادگی پلک به بیماران توصیه می‌شود. به علاوه محدودیت‌های مجوز انجام این جراحی کمتر از روش سنتی است و بیماران بیشتری می‌توانند درمان شوند.

بلفاروپلاستی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

جراحی بلفاروپلاستی لیزری چیست؟

بلفاروپلاستی لیزری درمانی نوین برای یک مشکل قدیمی است. افرادی که از افتادگی پلک خود احساس ناراحتی می‌کنند، پس از این جراحی حس طراوات و جوانی باز خواهند یافت. در برخی از دسته‌بندی‌ها این عمل را از نوع جراحی‌های زیبایی می‌شناسند. به طور کلی این جراحی بدون بی‌هوشی است و در گروه عمل‌های جراحی غیر تهاجمی قرار می‌گیرد.

در جراحی بلفاروپلاستی لیزری دستگاهی بلفاروپلاست با استفاده از انرژی CO2 توانایی از بین بردن بافت توده‌ای چربی در اطراف دو پلک بالا و پایین را دارد. در نتیجه بدون ایجاد برش در بخش زیرین چشم و بخیه زدن کیسه چربی از بین می‌رود. در این روش رگ‌های بخش تحت عمل توسط پرتوهای پر انرژی لیزر می‎سوزانند. علت عدم خون ریزی و کاهش درد پس از عمل هم این است.

انجام بلفاروپلاستی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما برای بیمارانی امکان پذیر است که شرایط انجام را داشته باشند. بیشتر کسانی که مجوز جراحی را دریافت می‌کنند، یکی از شروط زیر را باید دارا باشند:

 • حداقل سن بیمار ۳۵ سال باید باشد.
 • عدم ابتلا به بیماری های زمینه‌ای مانند بیماری‌های پوستی، خود ایمنی و…
 • نبودن جراحت جدی، زخم، عفونت و… در اطراف چشم
 • انجام این جراحی برای بانوان باردار ممنوع است.
 • پلک های بیمار باید تراکم حداقلی از رسوب چربی را داشته باشد.
 • وجود چربی و افتادگی پلک سبب چین و چروک در اطراف چشم شده باشد.
 • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

در یک بررسی کلی طبق آمارها و گزارش‌های به دست آمده تاثیر این روش درمانی بیشتر از جراحی سنتی بوده و عوارض کمتری دارد. نتیجه این جراحی حداقل ۱۰ سال پدیدار خواهد بود و برگشت بیماری به سرعت رخ نخواهد داد. اما ماندگاری این جراحی و تاثیر آن در دراز مدت به عوامل بسیاری بستگی دارد. به طور مثال سبک زندگی، ژنتیک و عامل‌های وراثتی، شدت پرتوهای لیزر، مهارت جراح، نوع دستگاه، مراقبت‌های پس از جراحی و چند پارامتر دیگر جز عوامل تعیین کننده به شمار می‌روند.

مزیت‌های انجامد جراحی بلفاروپلاستی لیزری

از مزیت‌های جراحی بلفاروپلاستی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما می‌توان به به‌روز بودن تجهیزات لازم در این مجموعه اشاره کرد. استفاده از دستگاه لیزر به جای روش سنتی دیگر نیازی به بی‌هوشی و تحمل عوارض سنگین آن به ویژه برای کسانی که مبتلا به بیماری خاص هستند نیست. در حقیقت این جراحی غیر تهاجمی و سرپایی تلقی می‌شود.

 • بدون خون ریزی، ورم و کبودی
 • بدون نیاز به برش عضله و بخیه زدن آن
 • ردی از جراحی و اسکار پس از طی دوره درمانی نمی‌ماند.
 • دوره نقاهت کوتاه مدت در طی ۷ تا ۱۰ روز پس از انجام جراحی
 • درمان کامل افتادگی پلک بالایی
 • امکان درمان ورم به وجود آمده در پلک پایینی
 • رفع مشکل چشم بادامی‌ها
 • از بین بردن خطوط ریز کنار چشم
 • از بین بردن چین و چروک‌های اطراف چشم

بلفاروپلاستی لیزری توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک روما

مراقبت‌های پس از بلفاروپلاستی لیزری

یکی از دلایلی که پزشکان را به یافتن روش درمانی جدید تشویق کرد، افزایش طول دوره اثر گذاری بود. در روش سنتی به دلایل مختلف بیماران با بازگشت بیماری روبه‌رو می‌شدند. اما در روش بلفاروپلاستی لیزری این مشکل تا حدودی رفع شد. اما همچنان یک عامل وجود دارد که می‌تواند نتیجه را به خطر بیندازد. این عامل مراقبت‌های پس از جراحی است.

اگر چه جراحی ساده‌ای به نظر می‌رسد اما مراقبت‌هایی دارد که باید حتما نسبت به آن ها توجه ویژه‌ای داشت. این مراقبت ها به طور خلاصه شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بلند نکردن اشیا سنگین تا زمان بهبودی کامل
 • ورزش نکردن تا زمان بهبودی کامل
 • بودن همراه در طول مدت جراحی و طی نقاهت در کنار بیمار
 • عدم نزدیکی به شعله حتی در زمان پخت و پز
 • نبودن در محیط آلوده مانند محیط‌های پر از گرد و غبار

مشاوره در واتس اپ 

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است