برداشتن خال و ضایعات گوشتی

برداشتن خال و ضایعات گوشتی در کلینیک زیبایی

داشتن چهره ای زیبا بدون هیچ خال و ضایعاتی، ارزوی تمام خانم ها و آقایان زیبا پسند است. اما آیا می دانید امکان برداشتن خال و ضایعات گوشتی از روی بدن وجود دارد؟ مخصوصا خال ها و ضایعاتی که بر روی صورت قرار دارند و به شدت زیبایی انسان را تحت تاثیر قرار می دهند. 

هر انسانی ممکن است از کودکی تا پیری، بسته به دلایل مختلفی بر روی پوست خود خال و ضایعات گوشتی مشاهده کند. این ضایعات و خال ها بر روی قسمت های مختلفی از بدن وجود دارند. که در برخی مواقع منجر می شوند تا انسان از داشتن انها و دیدن هر روزشان کلافه شود. 

برای این که از شر تمامی خال ها و ضایعات پوستی خلاص شوید، می توانید به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه نموده و به روش های مختلفی اقدام به برداشتن خال و ضایعات گوشتی نمایید. این ضایعات ممکن است دارای اشکال مختلفی باشند. برخی خال، برخی گوشت اضافی بر روی پوست، برخی زگیل، لکه های لنتیگو و … باشند. 

البته برداشتن برخی از این ضایعات می تواند مشکلاتی را برای بدن به همراه داشته باشد. زیرا ضایعات پوستی به دو دسته خوش خیم و بدخیم تقسیم می شوند. همیشه به خاطر داشته باشید که پیش از برداشتن خال و ضایعات گوشتی به پزشک متخصص مراجعه نمایید. تا ابتدا ضایعات پوستی شما را مورد معاینه قرار دهد. 

علاوه بر آن با معاینه ضایعه پوستی، پزشک متوجه می شود که از کدام روش می تواند برای برداشتن خال و ضایعات گوشتی پوستی استفاده کند. این که اندازه، رنگ، الگوی رشد، محل قرار گیری ضایعه کجاست، مسئله مهمی برای انتخاب روش درمانی مناسب جهت برداشتن ضایعه است.

برداشتن خال و ضایعات گوشتی

آیا استفاده از چسب های طبیعی برای برداشتن خال مناسب است؟

 بسیاری از افراد بدون اینکه به پزشک مراجعه نمایند، از بازار اقدام به تهیه کرم ها و چسب های طبیعی می کنند. این کرم ها و چسب ها حاوی یک گیاه جنگلی به نام سرخ بن هستند، و در اصل یک روش درمان طبیعی برای برداشتن خال و ضایعات گوشتی به شمار می روند. 

اما از آنجایی که فرد نمی داند کدام یک از خال ها و ضایعات پوستی احتمال سرطانی بودن دارد، این روش می تواند عوارض خاص خود را در پی داشته باشد. از این رو بهترین روش برای از میان برداشتن هرگونه احتمال بروز عارضه، مراجعه به کلینیک زیبایی است. 

در کلینیک های زیبایی روش های مختلفی وجود دارد که برای برداشتن خال و ضایعات گوشتی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این روش های می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

برداشتن خال و ضایعات گوشتی با نیتروژن مایع 

یکی از روش های مناسب برای برداشتن ضایعات و خال های روی پوست، استفاده از نیتروژن مایع منجمد است. این دستگاه که در کلینیک های معتبر مورد استفاده قرار می گیرد، ضایعه پوستی را منجمد میکند. درون دستگاه های کرایو، ازت مایعی وجود دارد که سرمایه آن به ۱۹۶- درجه سانتی گراد می رسد. 

زمانی که محتویات دستگاه کرایو بر روی ضایعه و خال پوستی اسپری می شود، بافت ضایعه به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. از این رو بافت ضایعه و خال کاهش یافته و سلول های آن دچار مرگ می شوند. این روش انتخابی مناسب برای برداشتن خال و ضایعات گوشتی از روی پوست می باشد. 

برداشتن خال های گوشتی

برداشتن ضایعه و خال با سوزاندن 

از قدیمی ترین روش هایی که پزشکان برای برداشتن خال از روی پوست استفاده می کردند، باید به سوزاندن اشاره نماییم. در این روش از دستگاه کوتر استفاده می شود که با ایجاد گرما از طریق جریان برق، خال و ضایعه موجود بر روی پوست برداشته می شود. 

البته باید بگوییم در زمان های گذشته بیشتر از این روش برای برداشتن خال و ضایعات گوشتی ریز و سطحی استفاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های سوزاندن خال نیز پیشرفت کردند. به گونه ای که امروزه از دستگاه های رادیو فرکانسی برای این کار استفاده می شود که عوارض کمتری برای پوست دارد. 

برداشتن ضایعات و خال با لیزر

یکی از جدیدترین و بهترین روشهایی که می توانیم برای برداشتن خال ها و ضایعات از روی پوست انتخاب کنیم، لیزر درمانی است. این روش جدید که در کلینیک زیبایی در تهران استفاده می شود، یک روش عالی با کمترین عوارض است. در روش لیزر درمانی امواج لیزر خال را تخریب نموده و از بین می برند. 

به هیچ عنوان در این روش برداشتن خال و ضایعات گوشتی زخم و یا جراحتی بر روی پوست ایجاد نمی شود. پس نیازی به بخیه زدن یا برش پوست وجود نخواهد داشت. از سوی دیگر نیز بیمار به هیچ عنوان در این روش درد را احساس نخواهد کرد. 

اصولا روش برداشتن خال با لیزر

برای خال ها و ضایعات صاف، سیاه یا قهوه ای رنگ مناسب هستند. اصولا در روش لیزر درمانی برای برداشتن کامل خال، نیاز به یک تا سه جلسه درمان وجود دارد. حتما به خاطر داشته باشید که این روش درمانی برای برداشتن خال های بزرگ و ضایعاتی که از پوست بیرون زده اند مناسب نخواهد بود. اما می تواند خال های سطحی را از روی پوست به خوبی محو کند. 

برای لیزر درمانی جهت برداشتن خال و ضایعات گوشتی یک داروی بیهوشی سطحی در ناحیه مورد نظر تزریق می شود تا محل را بی حس نماید. پس از آن با استفاده از نور لیزر که به صورت مستقیم بر روی خال تابیده می شود، آن را ترکانده و از بین می برد. 

این روش درمانی کاملا بدون درد بوده و خطر ایجاد زخم در محل برداشت خال نیز وجود ندارد. البته بهتر است از لیزر درمانی برای برداشتن خال های غیر معمولی استفاده نشود. زیرا می تواند عوارض خاصی برای بیمار به همراه داشته باشد. پس از برداشتن خال و ضایعات گوشتی با لیزر ممکن است سطح پوست کمی قرمز شده و زخم کوچکی بر روی آن ایجاد شود. که این مشکل پس از چند روز از بین رفته و برطرف می شود.  

علاوه بر تمامی این مزایا باید بگوییم خطر ایجاد عفونت در لیزر درمانی خال و ضایعات، به شدت کاهش یافته و ایجاد نمی شود. بهتر است پس از انجام این روش درمانی، در معرض نور خورشید قرار نگیرید و حداقل یک ماه و نیم پس از برداشتن خال از روی پوست، از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. 

برطرف کردن ضایعات پوستی

روش های جراحی مناسب برای برداشتن خال و ضایعات گوشتی

در کنار روش های یاد شده، برخی ترجیح می دهند با استفاده از روش های جراحی، اقدام به برداشتن ضایعه و خال از روی پوست خود نمایند. در این روش های درمانی، ابتدا خال ها با مواد بی حسی، بی حس شده و سپس برای برداشتن آنها از چاقو یا قیچی استفاده می شود. 

سه روش کلی برای برداشتن ضایعات و خال ها با روش های جراحی وجود دارد. از جمله: جراحی برشی، خارج سازی کامل تراشه ای و بیوپسی پانچ. 

هر کدام از این روش های برداشتن خال و ضایعات گوشتی مراحل خاص خود را دارند. مثلا برای برداشتن ضایعات با روش جراحی برشی، ابتدا لازم است خال را کاملا برش زده و زخم را بخیه زد. البته حتما به خاطر داشته باشید که برای این روش های درمانی معاینه پزشک لازم است. زیرا ممکن است برخی خال ها بدخیم باشند و سلامتی را به خطر اندازند. 

در روش خارج سازی کامل تراشه ای پزشک از بیهوشی موضعی استفاده می کند. پس از آن با چاقوی جراحی تیز خال را برش زده و آن را با پوست مجاور هم سطح می کند. در روش سوم که بیوپسی پانچ است نیز از دستگاه مخصوصی برای برداشتن خال و ضایعات گوشتی استفاده می شود. این روش درمانی اصولا برای برداشتن خال های کوچک پوستی مناسب است. 

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارض، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

ارتباط

در روما کلینیک تمام خدمات مربوط به لیپوماتیک توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

مشاوره در واتس اپ 

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است