انواع روش های جوانسازی واژن و مزیت آن

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن یکی از اقداماتی است که به رفع مشکلات مربوط به ناحیه تناسلی زنان می پردازد. اگر چه این واژه اغلب با تنگ کردن واژن معنی می شود ولی فرآیندهای دیگری مانند تقویت نقطه جی، نهان سازی کلیتوران، واژینوپلاستی و لابیاپلاستی را نیز تحت پوشش قرار می دهد. خانم ها به دلایل مختلف از جمله افزایش سن، زایمان طبیعی، رابطه جنسی و افزایش وزن دچار شل شدگی و افتادگی واژن می شوند. این مشکل علاوه بر ظاهر نازیبا منجر به عدم لذت از رابطه جنسی می شود. جوانسازی واژن روشی موثر و بدون عوارض در رفع مشکلات واژن و تنگ کردن آن خواهد بود. در ادامه به بررسی موضوع و روشهای جوانسازی خواهیم پرداخت.

مزیت و کاربردهای جوانسازی واژن

جوانسازی واژن اغلب برای رفع شل شدگی و گشادی واژن بکار می رود. علاوه بر این مشکلات دیگری از قبیل خشکی، سوزش و آتروفی واژن، بی اختیاری در ادرار، عفونت های دستگاه تناسلی و دردهای ناشی از مقاربت جنسی را درمان می نماید. خانم هایی که در دوران یائسگی خود بسر برده و یا افرادی که زایمان طبیعی داشته اند با استفاده از این روش می توانند به رفع این عارضه بپردازند. روشهای جوانسازی واژن معمولا غیر تهاجمی بوده و بدون عوارض است. بدین ترتیب خانم ها می توانند به راحتی برای درمان مشکلات ناحیه تناسلی خود از
آن بهره مند شوند. نتایج لیزر چند هفته پس از درمان بطور محسوس قابل مشاهده بوده و ماندگاری ما بین ۳ تا ۱۲ ماه دارد. تعداد جلسات درمانی با توجه به شرایط هر فرد متغیر است لذا نمی توان تعداد جلسات را از قبل مشخص نمود.

 

 

روشهای جوانسازی واژن کدامند

برای جوانسازی واژن چندین روش وجود دارد. از جوانسازی بالیزر، جراحی واژن، لیزر رادیوفرکانسی یا RF و تمرینات و تقویت ماهیچه های داخل و اطراف واژن به عنوان روشهای جوانسازی نام برده می شود. هر کدام از روشهای مذکور از طریق تحریک لایه های زیرین پوست و تشدید تولید کلاژن و الاستین منجر به رفع افتادگی و شل شدگی در ناحیه واژن می شوند. در مقایسه روشهای مختلف جوانسازی بجز عمل جراحی که عملی تهاجمی محسوب می شود سایر روشهای جوانسازی ناحیه واژن کم تهاجمی بشمار می آیند.

بهترین روش جوانسازی واژن

بهترین روش جوانسازی و تنگ کردن واژن

بهترین و برترین روش جوانسازی واژن با در نظر گرفتن عوامل مختلف جوانسازی با لیزر است. در این روش اشعه لیزر به مخاط واژن برخورد نموده و ضمن تحریک لایه های زیرین پوست منجر به افزایش فعالیت و کلاژن سازی می شود. طول درمان با این روش حدود ۲۰ دقیقه بوده و عملی سرپایی محسوب می شود. ناحیه تناسلی در اثر برخورد اشعه لیزر گرم شده و ممکن است احساس سوزش و درد کمی متوجه فرد شود. در این روش با تحریک کلاژن سازی ناحیه تناسلی خاصیت ارتجاعی واژن افزایش می یابد. همچنین مشکلاتی مانند خشکی واژن برطرف و لغزندگی آن زیاد می شود. جوانسازی با لیزر با افزایش رطوبت واژن تعادل PH را بهمراه داشته و از عفونت های مکرر ناحیه تناسلی جلوگیری می کند. لذا افرادی که از عفونت های مکرر ناحیه تناسلی خود شکایت دارند می توانند نسبت به رفع این مشکل با جوانسازی بپردازند. 

 

جوانسازی واژن چگونه انجام می گیرد

دو روش لیزر درمانی برای جوانسازی واژن وجود دارد. لیزر Co2و امواج رادیوفرکانسی دو روش مبتنی بر جوانسازی پوست بر اثر حرارت دهی ناحیه تناسلی هستند. در هر کدام از این دو روش دستگاه های منعکس کننده امواج در درون ناحیه تناسلی حرکت کرده و مخاط و بافت های آنرا تحت تاثیر قرار می دهند. حرارت و گرمای ایجاد شده موجب تحریک کلاژن سازی پوست شده و خاصیت ارتجاعی آنرا افزایش می دهد. در این روش پس از مدت کوتاهی از اتمام درمان نتایج بطور محسوس قابل مشاهده است.  

مزیت های جوانسازی واژن

آیا جوانسازی واژن با لیزر درد دارد؟

سوال مهمی که در خصوص جوانسازی واژن با لیزر پرسیده می شود این است که آیا این روش درد دارد؟ واقعیت این است که تابیدن اشعه لیزر بر روی پوست منجر به ایجاد انرژی گرمایی می شود. گرمای ایجاد شده برای تحریک کلاژن سازی پوست بوده و هیچ گونه آسیب و ضرری برای اندامهای داخلی و سایر بافت های اطراف ندارد. از طرفی میزان حرارت به وجود آمده در آستانه تحمل افراد است، لذا فرد دردی را احساس نمی کند. پس از اتمام درمان در ناحیه تناسلی امکان وجود سوزش و التهاب وجود دارد که پس از مدت کوتاهی برطرف می شود.

 

عوارض جوانسازی واژن چیست؟

جوانسازی واژن با لیزر عوارضی را به همراه ندارد. این عمل سرپایی بشمار رفته و فرد پس از اتمام درمان می تواند به فعالیتهای عادی خود ادامه دهد. از جمله عوارض ناچیز جوانسازی بالیزر می توان به سوزش، قرمزی، التهاب و سوزن سوزن شدن پس از درمان اشاره نمود. این موارد پس از گذشت چند روز رفع می گردد.

 

مراقبت های قبل و بعد از جوانسازی واژن

قبل از جوانسازی واژن با لیزر توجه به نکاتی الزامی است. افرادی که دچار بیماری های پوستی و عفونت در ناحیه تناسلی هستند باید ابتدا عفونت خود را درمان نموده و سپس برای لیزر درمانی اقدام کنند. قبل از انجام درمان فرد آزمایش پاپ اسمیر می دهد تا عدم ابتلا به سرطان رحم وی مشخص گردد. همچنین معاینه واژینال توسط پزشک برای بررسی مشکلات احتمالی محل عمل انجام می گیرد. بهترین زمان برای لیزر درمانی را به فاصله پنج روز پس از عادت ماهیانه در نظر می گیرند.

پس از اتمام جلسه درمان ممکن است فرد احساس سوزش و درد خفیف در ناحیه تناسلی نماید. برای بهبود این عارضه استفاده از قرص های مسکن و کمپرس یخ می تواند التیام بخش باشد. استفاده از وان آب گرم، استخر، سونا و جکوزی تا یک هفته پس از درمان ممنوع است. اینکار جهت جلوگیری از عفونت ناحیه تناسلی ضروری است. همچنین تا مدت حداقل ۲ هفته از مقاربت جنسی پرهیز کنید. همچنین اجتناب از فعالیتهای سنگین بدنی جهت عدم وارد آمدن فشار به ناحیه تناسلی توصیه می شود. تعریق زیاد و ورزش های سنگین منجر به تحریک ناحیه تناسلی می شود لذا در دو هفته اول از این کار دوری کنید.

جوانسازی واژن در کلینیک زیبایی روما

جوانسازی واژن با لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

تمام افرادی که ازدواج کرده و دچار شل شدگی واژن هستند می توانند از لیزر برای جوانسازی واژن استفاده کنند. معمولا افراد پس از ۳۰ سالگی دچار مشکلات مربوط به گشادی واژن و افتادگی آن می گردند. در مقابل افرادی که دچار حساسیت های پوستی به لیزر هستند نمی توانند از این روش بهره مند شوند. این افراد می توانند از سایر روشهای درمانی استفاده کنند. از طرفی افرادی که دارای مشکلات کلیوی، قلبی عروقی، سرطان، خانم های باردار و افرادی که بیماری های پوستی دارند امکان استفاده از لیزر دی اکسید کربن که به کربوکسی تراپی مشهور است را نخواهند داشت.  

 

جوانسازی واژن در کلینیک زیبایی روما

کلینیک زیبایی روما با سالها تجربه در انواع جراحی های زیبایی بهترین و تخصصی ترین خدمات را به شما ارائه می نماید. جوانسازی واژن با روشهای مختلف غیر تهاجمی و با بهره گیری از تجهیزات استاندارد و کاملا پیشرفته انجام می گیرد. کادر درمانی کلینیک زیبایی روما شامل پزشکان متخصص و مجرب است که سالها تجربه جراحی های زیبایی دارند. استفاده از وسایل یکبار مصرف، رعایت استانداردهای بهداشتی و انجام خدمات مشاوره حضوری قبل از درمان از دیگر مزیت های کلینیک زیبایی روما است. اگر قصد جوانسازی واژن با روشهای پیشرفته را دارید با مشاوران کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید.

 

لیزر زیبایی چه کاربردی دارد

 • اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران 

  بی تردید این که شما بخواهید عمل زیبایی  را انجام دهید، مهمترین مسئله انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و خاص خواهد بود. زیرا مراجعه به چنین کلینیک های زیبایی میتواند آرامش و اعتماد کافی را برای شما به همراه داشته باشد.

  پس بهتر است یکی از بهترین کلینیک زیبایی تهران را برای انجام انتخاب نمایید. زیرا می توانید مطمئن باشید که در این کلینیک با بهترین و با تجربه ترین پزشکان مواجه شده و با کمترین عوارضی، چهره و اندامی زیبا به دست آورید.

  کلینیک های زیبایی تهران ممکن است در موارد مختلفی همچون هزینه با یکدیگر رقابت کنند. هرگز به این نکته توجه نداشته باشید که اگر یک مرکز زیبایی از هزینه کمتری برای انجام  برخوردار است، پس می تواند محلی مناسب برای انجام این عمل باشد. بهتر است به این مسائل به شکل ویژه ای دقت نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ارتباط

 • در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

  مشاوره در تلگرام (برای کارایی این لینک فیلتر شکن باید باز باشد!)

  در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

  شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است