انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل و ضایعات پوستی در کلینیک روما

انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل و ضایعات پوستی در کلینیک روما

انواع روش های جراحی سرپایی و لیزر خال و زگیل

انواع روش های جراحی سرپایی و لیزر خال و زگیل

یکی از شایع‌ترین مشکلات هرشخصی، وجود خال و زگیل روی صورت و سایر مناطق بدن است. افراد بسیاری اقدام به انجام انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل می‌کنند. افراد مراجعه‌کننده از تاثیر منفی این زائده‌ها بر روی روحیه و اعتماد به نفسشان سخن می‌گویند. این زائده‌های پوستی گاهی ظاهری زشت ایجاد می‌کنند؛ مانند خال و زگیل در قسمت‌های حساس صورت مثل خال و زگیل روی بینی. گاهی اوقات نیز مشکلی در زیبایی فرد ایجاد نمی کنند اما مورد علاقه شخص نیستند؛ برای مثال خال های روی صورت که هیچ تاثیری روی سلامتی فرد ندارند. اما در برخی موارد باعث اذیت و درد می‌شوند. برای مثال زگیل روی پا یکی از موارد دردآور برای افراد است.

افراد زیادی به فکر انجام انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل هستند اما اطلاعات کافی در این زمینه ندارند. در ادامه علاوه بر آشنایی کامل از چیستی خال و زگیل به توضیح جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل و سایر ضایعات پوستی در کلینیک روما میپردازیم؛ تا با دیدی باز و اطلاعاتی کامل اقدام به جراحی کنید.

خال چیست و چرا به وجود می آید؟

به مجموعه از سلول ها یا رنگدانه ها که به تعداد و حجم زیاد در محلی غیر از محل اصلی خود یافت شوند باغث ایجاد ضایعه ای می شوند که خال نامیده میشود. خال با توجه به جایگاه و نوع سلول بوجود آورنده انواع گوناگونی دارد. مانند:

·         خال گوشتی

·         خال ملانوسیتی

·         خال مرکب

·         خال درمال

·         خال دیسپلاستیک

·         خال هاله دار

·         خال آبی

انواع روش های جراحی سرپایی و لیزر خال و زگیل

انواع جراحی سرپایی و لیزر خال و زگیل

زگیل چیست و چرا به وجود می آید؟

زگیل ضایع ای پوستی در سطحی ترین لایه پوستی قرار دارد. توموری خوش خیم و غیرسرطانی است که دلیل بوجود آمدن این زائده ویروسی به نام HPV است که در پوست شروع به رشد می کند و زگیل را بوجود می آورد و انواع مختلفی دارد. مانند:

·         زگیل معمولی

·         زگیل مسطح

·         زگیل رشته ای

·         زگیل کف پا

·         زگیل تناسلی

·         زگیل خوشه ای

انواع روش های جراحی سرپایی و لیزر خال و زگیل

انواع  جراحی سرپایی و لیزر خال و زگیل

براساس انواع و اقسام خال ها و زگیل ها، همچنین محل رویش آن ها؛انواع جراحی های سرپایی ولیزر خال و زگیل وجود دارد که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهید شد.

اقدامات لازم قبل از جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل

اولین مرحله اقدام و تصمیم به حذف این ضایعات می باشد. سپس نزد متخصصان خبره و ماهری مانند متخصصان کلینیک روما می روید. در این مرکز معاینات لازم و آزمایش های دقیقی براساس محل زائده، نوع زائده و غیره انجام میگیرد. براساس نتایج این معاینات و آزمایشات دقیق انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل که می توانید انجام دهید به شما توصیه می شود. بعد از این انتخاب با شماست که با داشتن اطلاعات کافی که با خواندن این مقاله کسب می کنید مناسبترین روش را برگزینید و اقدام به انجام آن کنید.

 

انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل و ضایعات پوستی

برداشتن ضایعات پوستی و خال علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه درمانی نیز دارد. چون از بوجود آمدن بیماری های شدیدتر که عواملش همین زائده ها هستند جلوگیری میکند. در این قسمت با انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل آشنا می شوید و توضیحی کوتاه برای هرکدام داده میشود.

انواع روش های جراحی سرپایی و لیزر خال و زگیل

انواع  جراحی سرپایی و لیزر خال و زگیل

برش به وسیله تیغ یا قیچی

این روش که یکی از انواع جراحی های سرپایی شناخته میشود با ایجاد بی حسی موضعی با تیغی تیز برش روی سطح پوست ایجاد می کنند و ضایعه پوستی را برمیدارند. این روش به دلیل آسیب به پوست و به جای گذاشتن اسکار بعد از عمل در حال منسوخ شدن است.

سوزاندن

این روش یکی از قدیمی ترین روش انواع جراحی های سرپایی می باشد. در این روش زائده پوستی براساس حرارتی که به آن وارد می شود سوزانده شده و به خاطر ایجاد فعل و انفعالات درونی حذف میشود. این روش نیز مثل روش قبلی معایبی همچون به جا گذاشتن اسکار بعد عمل و ایجاد لکه های پوستی را دارد.

کرایوسرجری

این یکی از روش های شناخته شده در این زمینه است. در این روش با اسپری ماده های سردی همچون نیتروژن و ازت روی زائده باعث ایجاد شوک ناگهانی در این زائده می شوند و تکرار متناوب این عمل باعث تخریب بافت های سلولی این منطقه می شود. این روش علاوه بر جنبه درمانی در برداشتن خال و زگیل برای درمان بیماری های تومور دار استفاده می شود.

از معایب این روش می توان به تکرار مداوم جلسات را که بسیار وقتگیر است اشاره کرد و همچنین ایجاد اسکار است؛ البته نه به شدت روش های دیگر.

لیزر درمانی

لیزر درمانی خال و زگیل روشی همچون روش سوزاندن است. در این روش از انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل از اشعه لیزر و با دقت بسیار بالا و دقیق برای منتقل کردن اشعه به محل ضایعه استفاده میکنند. دقت و کارایی این روش به قدری بالاست که در یک جلسه و در تایمی حدود ۲۰ دقیقه قابل انجام است. در این روش پالس رگ های خونی سوزانده میشوند و پس از مدتی پوست و بافت آلوده میمیرد و حذف می شود.

از معایب این روش مثل سایر روش ها می توان به باقی گذاشتن اسکار و تاثیر اشعه به دیگر لایه های پوستی اشاره کرد.

رادیو فرکانسی یا RF

یکی از جدیدترین و بی خطرترین روش ها در میان انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل بی شک این روش است. در این روش از امواج رادیویی با فرکانس بالا و با حداقل گرما استفاده میشود. در این روش بافت ضایعه برداشته میشود و محل برداشته شدن نیز بسته می شود . برخلاف روش های قدیمی بدون کمترین خونریزی و ایجاد فشار فیزیکی است. این جراحی بدون هیچگونه آسیب و دردی است و یکی از روش های برتر جراحی های سرپایی به شمار می آید که تنها با بی حسی موضعی طی یک جلسه انجام میشود.

هم چیز درباره انواع جراحی های سرپایی و لیزر خال و زگیل در کلینیک روما

در این مقاله با انواع ضایعات پوستی مانند خال و زگیل آشنا شدید و روش های درمانی برای هرکدام را دانستید. اکنون میتوانید با آگاهی کامل اقدام به این جراحی های سرپایی کنید و علاوه بر زیبایی، سلامتی خود را نیز تضمین کنید. در این مسیر در صورت ایجاد سوال می توانید با مشاورین کلینیک روما از بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

 

در روما کلینیک تمام خدمات توسط تیم حرفه ای و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. و این اطمینان به مراجعین کلینیک داده می شود که در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

مشاوره در واتس اپ 

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

دیدگاه ها بسته شده است