آشنایی با انواع جراحی زیبایی پستان

انواع جراحی زیبایی پستان

انواع جراحی زیبایی پستان

در این مطلب از درما کلینیک شما با انواع جراحی زیبایی پستان آشنا می شوید. و اگر نمی دانید که چه روش جراحی برای شما مناسب است پس تا پایان این مطلب با ما باشید تا بهترین راهنمایی را در اختیار شما قرار دهیم.

سینه ها در طیف گسترده ای از شکل ها و اندازه ها هستند – بسیار شبیه به زنانی که آنها را دارند. به کنار مثبت بودن بدن، پذیرفتن چیزهایی که به طور طبیعی دارید همیشه آسان نیست. به همین دلیل می خواهیم شما را با انواع جراحی زیبایی پستان آشنا کنیم.

چه احساس ناامنی در مورد شکل سینه خود داشته باشید، چه عدم علاقه به تناسب پیراهن‌ها یا مانع شدن سینه‌ها در فعالیت‌های روزانه، احتمال اینکه حداقل یک جنبه در مورد پستانتان وجود داشته باشد بسیار خوب است. 

این مطلب را از دست ندهید! هیر فیلر و مزو تراپی مو چیست؟💪😊

سه دسته کلی از جراحی های زیبایی که بر روی سینه ها انجام می شودکه ماموپلاستی نیز نامیده می شود وجود دارد: بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و بازسازی سینه. امروز ما در این مطلب شما را با انواع جراحی زیبایی پستان آشنا می کنیم. پس با ما همراه باشید.

بزرگ کردن پستان( ماموپلاستی بزرگ کننده):

بزرگ کردن سینه یکی از انواع جراحی زیبایی پستان است که برای افزایش ظاهر، اندازه و کانتور سینه های خانم ها انجام می شود. خانم ها به دلایل مختلفی به بزرگ کردن سینه فکر می کنند. برخی از زنان احساس می کنند سینه هایشان خیلی کوچک است.

برخی پس از تغییر سینه هایشان پس از بارداری تمایل به بزرگ کردن سینه ها دارند. برخی دیگر تمایل به اصلاح عدم تقارن در اندازه سینه دارند.

بزرگ کردن سینه با ایمپلنت هایی انجام می شود که می توانند زیر عضله قفسه سینه یا روی عضله قفسه سینه قرار گیرند. برش را می توان در زیر بغل، آرئول (ناحیه اطراف نوک پستان) یا چین پایین سینه قرار داد.

به طور کلی، تمام عمل های بزرگ کردن سینه، روش های کم تهاجمی هستند.

برای تقویت‌کننده‌هایی که در آن برش در زیر بغل ایجاد می‌شود، ممکن است در طول عمل از آندوسکوپ (لوله نازک با دوربین کوچک و نور) استفاده شود.

پروتز سینه از یک پوسته سیلیکونی پر شده با نمک (محلول آب نمک) یا ژل سیلیکون تشکیل شده است.

زنان اندازه مورد نظر خود را با نصب ایمپلنت آزمایشی تعیین می کنند.

در حال حاضر، ایمپلنت های پر شده با سالین به صورت نامحدود استفاده می شوند. ایمپلنت های پر شده با ژل سیلیکون که زمانی توسط FDA ممنوع شده بود، فقط برای زنان شرکت کننده در مطالعات تایید شده در دسترس است.

بزرگ کردن سینه یک روش نسبتا ساده است. مانند هر جراحی دیگری، مقداری عدم اطمینان و خطر انتظار می رود. نگرانی ها و انتظارات خود را بشناسید. مزایا، خطرات و جایگزین ها را مرور کنید.

انواع جراحی زیبایی پستان

انواع جراحی زیبایی پستان

 

بزرگ کردن سینه با ایمپلنت:

آمارهای انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASP) نشان داده اند که بزرگ کردن سینه یکی از محبوب ترین روش جراحی پلاستیک است. بیش از ۳۰۰۰۰۰ زن در سال ۲۰۱۸ این جراحی را انتخاب کردند.

اگر هدف اصلی یک زن از جراحی سینه بزرگ کردن سینه‌هایش است، بزرگ کردن سینه با کاشت سالین یا سیلیکون ممکن است راه‌حل ایده‌آلی باشد.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله اندازه، نوع و شکل ایمپلنت های انتخاب شده، موقعیت آنها در ناحیه قفسه سینه (در جلوی عضله سینه ای، تا حدی جلوی عضله یا پشت عضله) و محل برش. ساخته شده است.

جراح پلاستیک می تواند با ارزیابی شکل بدن، سبک زندگی و اهداف کلی به هر زن کمک کند تا این تصمیمات را بگیرد.

بزرگ کردن سینه با انتقال چربی:

کاشت سینه سنتی ممکن است بهترین راه حل برای هر فردی نباشد. بزرگ کردن سینه با انتقال چربی (که در غیر این صورت به عنوان پیوند چربی، پر کردن چربی یا انتقال چربی زنده شناخته می شود) معمولاً یک انتخاب عالی برای زنانی است که تمایل دارند اندازه سینه خود را به اندازه نیم فنجان تا یک فنجان کامل افزایش دهند.

انتقال چربی از یک نوع رایج جراحی کاهش چربی به نام لیپوساکشن تامسنت برای برداشتن مقادیر کمی چربی از جیب های سرسخت بدن استفاده می کند.

این می تواند از ناحیه ران، شکم یا پهلو باشد. سپس چربی خالص شده و مجدداً به صورت لایه‌ای به سینه‌ها تزریق می‌شود تا شکل درخواستی بیمار شکل بگیرد.

لیفت سینه:

بزرگ کردن سینه و انتقال چربی برای بزرگ‌تر کردن سینه‌ها مفید است، اما کاری که نمی‌توان انجام داد اصلاح مشکلات مربوط به افتادگی یا افتادگی است. سن، گرانش، نوسانات وزن و شیردهی ممکن است باعث شود که پوست و بافت سینه‌هایی که زمانی سفت شده بودند کشیده شوند و به سینه‌ها اجازه دهند به جای بلند شدن روی سینه آویزان شوند.

خانم‌هایی که متوجه شده‌اند پوست سینه‌هایشان به میزان قابل‌توجهی شل است یا نوک سینه‌هایشان به سمت زمین است و روی چین سینه یا زیر آن قرار دارد، ممکن است بخواهند سینه‌ها را لیفت کنند.

 جراحی لیفت سینه مستلزم ایجاد یک برش روی سینه، تغییر موقعیت چربی و سایر بافت‌ها، بریدن پوست اضافی و جابجایی نوک پستان در صورت لزوم است.

در حالی که این یک روش جراحی پلاستیک مؤثر و قابل اعتماد است، با نتایجی که تقریباً به محض پایان جراحی قابل مشاهده است، در صورت وجود نوسانات وزنی در آینده یا تغییرات بیشتر در کشسانی پوست، از افتادگی سینه‌ها در آینده جلوگیری نمی‌کند.

کوچک کردن پستان:

جراحی کوچک کردن سینه اغلب در زنان با سینه های بزرگ و سنگین که ناراحتی قابل توجهی از جمله گردن درد، کمردرد و بی حسی یا ضعف به دلیل وزن سینه ها را تجربه می کنند، استفاده می شود. در طی این روش، پوست، چربی و بافت سینه اضافی برداشته می شود.

پس از جراحی کوچک کردن پستان، سینه می تواند باعث تغییر در احساس سینه و همچنین ناتوانی در شیردهی شود.

پس از کوچک کردن سینه، بیشتر زنان از علائم ناشی از بزرگ شدن سینه ها رهایی یافته اند. 

بازسازی پستان:

جراحی بازسازی سینه اغلب در زنانی که تحت ماستکتومی به عنوان درمانی برای سرطان سینه قرار می گیرند، انجام می شود.

 

انواع جراحی زیبایی پستان

انواع جراحی زیبایی پستان

قبل از  جراحی زیبایی پستان چکار باید بکنید؟

بعد از اینکه انواع جراحی زیبایی پستان را شناخید و جراحی موردنظر خود را انتخاب کردید باید ببینید که از لحاظ جسمانی آمادگی عمل را دارید یا خیر.

اگر معیارهای زیر را داشته باشید، ممکن است برای جراحی زیبایی سینه اختیاری آماده باشید، از جمله:

 • شما از نظر جسمی سالم هستید
 • شما باردار نیستید
 • شما شیر نمی دهید
 • سینه های شما کاملا رشد کرده
 • شما تصمیم گرفته اید که این روش را برای خودتان انجام دهید، نه برای شخص دیگری. (اگر جراحی زیبایی انجام می دهید یک نتیجه مهم است.)

در این مرحله از فرآیند، ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است از شما بخواهد که برخی از وظایف را برای آماده شدن برای جراحی خود انجام دهید، از جمله:

 • داروهای خود را تنظیم کنید.
 • آزمایس خون بدید.
 • سیگار کشیدن و استفاده از هر نیکوتین را متوقف کنید.
 • از داروهایی مانند آسپرین که می توانند با خونریزی تداخل کنند، خودداری کنید.
 • مصرف داروهای تفریحی را متوقف کنید.
 • در صورت توصیه ویتامین مصرف کنید.

 

مشاوره در واتس اپ 

در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص زیبایی، عمل جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس خط خنده و لیزر زیبایی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی روما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره های تماس برای مشاوره رایگان :  ۰۲۱۲۲۲۳۱۴۳۷ _ ۰۹۲۱۵۴۷۲۶۲۹

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است