بلفاروپلاستی با جراحی : نمونه ها + نکات مهمی که باید بدانید!

بلفاروپلاستی با جراحی

بلفاروپلاستی با جراحی

بلفاروپلاستی با جراحی موضوع امروز مقاله کلینیک روما است. افتادگی پلک دلیل اصلی این است که چرا برخی از مردم بلفاروپلاستی با جراحی را برای برداشتن و ضخیم کردن پوست اضافی پلک برای داشتن چهره ای زیبا و جوان در نظر می‌گیرند. گاهی اوقات بلفاروپلاستی می‌تواند میدان دید شما را با بهبود پلک های افتاد گسترش دهد.

بلفاروپلاستی با جراحی می‌تواند پوست اضافی، ماهیچه و گاهی اوقات چربی را از پلک بالا و یا پایین حذف کند. در برخی موارد، شما ممکن است تنها به برداشتن پوست نیاز داشته باشید اما به برداشتن ماهیچه احتیاجی نداشته باشید و یا ممکن است برای هر دو پلک‌های پایین و بالا نیاز به عمل داشته باشید.

بلفاروپلاستی با جراحی

بلفاروپلاستی با جراحی

بلفاروپلاستی با جراحی زیبایی چیست؟

جراحی زیبایی پلک یک روش جراحی است که از نظر پزشکی ضروری نیست و صرفا برای بهبود ظاهر شما انجام می‌شود. متاسفانه، پلک بالای و بعضی اوقات پلک پایینی ممکن است به عنوان بخشی از فرآیند پیری به شکل خفیف افتاده یا پف کرده شوند. همچنین ممکن است ابروهای شما به عنوان بخشی از همان فرآیند فرو رفته یا افتاده شوند.

پوست پلک شل می‌شود، ماهیچه سست می‌شود و تجمع چربی ها برجسته‌تر می‌شود. این ممکن است یک وضعیت ارثی باشد که در خانواده شما وجود دارد. با این حال، چنین شرایطی ممکن است از جذابیت کلی چشم‌ها و چهره شما بکاهد و باعث ظاهر خسته یا پیر شود. تعدادی از انواع مختلف جراحان می‌توانند بلفاروپلاستی با جراحی را انجام دهند.

جراحان چشم پزشک اغلب این نوع روش‌ها را انجام می‌دهند. با این حال جراحان پلاستیک عمومی، جراحان دهان و جراحان گوش، حلق، بینی نیز عمل جراحی پلک را انجام می‌دهند.

مرتبط بخوانید:بلفاروپلاستی چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟!

چه زمانی بلفاروپلاستی با جراحی مورد نیاز است؟

بلفاروپلاستی عملکردی (در مقایسه با بلفاروپلاستی زیبایی) به دلایل پزشکی انجام می شود. در اغلب موارد، لیفت چشم عملکردی برای حذف پوست اضافی از پلک بالایی انجام می‌شود که اگر به اندازه کافی پایین باشد قدرت دید شما برای رانندگی یا دیگر وظایف بصری کاهش می دهد. یکی دیگر از مشکلات عملکردی، عینک و یا لنزهای تماسی است که ممکن است به علت افتادگی پلک بالا و یا پایین ایجاد شود.

بلفاروپلاستی با جراحی

بلفاروپلاستی با جراحی

بهترین کاندیدهای بلفاروپلاستی با جراحی چه کسانی هستند؟

اگر مطمئن نیستید که یک کاندید برای بلفاروپلاستی با جراحی هستید، قرار ملاقات با پزشک را که می‌تواند شما را برای هر گونه مشکلات پزشکی مرتبط با پلک‌هایتان ارزیابی کند را برنامه‌ریزی کنید.

اگر شما هیچ دلیل پزشکی برای یک جراحی بلفاروپلاستی ندارید، می‌توانید با پزشک چشم خود درباره علاقه و نگرانی هایی که ممکن است در مورد جراحی پلک داشته باشید صحبت کنید.

شما ممکن است بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید اگر در اطراف چشم‌ها افتادگی و شلی پوست داشته باشید، که اغلب به خاطر پیری ایجاد می شود و امری طبیعی است. پوست افتاده همچنین می‌تواند در شرایط دیگری مثل چشم‌های پف‌کرده که توسط آلرژی یا تورم چشم ایجاد می‌شود تشدید شود.

مرتبط بخوانید: جوان سازی صورت : همه روش هایی که باید بدانید!

اگر به دلایل زیبایی به بلفاروپلاستی با جراحی علاقه دارید، به احتمال زیاد پزشک شما به شما توصیه خواهد کرد که انتظارات واقع‌بینانه ای داشته باشید. در حالی که جراحی های زیبایی می‌توانند به طور چشمگیری باعث بهبود ظاهر شما شوند، اما نباید انتظارات غیر واقعی از آن ها داشته باشید.

روند پیری ادامه خواهد یافت و همانند هر جراحی زیبایی- ظاهر بهبود یافته شما به علت لیفت چشم به طور نامحدود باقی نخواهد ماند. در برخی موارد در آینده ممکن است بخواهید این روند را تکرار کنید.

با این حال، بسته به وضعیت سلامتی و عوامل دیگر، جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند تا ۱۰ سال دوام بیاورد. جراح شما هم چنین شما را به خاطر عوامل خطر احتمالی جراحی مانند مشکلات خشک چشم، بیماری‌های تیروئید چشمی و دیابت ارزیابی خواهد کرد.

به خاطر داشته باشید که شدت و تعداد مشکلات سلامتی ممکن است شما را از کاندید بودن برای بلفاروپلاستی با جراحی حذف کند. سیگاری‌ها در معرض خطر افزایش عوارض جراحی قرار دارند، زیرا روند التیام آن ها به کندی صورت میگیرد. اگر شما سیگاری هستید، جراح شما ممکن است به شما توصیه کند که سیگار کشیدن را حداقل چند هفته قبل از عمل ترک کنید.

بلفاروپلاستی با جراحی

بلفاروپلاستی با جراحی

در هنگام عمل جراحی بلفاروپلاستی چه اتفاقی می‌افتد؟

عمل زیبایی بلفاروپلاستی را می توان در پلک‌های بالا، پلک‌های پایین یا هر دو در یک زمان انجام داد. در طول عمل، برش ها در لایه‌های طبیعی پلک، در چین پلک بالایی و درست زیر مژه ها یا پشت پلک‌های پایین ایجاد می‌شوند. به این ترتیب، پس از التیام زخم‌ها تقریبا غیرقابل‌تشخیص هستند.

در حالی که شما در طی جراحی بلفاروپلاستی دراز کشیده اید، جراح شما علایم دقیقی برای مشخص کردن جایی که لایه‌های پوست و چربی اضافی باید حذف شوند مشخص می‌کند. برخی ماهیچه اصلی نیز ممکن است حذف شوند.

این بافت‌ها با ابزارهای جراحی مثل چاقوی جراحی، قیچی جراحی، دستگاه‌های برش فرکانس رادیویی و گاهی اوقات لیزرهای برش از بین می‌روند. بخیه ها و یا چسب بافت نیز برای ترمیم مناطق برش به دقت اعمال می‌شوند.

مرتبط بخوانید: پروتز سینه چیست؛ مزایا، معایب و مراقبت‌ لازم قبل و بعد از عمل

در طی این روند، جراح شما درباره میزان پوست، ماهیچه و یا چربی برای حذف، براساس ارزیابی عواملی مانند ساختار ماهیچه صورت، ساختار استخوان و تقارن ابرو، قضاوت خواهد کرد.

بیمارانی با خشکی چشم اغلب به این نیاز دارند که بافت کمتری  از بین برود تا از در معرض قرار گرفتن بیش از حد چشم در مقابل هوا جلوگیری شود که می‌تواند باعث بدتر شدن علائم شود.

همچنین پزشک شما می‌توانید از لیزر کربن دی‌اکسید ۲CO برای افزایش بازسازی پوست و صاف کردن هر گونه چین و چروک باقی مانده در پلک و ناحیه ابرو استفاده کند.

در مواردی که ابروها پایین هستند، روشی برای بالا بردن ابروها نیز ممکن است مناسب باشد. این روش، که لیفت ابرو نامیده می شود شامل ایجاد شکاف در پوست فرق سر و محکم کردن پوست برای بالا بردن ابروها است.

 

نتایج حاصل از عمل بلفاروپلاستی

بسیاری از مردم از نتایج بلفاروپلاستی با جراحی مانند بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس ابراز رضایت می‌کنند. برای برخی افراد، نتایج حاصل از عمل جراحی در تمام طول عمر باقی می ماند. برای افراد دیگر، ممکن است افتادگی پلک دوباره رخ دهد.

کبودی و تورم به طور کلی در ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از عمل از بین می رود و شما می توانید دوباره به فعالیت های قبلی خود باز گردید. زخم های جراحی ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا محو شود. مواظب باشید که از پلک خود در مقابل نور آفتاب محافظت کنید.

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و بلفاروپلاستی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید. شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است